tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

nalesnychtropach19 listopada bieżącego roku uczniowie z 12 szkół podstawowych powiatu tarnowskiego (Bogoniowice, Ciężkkonkursnalesnychowice, Gromnik, Faściszowa, Filipowice, Jastrzębia, Kąśna Dolna, Paleśnica, Ryglice, Stróże, Tuchów, Zakliczyn) spotkali się w Muzeum Przyrodniczym w Ciężkowicach na konkursie, który obejmował nie tylko wiedzę z zakresu podstawy programowej z przyrody w szkole podstawowej, ale był poszerzony o tematykę związaną z łowiectwem. Organizatorzy; Szkoła Podstawowa w Paleśnicy oraz Nadleśnictwo Gromnik przygotowali szczegółowy zakres pytań indywidualnych, rozpoznawanie -w grupach szkolnych - gatunków zwierząt na prezentacji multimedialnej oraz test ze znajomości słownictwa łowieckiego.

 

konkursdyplomy W wyniku tych zmagań wyłoniono zwycięzców w kategorii indywidualnej i zespołowej. Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali: I miejsce Weronika Pochroń ze szkoły w Paleśnicy, druga była Zuzanna Woźniak również reprezentantka tej samej szkoły, a trzecie miejsce zdobyła Dominika Kuk z Jastrzębi. W rywalizacji zespołowej najlepsi okazali sie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Paleśnicy, II miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Jastrzębi, III zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Filipowicach, tuż za nimi znalazł się zespół z Ryglic. Poziom konkursu zdaniem opiekunów uczniów i organizatorów był bardzo wyrównany, a różnice punktowe pomiędzy uczestnikami indywidualnie i drużynowo niewielkie.
Honorowy patronat nad konkursem objął Wicestarosta Tarnowski Zbigniew Karciński oraz Prezes Okręgu PZŁ w Tarnowie - Krzysztof Łazowski.
Na zakończenie konkursu i wręczenie nagród przybyli przedstawiciele organizatorów; Nadleśniczy Eugeniusz Piech, dyrektor szkoły w Paleśnicy Sylwester Gostek. Swoją obecnością rangę tego konkursu wzmocnili : burmistrz Ciężkowic Pan Zbigniew Jurkiewicz oraz przedstawiciel związku łowieckiego z Tarnowa Pan Jakub Wrona. Przy takich konkursach tradycyjnie już jest obecny i gościnnością gospodarza służy dyrektor muzeum Pan Wiesław Sanek. Nagrody w konkursie ufundowane przez Nadleśnictwo Gromnik i PZŁ Tarnów otrzymali zwycięzcy, a każdy z uczniów dostał karmnik. Atrakcją była również możliwość zwiedzenia wystaw w ciężkowickim muzeum oraz rozegrany dla uczniów i ich opiekunów konkurs w rozpoznawaniu głosów ptaków i zwierząt.
W przygotowanie i przebieg konkursu szczególnie zaangażowali się Pan leśniczy mgr inż. Marek Malinowski, a ze strony szkoły Pani Anna Moj - nauczycielka przyrody oraz czuwająca nad jego przebiegiem wraz z uczniami - asystentami Pani Krystyna Michałek.
Po zakończeniu zmagań konkursowych uczniowie, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście zostali podjęci obiadem, podczas którego dyskutowano na temat przebiegu, organizacji przyszłych edycji konkursu oraz planach na kolejne tego typu przedsięwzięcia realizowane przez Nadleśnictwo Gromnik, Szkołę w Paleśnicy i Muzeum w Ciężkowicach.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych