tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

nitus3

htpnprzedzawodamiPo zakończeniu rywalizacji w biegach przełajowych przyszedł czas na rozstrzygnięcia w rozgrywkach w halowej piłce nożnej. Rozegrane zostały zawody gminne dla dziewcząt i chłopców z gimnazjów i szkół podstawowych. Turnieje dla gimnazjów zostały rozegrane w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie a dla uczniów szkół podstawowych w hali sportowej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie. Zostały one zorganizowane przez Międzyszkolny Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Gulon” Zakliczyn, gminnego organizatora sportu, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie.

 

druzynychlopcow20 października w ramach „Gimnazjady Młodzieży” w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zakliczynie rywalizowały dziewczęta i chłopcy z gimnazjów w Paleśnicy i Zakliczynie. Wśród dziewcząt w spotkaniu sędziowanym przez nauczyciela ZSP Zakliczyn i byłego kapitana LKS „Dunajec” Zakliczyn Łukasza Oświęcihtpdziewczetamskiego zwyciężyły uczennice zakliczyńskiego gimnazjum 7:1/4:0/, awansując tym samym do półfinału powiatowego, który odbył się w Tuchowie. Chwilę później rywalizowali chłopcy. Tu także rozjemcą był nauczyciel ZSP Zakliczyn Leszek Kraczkiewicz, znany piłkarz drużyn m.in. pierwszoligowych. Zwycięstwo padło łupem drużyny Gimnazjum w Zakliczynie 2:1/0:1/, która zagrała w kolejnym, powiatowym etapie w Tuchowie. Zwycięzcy obydwu meczów, mistrzowie Gimnazjady Młodzieży Gminy Zakliczyn w halowej piłce nożnej otrzymali na zakończenie z rąk wicedyrektora ZSP w Zakliczynie pana Jacka Świderskiego okazałe puchary ufundowane przez ZSP w Zakliczynie. Nad całością rozgrywek czuwał kolejny nauczyciel ZSP w Zakliczynie Mariusz Lasota, znany trener piłki nożnej.

dziewczetazpalesnicyZ kolei w rozgrywkach szkół podstawowych, rozgrywanych systemem „każdy z każdym” i sędziowanych przez pitankazpalesnicyRyszarda Okońskiego, Łukasza Stecia i Łukasza Majewskiego jako pierwsze rywalizowały w hali Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie dziewczęta. Do zmagań przystąpiło trzy drużyny z gminnych szkół, z których najlepsze okazały się uczennice z Paleśnicy. Pokonały one swoje rywalki ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie 3:0/1:0/ i Stróż 4:0/3:0/. W meczu decydującym o miejscu drugim pomiędzy uczennicami z Zakliczyna i Stróż padł wynik 2:0/1:0/ dla gospodyń.

Końcowa kolejność:

1. Szkoła Podstawowa Paleśnica 2 6 7-0
2. Szkoła Podstawowa Zakliczyn 2 3 2-3
3. Szkoła Podstawowa Stróże 2 0 0-6

htpzakliczynPóźniej do rozgrywek przystąpili chłopcy, wśród których do rywalizacji przystąpiło pięć reprezentacji szkół podstawowych. Wśród nich najlepiej wypadli piłkarze ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie przed Szkołą Podstawowa w Paleśnicy i Gwoźdźcu.

1. Szkoła Podstawowa Zakliczyn - Szkoła Podstawowa Stróże 8:0 /5:0/
2. Szkoła Podstawowa Paleśnica - Szkoła Podstawowa Wróblowice 4:0 /2:0/
3. Szkoła Podstawowa Gwoździec - Szkoła Podstawowa Stróże 6:1 /3:1/
4. Szkoła Podstawowa Zakliczyn - Szkoła Podstawowa Paleśnica 5:0 /2:0/
5. Szkoła Podstawowa Gwoździec - Szkoła Podstawowa Wróblowice 5:1 /3:1/
6. Szkoła Podstawowa Wróblowice - Szkoła Podstawowa Zakliczyn 0:3 /0:0/
7. Szkoła Podstawowa Paleśnica - Szkoła Podstawowa Gwoździec 2:2 /2:1/
8. Szkoła Podstawowa Stróże - Szkoła Podstawowa Paleśnica 1:10 /0:5/
9. Szkoła Podstawowa Wróblowice - Szkoła Podstawowa Stróże 1:1 /1:0/
10. Szkoła Podstawowa Zakliczyn - Szkoła Podstawowa Gwoździec 3:1 /1:1/

Końcowa kolejność:

1. Szkoła Podstawowa Zakliczyn 5 12 19-1
2. Szkoła Podstawowa Paleśnica 5 7 16-8 +8
3. Szkoła Podstawowa Gwoździec 5 7 14-7 +7
4. Szkoła Podstawowa Wróblowice 5 1 2-13 -11
5. Szkoła Podstawowa Stróże 5 1 3-25 -22

O miejscach 2-3 i 4-5 decydowała zgodnie z regulaminem przy jednakowej ilości punktów i remisach w meczach bezpośrednich lepsza różnica bramek w całym turnieju. Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary a wszystkie drużyny biorące udział w zawodach dyplomy.

Przypomnijmy, że zmagania w ramach „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego” realizowane pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy i Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego rozgrywane są w kilku dyscyplinach jak: koszykówka, piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna, halowa piłka nożna, tenis stołowy, lekkoatletyka, biegi przełajowe, pływanie, szachy a nawet badminton czy narciarstwo alpejskie i biegowe. Po etapie gminnym, zwycięzcy awansują do półfinałów powiatowych, a następnie do finałów powiatowych i zawodów rejonowych oraz na szczeblu wojewódzkim. Uczniowie z naszych gminnych szkół, zarówno podstawowych jak i gimnazjum osiągają świetne wyniki zarówno w drużynowych jak i indywidualnych rozgrywkach sportowych. Warto wyróżnić chociażby tenis stołowy, szachy czy lekkoatletykę, w których już od kilku lat nasze drużyny czy zawodniczki i zawodnicy indywidualnie docierają do finałów wojewódzkich. Oprócz samych wyników, warto dodać, iż możliwość rywalizacji i współdziałanhtpdziewczetazakliczynia w drużynie jest ważna dla wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży i utrwalania „mody na sport”. Dlatego cieszymy się, że uczniowie naszych szkół z dużym zaangażowaniem podchodzą do rozgrywek sportowych i czerpią przyjemność z aktywnych form spędzania czasu.

W kolejnym etapie rozgrywek w halowej piłce nożnej – półfinale powiatowym drużyny z naszej gminy walczyły dzielnie awans do grona 4 najlepszych drużyn szkolnych w halowej piłce nożnej czyli finału powiatu tarnowskiego. Sztuka ta udała się chłopcom ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie ale bardzo blisko tego awansu była również drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Paleśnicy, która awans do grona najlepszych przegrała po rzutach karnych i drużyna dziewcząt z Gimnazjum w Zakliczynie, przegrywając ostatnie spotkanie półfinałowe dające przepustkę do finału. Dało to obydwu drużynom miejsca 3 w półfinale powiatowym czyli miejsca 5-8 w powiecie tarnowskim.

Półfinał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców, Tuchów 30.10.2015 r.

Wyniki:

1. Zakliczyn - awans
1. Ryglice - awans
3. Gromnik
3. Tuchów
5. Pleśna
5. Szerzyny
5. Bogoniowice

Półfinał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej dziewcząt, Czermna 29.10.2015 r.
Wyniki:

1. Szerzyny - awans
1. Bogoniowice - awans
3. Paleśnica
3. Gromnik
5. Lichwin
5. Tuchów

Półfinał powiatowy Gimnazjady Młodzieży w halowej piłce nożnej dziewcząt, Tuchów 27.10.2015 r.
Wyniki:

1. Tuchów - awans
1. Jastrzębia - awans
3. Zakliczyn
3. Zalasowa
5. Szerzyny
5. Gromnik
7. Rzuchowa

Półfinał powiatowy Gimnazjady Młodzieży w halowej piłce nożnej chłopców, Tuchów 28.10.2015 r.
Wyniki:

1. Gromnik - awans
1. Ryglice - awans
3. Tuchów
3. Pleśna
5. Ciężkowice
5. Szerzyny
7. Zakliczyn

Obecnie w szkołach trwają przygotowania do rozegrania maratonu w tenisie stołowym, w którym zostaną rozegrane zawody indywidualne i drużynowe szkół podstawowych i gimnazjów. Zakliczyn będzie również w miesiącu listopadzie i grudniu gospodarzem półfinałów i finałów powiatowych w drużynowym i indywidualnym tenisie stołowym. Turnieje te będą częścią obchodów 20-lecia powstania Międzyszkolnego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „GULON” Zakliczyn. Obchody zostaną zapoczątkowane w dniach 14 i 15 listopada Wojewódzkimi Turniejami Klasyfikacyjnymi Żaków i Młodzików, które zostaną rozegrane w hali sportowej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie. Wystąpi w nich czołówka tenisistów stołowych Polski w tych kategoriach wiekowych m.in. aktualny mistrz Polski Żaków Dawid Kosmal.

 

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych