Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

chorzakliczynW pierwszą niedzielę 2016 roku w Domu Strażaka w Gwoźdźcu kilka minut po 15 – tej rozpoczęło się III Wspólne Kolędowanie. Impreza organizowana jest przez sołtys Danutę Siepielę oraz gwoździeckie kobiety miejscowości goscietematycznej „Gwoździec pod kobieca ręką” zrzeszone w powstałej w ubiegłym roku Fundacji Aktywnych Kobiet. W sali Domu Strażaka pojawiła się liczna grupa mieszkańców Gwoźdźca oraz goście, m.in. burmistrz Dawid Chrobak z małżonką, radna Rady Powiatu Tarnowskiego Irena Kusion, radny Rady Miejskiej w Zakliczynie Stanisław Nadolnik oraz dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik.

siepielaW roli gospodyni i konferansjerki Wspólnego kolędowania wystąpiła pani sołtys Danuta Siepiela, na początek logwszapraszając do mikrofonu gości. Dyrektor ZCK mówił projektach kulturalnych i społecznych na rok 2016 i zachęcał do zgodnego działania wszystkie, aktywne środowiska skupione w różnych organizacjach pozarządowych. Burmistrz Dawid Chrobak przypomniał inwestycje które już w Gwoźdźcu zostały wykonane i zapewnił, że w roku 2016 będę realizowane kolejne cele. Radna Irena Kusion gratulowała aktywności mieszkańcom Gwoźdźca i zachęcała do jednoczenia sił w realizacji nowych projektów. Stanisław Nadolnik z kolei zauważył, że najważniejszą obecnie dla Gwoźdźca sprawą jest projekt i budowa sali gimnastycznej przy szkole podstawowej. Wszyscy składali obecnym życzenia pomyślności w nowym, 2016 roku. Po wystąpieniach na zaaranżowanej scenie pojawili się artyści. Najpierw wystąpiła w recitalu kolędowym solistka Aleksandra Kurek, po niej Chór Nauczycieli i Rodziców z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Zakliczyna pod batutą Adama Pyrka. Po pierwszej części występu Chóru zaprezentował się gościnnie w Gwoźdźcu ilosdziecięcy wokalno - instrumentalny zespół „Ilios” z Biesiadek pod opieką pani Ewy Strzesak. Po występie dzieci z Biesiadek, ponownie usłyszeliśmy kolędy w wykonaniu Chóru Nauczycieli i Rodziców z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Zakliczyna. Artystyczna część Na finał Wspólnego kolędowania zabrzmiała „Kolęda dla nieobecnych”. Gospodyni imprezy każdy z zespołów oraz Olę obradowała gustownym upominkiem, a po publicznoscwdskolędowaniu zaprosiła wraz ze współorganizatorkami na biesiadę i smaczny bigos.
ola- Radosny, poświąteczny czas sprzyja spotkaniom i wraz z artystami „Wspólnym Kolędowaniem.” Taka jest intencja naszej imprezy, by mieszkańcy naszej i okolicznych miejscowości oraz zaproszeni goście wspólne śpiewali kolędy i pastorałki – mówi Danuta Siepiela - pragniemy wspólnie jak najlepiej przeżyć ten czas i skorzystać z możliwości spotkania się w szerszym gronie, a muszę się pochwalić iż z roku na rok zainteresowanie tym wydarzeniem staje się coraz większe – dodaje sołtys Gwoźdźca.

Obszerniejszą fotorelację wraz z kilkoma filmikami z występów można zobaczyć na mojej stronie fb Gwoździec - wioska pod kobiecą ręką www.facebook.com/gwozdziec.mt/

artysciPrzy wspomnianym bigosie, ciastku i kawie rozmawiano i zbliżającym się 34. Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych o „Lipnicką Gwiazdę”, który w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej odbędzie się 9 i 10 stycznia. Jak zwykle w Lipnicy zaprezentuje się mocna reprezentacja kolędnicza z ZF „Gwoździec”. Goście Wspólnego kolędowania mogli podziwiać pięknie i zgodnie z regułami etnograficznymi przygotowaną szopkę na kiju oraz lalki, które zaprezentowała Agata Nadolnik. Właśnie dzisiaj – 9 stycznia – o godzinie 14:00 Dziecięca Grupa Kolędnicza z Gwoźdźca zainauguruje 34. Lipnicką gwiazdę występem pod tytułem „ Z Szopką na kiju”, po prezentacji 10 dziecięcych grup kolędniczych wystąpią 3 grupy młodzieżowe, a nasza grupa z Gwoźdźca jako pierwsza z trójki zaprezentuje „Szopkę lalkową”. W niedzielę w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej prezentować swoje programy będą dorosłe grupy kolędnicze i znów jako pierwsza wystąpi grupa z Gwoźdźca w programie pod tytułem „Z Rajem”.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych