tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

compaswlowczowkuPo raz 19. Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze oddział „Ziemi Tarnowskiej” zorganizowało konkurs wieńców nagrobnych „Żołnierska pamięć.” Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas 27. Złazu Patriotyczno – turystycznego „Szlakiem Legionistów – Łowczówek 2015” w dniu 6 listopada. Podczas uroczystego finału Złazu na cmentarzu wojennym w Łowczówku zgromadziło się blisko 1000 uczewojtknapikznaszymistników wydarzenia, w tej liczbie władze powiatowego ze starostą Romanem Łucarzem i wicestarostą Zbigniewem Karcińskim, władze samorządowe Pleśnej z wójtem Józefem Knapikiem (na zdjęciu z prawej w rozmowie z naszą młodzieżą) oraz przewodniczącym Rady Gminy Januszem Jarząbem – gospodarze nie tylko tej uroczystości, ale odbywającej się w tym dniu w Pleśnej konferencji popularno – naukowej pod nazwą „Śladami Wielkiej Wojny w Krajobrazie Powiatu Tarnowskiego. Legiony – Cmentarze Wojenne – Dziedzictwo.”

uczestnicyzlazuW Łowczówku pojawiła się widoczna grupa członków i sympatyków SKKT PTTK „Compass” działającego przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie. Jednym z punktów finalizujących złaz było ogłoszenie wyników nagrodakonkursu „Żołnierska pamięć” w którym uczestnikami były głównie reprezentanci szkół podstawowych i gimnazjalnych z Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. Miło poinformować, że zdaniem komisji konkursowej najpiękniejsze zarówno w kategorii szkół podstawowych i w kategorii szkół gimnazjalnych okazały się wieńce z Zakliczyna. Warto dodać, że sukces młodzieży zakliczyńskiej jest niejako podwójny, bo dzień wcześniej wieńce prezentowane były na tarnowskim Rynku, gdzie publiczność dokonała wyboru najpiękniejszych wieńców i werdykt był taki, że zdaniem Tarnowian najpiękniejszy wieniec zaprezentowała Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie, a drugie miejsce publiczność przyznała wieńcowi z Gimnazjum im. bł. K. Gondka w Zakliczynie. Warto przypomnieć, że młodzież z Zakliczyna od lat uczestniczy w konkursach wieńców nagrobnych „Żołnierska pamięć” i zawsze lokuje się w ścisłej czołówce klasyfikacji konkursu.

pierwszemiejscewkonkursiewieniecgimnazjumTegoroczne najpiękniejszy wieniec w kategorii szkół podstawowych i w konkursie publiczności (zdjęcie z lewej) przygotowali uczniowie klas III i VI Szkoły Podstawowej w Zakliczynie w składzie: Emilia Budzyn, Paulina Mytnik, Aleksandra Sowa, Maria Kusiak, Katarzyna Krzyżak, Oliwia Łopatka, Emilia Majewska, Maja Świderska, Marcelina Zapart, Hubert Kras, Jakub Majewski i Krzysztof Soból. Opiekę artystyczną nad zespołem sprawowały panie: Marta Gniewek, Dorota Pawłowska i Dorota Poręba. Najpiękniejszy wieniec w kategorii szkół gimnazjalnych i drugi w konkursie publiczności (zdjęcie z prawej)  przygotowały uczennice II B Gimnazjum w Zakliczynie w składzie: Kornelia Klimek, Monika Kwiek, Marta Mleczko, Anna Pajor, Anna Ramian i Klaudia Wojakiewicz. Opiekę artystyczną sprawowała pani Halina Kochan.

Na żywo najpiękniejsze wieńce 19. konkursu „Żołnierska pamięć” mieszkańcy Zakliczyna i okolic będą mieli możliwość podziwiać 11 listopada 2015 roku podczas manifestacji patriotycznej przy pomniku w Rynku.

BSR

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych