tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

zespolkrzagolecfotkazespolDroga” Wojtka Słupskiego oraz sióstr Kasi i Karoliny Świerczek to kapitał, który zbierał się w całość w okresie ostatnich kilkunastu miesięcy w Zakliczynie. Wojtek swoje artystyczne pasje realizował w Jaworznie, gdzie założył zespół Krzagolec – Band, z którym występował swego czasu podczas jednej z edycji Święta fasoli w Zakliczynie. Los sprawił tak, że dwa lata temu Wojtek wrócił do Zakliczyna i mimo innych ważnych zajęć, które go sprowadziły do rodzinnego miasteczka, nie zapomniał o muzyce. Okazjonalnie pojawiał się w spektaklach reżyserowanych przez Adama Pyrka, z bliska przyglądał się temu, co dzieje się nie tylko w Zakliczynie, ale i w Krakowie. Z tego urodziła się Wojtkowi krakowsko-zakliczyńska mieszanka artystyczna, którą 22 listopada 2015 roku poznamy jako projekt „Krzagolec – Gang” podczas premierowego koncertu promującego płytę „Droga”.

 

wojtek- W Krakowie poznałem Łukasza Belcyra znakomitego gitarzystę i utalentowanego kompozytora, który do moich tekstów tworzył muzykę – wspomina Słupski -  w Zakliczynie do współpracy zaprosiłem Kasię i Karolinę Świerczkówny i Bogusława Wróbla – o tym, że to ludzie utalentowani, zdolni i pracowici nie trzeba przekonywać – dodaje Wojtek – latem przystąpiliśmy do nagrań i teraz przyszedł czas na pokazanie tego publiczności.

Warto napisać, że debiutancka płyta zespołu zawiera 12 utworów, w tym tytułową „Drogę”, a całość utrzymana jest w pop-rockowym klimacie. W „Drodze” solidarnie wokalem dzielą się Wojtek i siostry Świerczkówny; raz frontmanem jest Wojtek a siostry tworzą chórek, w innych utworach solistkami jest Kasia lub Karolina. Dla mnie spośród kompozycji prezentowanych na płycie, walory przeboju ma utwór „Rysunek miłości” zaśpiewany przez Kasię Świerczek: https://www.youtube.com/watch?v=zsOPWQIOoGo  Krzagolec – Gang to wokaliści zakliczyńscy i instrumentaliści z krakowskiego zaciągu: Łukasz Belcyr – gitara, Paweł Dudzik – gitara, Grzegorz Sipiora - gitara basowa oraz Damian Niewiński- perkusja. Szefem projketu jest oczywiście Wojtek Słupski. Jak ta mieszanka zakliczyńsko – krakowska zabrzmi, można przekonać się wtedy, gdy w niedzielny wieczór pofatygujemy się do Sali im. S. Jordana w ratuszu na koncert. Wejściówki w cenie 10 zł można nabyć w Zakliczyńskim Centrum Kultury – nie musze dodawać, że pojemność ratuszowej Sali jest ograniczona – a więc im szybciej przyjdziecie po wejściówki, tym lepiej.

wstudioJakąś drobną cegiełkę do tego, co zobaczymy 22 listopada dołożyli też ludzie z Zakliczyńskiego Centrum Kultury. Staszek Kusiak jest autorem sesji fotograficznej ze studia nagrań no i zdjęcia na okładce. Mnie udało się dzięki uprzejmości Pawła Juchy -Dyrektor Biura Reklamy i Promocji RDN Małopolska oraz Rafała Huszno znanego z tarnowskiej formacji rockowej Totentanz, ale też gospodarza audycji muzycznej Demogram, zaprezentować Krzagolec – Gang słuchaczom RDN - Małopolska 14 listopada na antenie tej popularnej rozgłośni regionalnej. ZCK sfinansuje też koszty organizacji koncertu w dniu 22 listopada i zrobi to z dużą satysfakcją. Nie mam żadnej wątpliwości co do tego, że koncert Krzagolec- Gang to w tegorocznym kalendarzu wydarzeń kulturalnych Zakliczyna, bardzo istotne wydarzenie.

BSR

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych