Przejście do firmy KM-Net

SKO

Uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy mieli możliwość sprawdzenia i poszerzenia swojej wiedzy z zakresu historii. Konkursu został zorganizowany przez Gminę Zakliczyn i Zakliczyńskie Centrum Kultury we współpracy z dyrektorami szkół z terenu gminy Zakliczyn pod honorowym patronatem Pani Józefy Szczurek-Żelazko Poseł na Sejm RP.

 


13 maja o godzinie 8:15 w sali im. S. Jordana w ratuszu rozpoczął się test  wiedzy na temat  „Solidarność, a stan wojenny w Polsce”. Trzynaścioro uczniów reprezentowało szkoły podstawowe z Paleśnicy, Zakliczyna, Gwoźdźca, Filipowic i Faściszowej. Po oficjalnym przywitaniu przez Dyrektora ZCK, Pana Kazimierza Dudzika, uczniowie zostali zapoznani z zasadami konkursu. Podczas pisania testu konkursowiczów nadzorowała Dyrektor ZS-P w Paleśnicy - Pani Agnieszka Pomikło.


Wiedzę uczniów dodatkowo poszerzył interesujący wykład Pana Jakuba Nowaka.  Kiedy młodzież szkolna zgłębiała swoją wiedzę historyczną, komisja konkursowa sprawdzała i oceniała test. Następnie uczestnicy mieli okazję obejrzeć premierę notacji filmowej pt. „Stanisław Chrobak - świadkowie i spadkobiercy” zrealizowaną przez Stowarzyszenie „Klucz” w ramach programu Filmoteka Małopolski 2021. Seans obył się w sali kinowej „Kina za Rogiem”, które już w czerwcu rozpocznie działalność. Po projekcji nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i dyplomów przez Panią Poseł Józefę Szczurek- Żelazko, która objęła Patronatem Honorowym to wydarzenie. Nagrody w konkursie otrzymali:


- I miejsce Michał Wszołek - ZSPiP Filipowice


- II miejsce Wojciech Smoleń - ZSPiP Gwoździec


- III miejsce Anna Słowińska - SP Faściszowa

 

Wyróżnienia otrzymali pozostali uczestnicy ze szkół (kolejnść nazwisk jest przypadkowa):

 

- ZS-P Paleśnica: Filip Grzegorczyk, Gabriela Grudzińska, Weronika Zielińska


- SP Zakliczyn: Aleksandra Cetera, Katarzyna Karczyńska, Olga Mytnik


- SP Stróże: Jakub Świerczek, Maksymilian Guśtak, Bartosz Majewski

 

- ZSPiP Gwoździec: Miłosz Mrzygłód.Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki ufundowane przez Panią Poseł oraz Gminę Zakliczyn. Po zakończeniu konkursu uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek.

 

Tego samego dnia wręczone zostały nagrody w konkursie „Ulubiona książka w lapbooku”. Wśród wręczających nagrody była również Pani Romana Nosek - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ojca Jana Góry w Zakliczynie. Serdeczne gratulacje dla wszystkich laureatów i uczestników.


Szczególne podziękowania dla: Pana Waldemara Chrobaka i Pani Agnieszki Pomikło ze Szkoły Podstawowej w Paleśnicy, która była organizatorem konkursów, dla nauczycieli za przygotowanie swoich podopiecznych, dla pracowników Urzędu Miejskiego w Zakliczynie i Zakliczyńskiego Centrum Kultury za pomoc w koordynowaniu wydarzenia. Na koniec ogromne podziękowania dla Pani Poseł Józefy Szczurek - Żelazko za udzielone wsparcie i  swoją obecnością podczas wydarzenia.

 

 

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.