Przejście do firmy KM-Net

SKO

krakowiaczekJeszcze nie umilkły echa "Krakowskiego wianka", a już w niedzielę (28 maja) w Łoniowej odbędzie się 33. Krakowiaczek, czyli Dziecięcy Przegląd Folklorystyczny Regionu Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego.

 

Przegląd rozpocznie się w Amfiteatrze Letnim (koło Domu Strażaka) o godzinie 13 – tej od występu Zespołu Folklorystycznego "Mały Gwoździec". Jak spojrzycie na plakat imprezy, to zauważycie, że najmłodsi wykonawcy z Gminy Zakliczyn są w zdecydowanej większości. Na 8 zakwalifikowanych do konkursu wykonawców, aż 5 to przedstawiciele naszej gminy.

 

Po występie "Gwoźdźca" na scenę wejdą "Dziatki z chatki" działające pod auspicjami Stowarzyszenia "Czerpok", potem mały przerywnik w wykonaniu zespołu reprezentujęcego Gminę Brzesko, a następnie Kapela Ludowa "Opatkowiaczki" działająca przy Zakliczyńskim Centrum Kultury. Kolejne dwa występy podczas "Krakowiaczka" należeć będą do reprezentantów Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów; Kamila Maciaszka ze Słonej oraz Jonasza Migdała z Wesołowa. Konkurs zakończą reprezentanci gospodarzy (gmina Dębno) oraz gminy Brzesko.

 

Zanim komisja konkursowa ogłosi wyniki przeglądu, widownia będzie mogła podziwiać m.in. występ Kapeli Ludowej Dębińskiego Centrum Kultury – laureata nagrody "Krakowski wianek" tegorocznej edycji przeglądu w Szczurowej. Wyniki 33. Krakowiaczka widownia zgromadzona przed amfiteatrem pozna przed godziną 18 - tą. Trzymajmy kciuki za naszą ekipę.

 

Tekst: Kazimierz Dudzik, graf. DCK

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.