Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

koldnicy2Bardzo aktywni są nasi Artyści już na początku roku 2022, koncertując w wielu miejscach i przy wielu okazjach. Nowy rok rozpoczęli od udziału Kapeli Opatkowice i Chóru Cantando Canzoni, a także Kapeli św. Idziego w Orszaku Trzech Króli. W dniach 15 i 16 stycznia br.  o nagrody podczas Małopolskiego Przeglądu Grup Kolędniczych w Lipnicy Murowanej walczyli z sukcesem kolędnicy z Gwoźdźca. Grupa dziecięca "Pastuszki z Gwoźdźca" na 9 dziecięcych grup kolędniczych biorących udział w przeglądzie zdobyła I miejsce a grupa dorosłych kolędników "Droby z Gwoźdźca" zdobyła II miejsce rywalizując z 8 grupami w swojej kategorii. Gratulacje należą się zarówno kolędnikom jak i pani kierownik Agacie Nadolnik i choreografowi Januszowi Cierlikowi.

 

hMachelW tym miejscu warto wspomnieć o grupie kolędniczej Haliny Machel – instruktor ZCK ds. kultury ludowej, która odwiedziła mieszkańców południowej części Gminy Zakliczyn i została bardzo miło przyjęta przez nich.

 


tMalikW sobotę 15 stycznia Tadeusz Malik wystąpił podczas Spotkania noworoczno-opłatkowego z Kołami Gospodyń Wiejskich Gminy Dębno, w niedzielę 16 stycznia Chór Cantando Canzoni wraz z kwartetem smyczkowym pod batutą Dawida Nawalańca chrCC3 koncertował w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej zaś dzisiaj ubogacił swym śpiewem liturgię mszy świętej o godz. 11.00 i tuż po niej dał piękny koncert kolęd i pastorałek w kościele pw. św. Idziego opata w Zakliczynie.

 

 

Również 23 stycznia o godzinie 18 – tej w kościele pw. Narodzenia NMP w Czchowie wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta "Filipowice".


koldnicy1Tymczasem już w sobotę 29 stycznia grupa kolędnicza "Pastuszki" z Gwoźdźca wystąpi w Podegrodziu koło Nowego Sącza podczas 25. Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych "Pastuszkowe kolędowanie".

 

Bardzo cieszy aktywność naszych artystów nie tylko na terenie gminy ale też daleko poza jej granicami. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia "Pastuszkom" z Gwoźdźca.

 

 

źródło:

https://www.facebook.com/search/top?q=dudzik%20lokalnie

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.