tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

maliszlaureatkauczestnicytwardowskiUczniowie Szkoły Podstawowej w Zakliczynie wzięli udział w ogólnopolskim projekcie pn. "Odejść na zawsze, by stale być blisko" - ks. Jan Twardowski w oczach młodych, realizowanym w ramach obchodów 100 rocznicy urodzin księdza poety.

Projekt ten składał się z kilku wzajemnie ze sobą powiązanych części. Nasza szkoła realizowała wydarzenie rocznicowe poświęcone księdzu Janowi. Uczniowie wykonywali także ilustracje oraz zielniki do wybranego wiersza poety.

zielnikOgromnym sukcesem okazał się udział w konkursie na zielnik. Dwie uczennice: Karolina Malisz i Emilia Budzyn podjęły się trudu zbierania, suszenia i opisywania ziół do odpowiednich wierszy ks. Twardowskiego. Oba zielniki były długo wykonywane (od marca do września).

W oczach jury uznanie zdobył piękny, pieczołowicie przygotowany zielnik wykonany przez Karolinę Malisz. Została ona laureatką II miejsca! Tym większe to wyróżnienie, że napłynęło ponad 100 prac z 49 placówek z terenu całej Polski.

 

nagrodadlamaliszW dniu 28 października w Domu Arcybiskupów Warszawskich w Warszawie odbyło się podsumowanie konkursów realizowanych w ramach wspomnianego projektu. Gościem honorowym był Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz. Laureaci konkursów i ich opiekunowi mieli okazję wysłuchać utworów muzycznych inspirowanych twórczością ks. Jana Twardowskiego, a także opowieści pani Aldony Kraus - propagatorki twórczości księdza poety.

Podczas gali Karolina została poproszona o opowiedzenie, w jaki sposób tworzyła zielnik i co sprawiło jej największą przyjemność przy pracy nad nim. Przyznała, że niezwykle ważna w zdobywaniu ziół i suszeniu okazów była wytrwałość i cierpliwość. Praca ta jednak, jak stwierdziła, przmaliszozielnikuyniosła jej mnóstwo satysfakcji i zabawy oraz pozwoliła jej lepiej poznać twórczość poety, a także docenić bogactwo naszej ojczystej flory.

Uwieńczeniem spotkania było wręczenie nagród i wyróżnień. Chętni mogli zwiedzić mieszkanie ks. Jana Twardowskiego, znajdujące się w pobliżu Domu Arcybiskupów.

Organizatorem przedsięwzięcia była Fundacja BO WARTO, z którą nasza szkoła współpracuje od kilku lat. (www.fundacjabowarto.pl)

Karolinie serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że sukces osiągnięty przez nią będzie zachętą dla innych uczniów do uczestnictwa w różnego rodzaju konkursach.

BSR

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych