Przejście do firmy KM-Net

SKO

szgNa skutek złej informacji od sędziego głównego zawodów, który podał miejsca na liście startowej a nie na liście wyników mylnie podałem wyniki chłopców w Powiatowej Gimnazjadzie Młodzieży w Burzynie. Cała trójka zawodników z Gimnazjum w Paleśnicy zajęła bardzo dobre miejsca: Grzegorz Garncarek zajął 7, Erwin Brzęk 10 a Tomasz Ogórek 18.

Za pomyłkę zainteresowanych przepraszam.
Ryszard Okoński

W dniach 4-5 stycznia 2016 r. odbyły się Finały Gminne Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży Gminy Zakliczyn w szachach. Głównymi organizatorami były Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Gulon” i Międzyszkolny Uczniowski Klub Szachowy "Jordan". Areną zmagań był Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, sędzią głównym zawodów był Paweł Bober a organizatorem Ryszard Okoński.

szgmiPierwszego dnia rywalizowali uczniowie szkół podstawowych z Zakliczyna, Filipowic i Faściszowej. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach: dziewcząt i chłopców na dystansie 5 rund, tempem P-15. Najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Gębarowska ze Szkoły Podstawowej w Filipowiczach, drugie miejsce zajęła Kinga Świerczek ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie a podium uzupełniła Roksana Sówka z tej samej szkoły.

szgmchlo

W grupie chłopców triumfował Jakub Truchan ze Szkoły Podstawowej w Faściszowej, drugi był Paweł Maniak ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie a na najniższym stopniu podium stanął Filip Turczak ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach. Na szczególną uwagę zasługują wyniki uzyskane przez Kingę Świerczek (III klasa), Jakuba Truchana (IV klasa) i Wojciecha Truchana (I klasa), którzy nie dość, że są absolutnymi debiutantami w szachowych turniejach to reprezentują te młodsze klasy szkoły podstawowej.

Przy tej okazji gratulujemy panu Kazimierzowi Świerczkowi wychowania kolejnej utalentowanej szachistki Kingi.

7. Łazarz Wacław 1 pkt. SP Zakliczyn

szgimndziewDrugiego dnia rywalizowała młodzież z obu gminnych gimnazjów. Tym razem zawodnicy, dziewczyny jak i chłopcy rywalizowali w jednej grupie na dystansie 7 rund tempem P-15. Najlepszym zawodnikiem okazał się Erwin Brzęk. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Gancarek, natomiast na trzecim Tomasz Ogórek. Wszyscy trzej są uczniami Gimnazjum w Paleśnicy. Najlepszą zawodniczką okazała się Wiktoria Słowińska, druga była jej starsza siostra Sara Słowińska a podium uzupełniła Monika Kwiek. Wszystkie zawodniczki są uczennicami Gimnazjum w Zakliczynie.

17. Krakowski Dariusz 2 pkt. Zakliczyn

dyplomyszszgmuczestnicyWszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Ponadto 3 najlepsze zawodniczki i 3 najlepszych zawodników z każdej kategorii zapewniło sobie awans do Finałów Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży, które odbyły się w dniach 14-15 stycznia.

Finały Powiatowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady Młodzieży w szachach – Burzyn 2016

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Filia tuchowskiego Domu Kultury w Burzynie była miejscem dwudniowych zmagań najlepszych szachistów szkół podstawowych i gimnazjów powiatu tarnowskiego. Zostały one zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie i MOSiR w Tuchowie a organizatorem wyjazdu był Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Gulon” Zakliczyn.

W dniu 14.01.2016 r. rywalizowało 71 uczniów szkół podstawowych (29 dziewcząt i 42 chłopców) wyłonionych w zawodach gminnych. Zawodnicy rozgrywali 9 rund, tempo gry P-15.

Mistrzynią powiatu w kategorii dziewcząt została uczennica Szkoły Podstawowej w Łowczowie Lena Mróz. Drugie miejsce zajęła Gabriela Łabędź ze Szkoły Podstawowej w Łękawicy, a trzecie koleżanka szkolna Leny, Kinga Wołkowicz. Z naszych zawodniczek najlepiej spisała się Natalia Gębarowska ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach, która ukończyła zmagania na bardzo dobrym 6 miejscu. Na miejscu 16 została sklasyfikowana Kinga Świerczek, ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie a miejsce niżej jej szkolna koleżanka Roksana Sówka.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Dawid Łabędź ze Szkoły Podstawowej w Łękawicy, drugie Tomasz Żmuda ze Szkoły Podstawowej w Woli Rzędzińskiej, a trzecie Jakub Golonka ze Szkoły Podstawowej w Łowczowie. Filip Turczak ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach zajmując bardzo dobre 8 miejsce i był najlepszym zawodnikiem z naszej gminy. Miejsce 18 zajął Jakub Truchan ze Szkoły Podstawowej w Faściszowej a Paweł Maniak z zakliczyńskiej podstawówki był 35. Opiekunami uczniów były: Anna Antosz ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie, Małgorzata Różycka z Szkoły Podstawowej w Filipowicach i mama Jakuba Truchana

Gimnazjada Młodzieży

W dniu 15.01.2016 r. do rywalizacji przystąpiło 63 gimnazjalistów (28 dziewcząt i 35 chłopców), którzy rozgrywali również podobnie jak ich młodsi koledzy na dystansie 9 rund, w tempie P- 15. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Weronika Poręba reprezentująca Gimnazjum w Tuchowie, przed Wiktorią Słowińską z Gimnazjum w Zakliczynie oraz Nicolą Mróz z Gimnazjum w Tuchowie. Na doskonałym 4 miejscu druga z sióstr Słowińskich – Sara i na 20 Monika Kwiek /wszystkie Gimnazjum w Zakliczynie/.

W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Jan Kisiel z Gimnazjum w Wojniczu przed Dawidem Lisakiem z Gimnazjum w Karwodrzy i Wiktorem Kryzią z Gimnazjum w Woli Radłowskiej. Nasi przedstawiciele bardzo dobrze - na miejscu 7 Grzegorz Garncarek, na 10 Erwin Brzęk, na 18 miejscu Tomasz Ogórek /wszyscy Gimnazjum w Paleśnicy/.

Opiekunami uczniów byli Agnieszka Markowicz z Gimnazjum w Paleśnicy i Ryszard Okoński z Gimnazjum w Zakliczynie. Sprawna organizacja zawodów to niewątpliwie zasługa dyrektora MOSiR Marka Srebro, znakomitych sędziów prowadzących zawody: Czesława Markiewicza i Janusza Poręby oraz kierownika Domu Kultury w Burzynie Wacława Ropskiego.