Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

001W niedzielę 23. października b. r. w zakliczyńskim ratuszu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Piękne utwory muzyczne dopełniało  klimatyczne oświetlenie sceniczne, które  zbudowało niepowtarzalną atmosferę wydarzenia, a to wszystko dzięki artystom z zespołu Akustyczna OpeRacja z Krakowa. To już drugi koncert zespołu, założonego przez Zakliczyniankę Izę Mytnik i panią dr hab. Annę Sowę – Staszczak, który tworzy muzykę z potrzeby serca i często na bazie własnych trudnych przeżyć, autorki tekstów - Pani Doktor Ani.

 

 

Koncert poprzedził wykład dr hab. Anny Sowy – Staszczak na temat faktów i mitów związanych z chorobami tarczycy. Temat nie obcy artystce, gdyż na codzień jest Kierownikiem Zakładu Medycyny Nuklearnej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Ponadto od 7 lat organizuje koncerty charytatywne dla pacjentów z nowotworami neuroendokorynnymi zatytułowane "Black or White", którego symbolem jest zebra, gdyż zebra kojarzy się z nowotworem neuroendokrynnym, który nie daje jednoznacznych objawów, podobnie jak zwierzę nie jesteśmy w stanie określić, czy jest biało-czarne czy też czarno-białe.

003Po sporej dawce niezbędnej wiedzy medycznej przyszedł czas na dobrą muzykę i towarzyszące jej emocje. Tutaj prym wiodła Iza, która zazwyczaj pisze muzykę do tekstów Pani Ani. Izy Mytnik chyba nie trzeba przedstawiać, pamiętamy ją jeszcze debiutującą w scholi "Emmanuel" działającej przy klasztorze Ojców Franciszkanów w Zakliczynie pod batutą ówczesnego opiekuna Pana  Adama Pyrka.  Izabela Mytnik jest współzałożycielką Akustycznej OpeRacji, śpiewa, gra na akordeonie i na instrumentach klawiszowych, komponuje, ale jest też trenerem wokalnym, pedagogiem, rehabilitantem głosu i finalistką II edycji programu X-Factor. Jest też nauczycielem śpiewu, prowadzi swoje Studio Piosenki i Rehabilitacji Głosu. Muzyczną przygodę rozpoczęła w wieku 6 lat od nauki gry na akordeonie. 

 

013Wśród licznie zgromadzonej publiczności, ze wzruszeniem koncertowi przysłuchiwali się rodzice, krewni i znajomi Izabeli, a także przedstawiciel współorganizatora koncertu w osobie Pani Małgorzaty Chrobak – prezes Samarytańskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w Zakliczynie oraz Pani Klementyna Budnik – prezes Chemicznego Centrum Technologii i Rozwoju Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego Oddział w Tarnowie. Nie zabrakło też przedstawicieli samorządu, oświaty i środowiska kultury. Na sali Jordana zjawili się również uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach i ich opiekunowie oraz mieszkańcy Zakliczyna - bywalcy wydarzeń kulturalnych. Profesjonalną technikę estradową podczas koncertu zapewniła ekipa z firmy GD Sound Gabriel Dumana.

AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA
AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA
AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA
AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA
AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA
AKUSTYCZNA AKUSTYCZNA  

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.