Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

nedzarz i madameW najbliższą sobotę, 2. kwietnia o godz. 16.00 w kinie MILLENNIUM w Tarnowie będzie grany film o znanym malarzu i powstańcu, Adamie Chmielowskim pt. „Nędzarz i Madame”. Późniejszy św. Brat Albert był tercjarzem zakonu franciszkańskiego i na wzór św. Franciszka nazywany jest Polskim Biedaczyną. Jest założycielem zgromadzenia albertynów i albertynek, znanego z pełnego poświęcenia pracy dla biednych i bezdomnych. Jego słynne powiedzenie: „Trzeba być dobrym jak chleb, który leży na stole i każdy, kto potrzebuje, może z tego bochenka odkroić sobie tyle kromek, ile mu potrzeba” do dzisiaj w zbudza w ludziach pragnienie niesienia pomocy innym, zwłaszcza na przykładzie ostatnich wydarzeń za wschodnią granicą.

 

 

Czerpmy przykład z tego świętego, który niejako „spalał się” dla innych, służąc najbardziej potrzebującym. Z klasztoru organizowany jest autokar na wyjazd do tarnowskiego kina, szczegóły i zapisy pod numerem tel. 608 554 341 do czwartku do godz. 12.00.

 

Niech zachętą do obejrzenia filmu będzie piękny utwór Andrzeja Lamperta z tegoż filmu pt. „Wciąż pytasz czemu” Andrzej Lampert – https://www.youtube.com/watch?v=wxscpCWG0HU.

 

Zapraszamy do kina. Poniżej trailer filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=Jm5mLZA9lII

 

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.