uzm

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

gminnytlo9 stycznia 2015 roku w Domu Strażaka w Woli Stróskiej odbyły się dwie pięknie przygotowane i zrealizowane imprezy. Najpierw, o godzinie 16:00, gdy przybyli; druhny i druhowie oraz seniorzy - burmistrziksiadzstrażacy z miejscowej jednostki OSP, ponadto z Charzewic, Faliszewic, Filipowic, Gwoźdźca, Stróż, Wróblowic i Zakliczyna rozpoczęło się Gminne Spotkanie Opłatkowe Druhów Ochotniczych Straży. Wśród gości, którzy zasiedli przy stolikach oznaczonych wizytówką „VIP”, byli; burmistrz Dawid vipChrobak, radna Rady Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion oraz jej koledzy z RPT; Adam Czaplak i Kazimierz Korman, ks. Paweł Mikulski - proboszcz parafii pw. św. Idziego opata w Zakliczynie, Janusz skwarloKrzyżak – sekretarz Gminy Zakliczyn, Stanisław Nadolnik – komendant gminny ZOSP RP w Zakliczynie, Marian Skwarło – wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP RP, Elżbieta Malawska – Pajor – dyrektor Szkoły Podstawowej w Stróżach i Jerzy Soska – dyrektor Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku oraz piszący niniejszą relację z wydarzenia Kazimierz Dudzik – dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury.

triodruhgosUroczystość z wprawą i wielkim wdziękiem otworzyło i poprowadziło trio liderów z Woli Stróskiej: Paulina Siemińska – radna Rady Miejskiej w Zakliczynie i gospodyni świetlicy ZCK w Woli Stróskiej, Józef Teper – prezes jednostki OSP i sołtys Woli Stróskiej oraz Sławomir Ramian – komendant OSP Wola Stróska i uczestnicywicedyrektor Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie. Po powitaniu, przedstawieniu gości i organizatorów imprezy, którymi byli; Zarząd Gminny Z OSP RP w Zakliczynie, OSP Wola Stróska oraz Wolska Organizacja Kobiet „Nad potokiem” – najmłodszy oddział Stowarzyszenia „Klucz”, gospodgosszkolaarze uroczystości zaprosili na recital kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Stróżach przygotowany przez Sylwię Żychowską oraz Łukasza Majewskiego. To był piękny koncert i nic dziwnego, że druhowie domagali się bisowania, na co też młodzi artyści z ochotą przystali.
ksmikulskiJak to bywa podczas prestiżowych imprez, aby zabrać głos, goście wcześniej zgłosili taką ochotę prowadzącym strażacki event. Najpierw życzenia noworoczne złożył druhom i gościom wiceprezes Marian Swarło, potem głos zabrał oplatekchorbakburmistrz Dawid Chrobak, następnie w imieniu radnych powiatowych Kazimierz Korman, na zakończenie w imieniu swoim i środowiska kultury Kazimierz Dudzik. Po poświęceniu opłatków z przesłanie duchowe do strażaków skierował ks. Paweł Mikulski. – Życzą Wam zdrowia, szczęścia i tym podobne, a ja wam życzę drogi do świętości – mówił ksiądz proboszcz Paweł Mikulskijesteście jedyną taką służbą mundurową spieszącą zawsze ludziom z pomocą i niech w tej służbie wspiera was wasz patron św. Florian.
gsozdzisJak to jest w zwyczaju podczas spotkań noworocznych, nadszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie oplatekfalżyczeń. Nie inaczej było w Domu Strażaka w Woli Stróskiej i również podsumowaniem był tutaj pyszny, świąteczny obiad przygotowany i z gracją podany przez panie z WOK „Nad potokiem” i tutejszą młodzież. Nieco po godzinie 19 – tej Gminne Spotkanie Opłatkowe Druhów Ochotniczych Straży Pożarnych dobiegło końca, jeszcze tylko na finał zdążył prezes Zarządu Gminnego Z OSP RP Tomasz flankawokDamian i złożył strażakom życzenia noworoczne przypominając jednocześnie, że w jednostkach OSP rozpoczyna się właśnie kampania wyborcza. zespolbiesiadaPan Prezes był zresztą wcześniej tłumaczony ze swojej nieobecności, wszak jako kierowca Urzędu Miejskiego zawoził w tym czasie kolędników z Gwoźdźca na Małopolski Przegląd Grup Kolędniczych o Lipnicką Gwiazdę. Tak to z obecnością Prezesa pierwsza uroczystość tego dnia w Woli Stróskiej dobiegła końca i rozpoczęła się następna. Gospodarze; Paulina Siemińska, Sławomir Ramian i Józef Teper podziękowali uczestnikom i gościom za udział i od razu zaprosili na drugą imprezę – Biesiadę Strażacką – a zespól wokalno – instrumentalny od razu wziął się do pracy.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych