uzm

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

mikrudamikddW sobotnie popołudnie 9 stycznia przybył do Świetlicy w Rudzie Kameralnej nieco spóźniony św. Mikołaj. Z racji, że zima nas nie rozpieszcza Mikołaj musiał poczekać na poprawę "warunków atmosferycznych". W towarzystwie aniołka i diabełka przywiózł dla miejscowych dzieciaków wór pełen prezentów. Mikołajki zostały zorganizowane za środki zebrane w czasie kolędy przy udziale całej społeczności. Jedni z kolędami na ustach chodzili po miejscowości, drudzy (ci w większości) otwarcie ich u siebie przyjmowali. Obie inicjatywy (Mikołajki i Kolęda) odbyły się przy wsparciu Fundacji MAK (Miejsce Aktywnych Kobiet). Rozdanie podarków przebiegało w radosnej atmosferze i towarzyszyły mu niesamowite emocje. Na twarzach dzieci malował się raz uśmiech, raz przerażenie , a nawet czasem wzruszenie. W pracy Mikołajowi pomagał Aniołek, niestety Diabełek im w tym przeszkadzał. Św. Mikołaj za darmo prezentów nie rozdawał wszak trzeba było się wykazać wiedzą i odpowiedzieć Mu na rozmaite pytania.

trzy Gdy nieco opadły emocje związane z wręczaniem prezentów organizatorzy zapewnili gościom zaskakujący koncert zespołu "3 Korony..." z Gwoźdźca, który tworzą uczennice Szkoły Muzycznej im. Ks. Józefa Tischnera w Domosławicach. W wydarzeniu wzięli: Józef Wojtas - radny Rady Miejskiej i Aneta Winiarska - sołtys Rudy Kameralnej.

Od trzech lat Ruda Kameralna i Gwoździec mocno ze sobą współpracują dzięki projektowi "Miejscowości tematyczne" koordynowanego przez Fundację Biuro Inicjatyw Społecznych. Dla obu miejscowości było to impulsem do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i aktywizacji mieszkańców oraz możliwością promocji walorów turystycznych .

Przy okazji działacze "Wioski pozytywnie zakręconej" pragną zaprosić wszystkich na inne imprezy organizowane dla mieszkańców jak i dla przyjezdnych w tym:
- 4 czerwca - II Zakręcona Noc Kabaretowa - Dom Agroturystyczny "Pod Lupą"
- II połowa lipca -Festyn " Lato Na Rudzie"- Świetlica Wiejska
- II połowa września - Turniej Sołectw - Dom Agroturystyczny "Pod Lupą"
oraz inne imprezy jak Piknik Rodzinny czy Dzień Babci i Dziadka.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych