Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

008W sobotę 12 marca oraz w niedzielę 13 marca w sali Spytka Jordana w zakliczyńskim ratuszu miały miejsca wyjątkowe dwa wydarzenia z cyklu Kazimierzowskie Spotkania u Jordana. W sobotę gośćmi spotkania byli: Anna Kowalska-Wicherek, Zbigniew Kowalski oraz Aleksander Nowak - trio z Makowa Podhalańskiego. Obecni byli również nasi goście z Ukrainy, którzy jako pierwsi przybyli do gminy Zakliczyn.

 


005Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od otwarcia wystawy malarskiej w Galerii Poddasze, gdzie zaprezentowali swoje prace Aleksander Nowak - muzyk i członek Zespołu Boba Jazz Band oraz Zbigniew Kowalski - artysta malarz. Po otwarciu wystawy i skierowaniu kilku słów do obecnych na ratuszowym poddaszu przez Burmistrza Dawida Chrobaka, Dyrektora Kazimierza Dudzika oraz samych malarzy, na scenie Jordana odbył się koncert Anny Kowalskiej - Wicherek przy akompaniamencie obu malarzy - muzyków.


koncerttrioW trakcie koncertu i wernisażu wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie prowadzili zbiórkę datków na pomoc uchodźcom wojennym. Koncert miał charakter interaktywny. Publiczność chętnie włączała się w śpiew znanych przebojów muzycznych, a nasi goście z Ukrainy chętnie podzielili się swoimi talentami muzycznymi, śpiewając pieśń w języku ukraińskim przy akompaniamencie fortepianowym. W czasie spotkania kilka słów o wieloletnich relacjach Zakliczyna z ukraińskim miastem Obertyn skierował do uczestników Kazimierz Korman - Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Zakliczyn. O przeprowadzonych działaniach pomocowych dla mieszkańców Obertyn i o swoich przeżyciach opowiadali kolejno Janusz Krzyżak - Sekretarz Gminy Zakliczyn, Halina Machel - instruktor w Zakliczyńskim Centrum Kultury oraz kierowca busa przewożącego dary dla obywateli Ukrainy - Zbigniew Dudzik.


016Zaś w niedzielne popołudnie na scenie Jordana gościł artysta Łukasz Kornaś wraz ze swoim bratem Kacprem. Bracia zaprezentowali zgromadzonej publiczności solidną dawkę dobrej muzyki, zabrzmiały kultowe utwory polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, z czasów kiedy nasz kraj zrzucał z siebie jarzmo komunizmu. Również w czasie tego wydarzenia publiczność aktywnie włączała się w śpiew i nagradzała każdy utwór gromkimi brawami. Duet braci Kornasiów dał piękny koncert, w przerwach opowiadając o działaniach na rzecz organizacji pomocy humanitarnej obywatelom Ukrainy od dnia napaści zbrojnej wojsk rosyjskich na terytorium naszych sąsiadów.


Również podczas tego wydarzenia nie zawiedli wolontariusze z zakliczyńskiej podstawówki, którzy kwestowali na rzecz akcji #Solidarni z Ukrainą, za co należą się im podziękowania, gdyż poświęcili swój wolny czas na udział w zbiórce datków, tym samym dając piękny przykład solidarności z uchodźcami wojennymi.


Artyści swoją symboliczną gażę za występ bez wahania przeznaczyli na pomoc dla Ukrainy. Niezwykle wzruszający moment nastąpił na zakończenie koncertu, w momencie zagrania i odśpiewania hymnu państwowego Ukrainy przez naszych gości z Łucka. Na twarzach większości uczestników pojawiły się łzy wzruszania.

 

kazimierzowskie kazimierzowskie kazimierzowskie
kazimierzowskie kazimierzowskie kazimierzowskie
kazimierzowskie kazimierzowskie kazimierzowskie
kazimierzowskie kazimierzowskie kazimierzowskie
kazimierzowskie kazimierzowskie kazimierzowskie
kazimierzowskie kazimierzowskie kazimierzowskie
kazimierzowskie kazimierzowskie  

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.