Przejście do firmy KM-Net

SKO

ku210W sobotę 21. maja miały miejsce kolejne z cyklu warsztaty wokalne dla wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać pasję, jaką jest śpiew. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów Dawida Nawalańca i gościnnie Aleksandry Królik, wokaliści w różnym wieku zgłębiali wiedzę na temat technik emisji głosu oraz uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych. W sposób teoretyczny i poznawczy uczestnicy przekonali się, że każda część ciała ma wpływ na jakość dźwięku, jaki z nas się wydobywa, nawet tak niepozorna, jaką jest palec u stopy. Jak zapewniają uczestnicy warsztaty emisji głosu były bardzo pracowite i na pewno wpłynęły na technikę śpiewu oraz zmobilizowały do ćwiczeń indywidualnych.

 

 

Podczas warsztatów doskonalono również repertuar pieśni, które zabrzmią na zakliczyńskim rynku podczas koncertu w Boże Ciało już 16 czerwca br. Przypomnijmy, że warsztaty muzyczne, zarówno wokalne jak i instrumentalne trwaj od 23 kwietnia i odbywają się w każdą  sobotę w zakliczyńskim ratuszu,  w sali im. Spytka Jordana. Ze względu na uroczystości związane z otwarciem rynku w dniu 21.05. br., wyjątkowo miejscem warsztatów stała się remiza OSP w Zakliczynie, dzięki uprzejmości Zarządu tejże jednostki.

 

weg1 26W warsztatach biorą udział osoby w różnym wieku, dzieci, młodzież, studenci, dorośli wykonujące różne zawody i seniorzy, Celem warsztatów jest zarówno doskonalenie umiejętności i rozwój uczestników, jak i integracja międzypokoleniowa, odbudowywanie relacji społecznych po czasie pandemii i profilaktyka zdrowego stylu życia. Pod kierunkiem instruktora Dawida Nawalańca uczestnicy poznają zarówno swoje możliwości jak i ograniczenia, które następnie przekuwają na atuty. Każdy z uczestników bardzo ceni sobie ten czas i stara się regularnie uczestniczyć w zajęciach. Podsumowaniem warsztatów będzie możliwość zaprezentowania nabytych umiejętności podczas koncertu estradowego wieczorem 16 czerwca br. na zakliczyńskim rynku.

 

Po angażujących ćwiczeniach i dawce teorii na uczestników warsztatów czekał poczęstunek składający się z potraw regionalnych przygotowanych przez KGW w Słonej „U ŹRÓDŁA”, przy współpracy sąsiedzkiej z KGW w Bieśniku "BIEŚNICZANIE", a słodkości na stół zapewniło KGW w Stróżach. Chociaż wszystkie przygotowane smakołyki budziły uznanie uczestników, to najwięcej komplementów zebrał barszcz na serwatce przygotowany pod batutą „Gesslerowej ze Słonej"- Pani Ireny Jaszczur.

 

Serdeczne podziękowania za wszelką pomoc w organizacji warsztatów wszystkim zaangażowanym kgw oraz wolontariuszkom Annie Oświęcimskiej, Magdalenie Kuzerze i Lilianie Badziura oraz Zarządowi OSP Zakliczyn za udostępnienie remizy w Zakliczynie na przeprowadzenie warsztatów. Warsztaty wokalne i instrumentalne są nieodpłatne, finansowane z budżetu gminy Zakliczyn ze środków pochodzących z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.

WEG WEG WEG
WEG WEG WEG
WEG WEG WEG
WEG WEG WEG
WEG WEG WEG
WEG WEG WEG
WEG WEG WEG
WEG WEG  

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.