tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

zdecieuczesnikowDnia 15 października 2015 roku o godzinie 9-tej w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, odbył się jednoetapowy konkurs historyczny dla uczniów Miasta i Gminy Zakliczyn „Wincenty Witos i Jego czasy.” Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu był Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn – Dawid Chrobak. Patronat nad konkursem objął Instytut Pamięci Narodowej (IPN)- Oddział w Rzeszowie i Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. W konkursie udział wzięło 38 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Miasta i Gminy Zakliczyn.

laureatkonkursu

Konkurs odbył się z okazji 70 rocznicy śmierci Wincentego Witosa. Przypomnijmy, że Wincenty Witos urodził się 21 stycznia 1874 w Wierzchosławicach, a zmarł 31 października 1945 w Krakowie. Był politykiem, działaczem ruchu ludowego, trzykrotnym premierem Rzeczypospolitej Polskiej i częstym gościem w Zakliczynie.

wreczanienagrodAby zwyciężyć w Konkursie, trzeba było najlepiej wypełnić test wiedzy o Wielkim Polaku. Test ułożony został przez IPN w Rzeszowie. Uczniowie po napisaniu testu zostali ugoszczeni obiadem w szkolnej stołówce i oczekiwali na wyniki, nad którymi pracowała Komisja Konkursowa. Ogłoszono je o godzinie 11- tej. Nagrody ufundował IPN Odział w Rzeszowie, Burmistrz Gminy i Miasta Zakliczyn oraz miejscowi działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Każdy uczestnik otrzymał miły upominek. Siedmiu najlepszych zgarnęło nagrody główne – książki, albumy, gry i gadżety elektroniczne. Ale wszyscy uczniowie czuli się zwycięzcami, gdyż mimo rywalizacji atmosfera była bardzo przyjacielska.

laureatkaNa rozdaniu nagród pojawili się goście (posłowie i miejscowi działacze). Konkurs wygrał Tomasz Ogórek – uczeń Gimnazjum w Paleśnicy. II miejsce zdobyła Dominika Ojczyk, III miejsce zajęła Agnieszka Szczecina – obie, to uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych (ZSP) w Zakliczynie. IV miejsce zajęli: Kwiek Monika (III b) i Andrzej Haus z Gimnazjum w Zakliczynie oraz Kacper Rylewicz (ZSP w Zakliczynie). V miejsce zajęła Nowak Angelika (ZSP w Zakliczynie).laureat

Podsumowując, jako osoba odpowiedzialna za przygotowanie i prawidłowy przebieg konkursu, chce podziękować za wszelką mi udzieloną pomoc następującym osobom: Panu Józefowi Gwiżdż - Dyrektorowi ZSPiG w Zakliczynie, Panu Burmistrzowi – Dawidowi Chrobakowi, Panu Zdzisławowi Górnikiewicz, pracownikom naukowym IPN Odział w Rzeszowie – (Zenon Fajger, Michał Kalisz, Krzysztof Zając) oraz opiekunom uczniów – Pani Agnieszce Pomikło i Panu Mirosławowi Śledziowi. Mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uczniowie ponownie staną do rywalizacji o kolejnym Wielkim Polaku minionego stulecia.

BSR

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych