Przejście do firmy KM-Net

SKO

KoncertUwie8 czerwca na zakliczyńskim Rynku, tradycyjnie w Boże Ciało o godzinie 17:30 rozpocznie się ósma edycja Koncertu uwielbienia. Inicjatorką i pomysłodawczynią wydarzenia jest Monika Kulak – pełnomocnik Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn ds. profilaktyki oraz zastępca dyrektora ZCK.

 

Tegoroczna odsłona Koncertu uwielbienia zapowiada się bardzo interesująco pod względem programowym i artystycznym. Do Zakliczyna przyjedzie zespół "NiemaGOtu" grający muzykę chrześcijańska w składzie: Jakub Blycharz, Aleksandra Maciejewska, Paweł Harańczyk, Bartłomiej Krawczyk, Maciej Salus, Michał Pamuła. Zespół zasłynął nagraniem utworu „Błogosławieni miłosierni”, który stał się hymnem Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie, a utwór ten przetłumaczona na 15 języków. "NiemaGOtu" nagrało dwie płyty; pierwsza w 2016 i drugą w 2020 roku. Zespół po wybuchu wojny w Ukrainie zaangażował się w pomoc dla uchodźców wojennych nagrywając teledysk do utworu "Przyjdź", który ma pomóc w zbiórce pieniędzy na ten cel.

 

Kolejnym gościem "Koncertu uwielbienia" będzie krakowski artysta Paweł Dudzik z zespołem. Paweł Dudzik jest wokalistą grającym na gitarze,autorem tekstów i muzyki, laureatem pierwszych miejsc na festiwalach krajowych i zagranicznych, liderem zespołu Drabina Jakuba Trio, oraz członkiem duetu Dudzik/Salus. Ma za sobą dziesiątki zagranych koncertów na scenach w całej Polsce. Jego utwory były grane w Radiowej Trójce i wielu innych polskich rozgłośniach. W 2017 roku nakładem łódzkiego wydawnictwa Dalmafon ukazał się debiutancki album jego zespołu Drabina Jakuba Trio. Od 2021 roku dodatkowo rozpoczął działania solowe. "Ołtarzu z drzewa" to drugi singiel z pierwszej solowej płyty Pawła Dudzika pt. "Uczyń ze mnie swego sługę" która ukazała się w grudniu 2021 roku. "Ołtarzu z drzewa" to piosenka o miłości do Pana Jezusa i adoracji Jego Krzyża, przez którą wyrażamy wdzięczność za agonię naszego Zbawiciela i rozważamy Jego cierpienia. Z kolei "Modlitwa do Franciszka Marto" to pierwszy singiel promujący drugą solową płytę Pawła Dudzika pt. "Wynagradzaj". Piosenka, tak jak i cała płyta, promuje Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca, modlitwę różańcową oraz fatimskie orędzia Matki Bożej.

 

Jak zwykle na scenie zobaczymy Chór "Zanurzeni w miłosierdziu", który jest z "Koncertem uwielbienia" od samego początku, a do tegorocznej edycji przygotowuje się pod kierunkiem Justyny Chmielek – Korbut; dyrygentki, puzonistki i pedagog współpracującej od lat z ZCK. Pani Justyna Chmielek – Korbut jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Stanisława Krawczyńskiego, klasie puzonu prof. Zdzisława Stolarczyka oraz Edukacji Artystycznej w zakresie dzieła muzycznego.

 

Tekst: Kazimierz Dudzik , graf: Stanisław Kusiak

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.