Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

lusawiceZapraszamy Państwa do odkrywania uroków Lusławic podczas zimowych spacerów w Arboretum oraz zwiedzania Ekspozycji Multimedialnej. Gorąco zachęcamy do skorzystania z oferty Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, aby w tym wyjątkowym czasie zobaczyć piękno lusławickiego parku oraz obejrzeć wystawę multimedialną poświęconą twórczości Krzysztofa Pendereckiego. Ofertę zwiedzania można również połączyć z udziałem w koncertach odbywających się w Centrum.

 

Ekspozycja otwarta jest dla zwiedzających w najbliższy weekend w godzinach 14:00-17:15. W tym czasie można skorzystać ze spaceru po Arboretum wraz z Przewodnikiem (14:00-15:30), a w niedzielę proponujemy połączyć zwiedzanie z koncertem PREZENTACJE.


prezentacjeHarmonogram zwiedzania w niedzielę :
13:30-14:30 - spacer po Arboretum z Przewodnikiem (wyjście z budynku Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach)
14:30-15:30 - Zwiedzanie Ekspozycji multimedialnej
16:00 - koncert z cyklu Prezentacje

Wykonawcy:

Wiktor Komorowski - fagot

Miłosz Zwoliński - obój

 

Repertuar:
Camille Saint-Saens - Sonata G-dur na fagot i fortepian op. 168
Carl Maria Weber - Koncert F-dur op. 75
Johann Nepomuk Hummel - Introdukcja, temat i wariacja na obój op. 102
Antonio Vivaldi – Koncert na obój C-dur, RV 447 (Allegro non molto, Larghetto)
Robert Schumann: 3 Romanse na obój i fortepian op. 94 (Nicht schnell)
Eugène Bozza - Fantazja Pastoralna, op. 37

 

Wiktor Komorowski - urodził się w 2003 roku. Obecnie jest uczniem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie fagotu prof. Edyty Moroz. Jest laureatem ponad trzydziestu konkursów o zasięgu ogólnopolskim i miedzynarodowym (I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Opus 2021 - Kraków, 2021; II miejsce w kategorii fagot w Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej - Łódź, 2021; II miejsce w I Kyoto International Music Competition (online) - Kyoto, 2021; Grand Prix w V Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowym - Wadowice, 2021; I miejsce w „21st Century Art” Competition, Funchal, Madera, Portugalia, 2019 oraz II miejsce w I International Competition V. Antoniv and M. Zakopets Performers on Wind Instruments, Lwów, Ukraina, 2018.

Ponadto doskonalił swoje umiejętności na wielu kursach mistrzowskich, między innymi w Lusławicach, w Krzyżowej oraz w Wadowicach u wybitnych profesorów (prof. Artur Kaperek, prof. Krzysztof Kamiński, prof. Katarzyna Zdybel-Nam). Występował także jako solista, z m. in. Polsko-Niemiecką orkiestrą młodzieżową POMERANIA czy Preusischen Kammerorchester. Jest wielokrotnym laureatem Stypendium Miasta Szczecin oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Miłosz Zwoliński - Urodził się w 2005 r. Od urodzenia mieszka w Otwocku. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 lat, kiedy zaczął uczęszczać do Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie. Obecnie jest uczniem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Sawy w klasie prof. Arkadiusza Krupy.

Brał udział w wielu koncertach, występach, warsztatach muzycznych, jak również konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W większości konkursów udawało mu się zdobyć wysokie nagrody oraz wyróżnienia. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w latach 2020/2021. Laureat wielu konkursów krajowych, artysta zdobył m.in II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Finalis (2019) w Białymstoku, I miejsce na IV Pomorskim Festiwalu Obojowym w Gdyni (2020), II miejsce w XXVII Śląskim Konkursie Instrumentów Dętych w Dąbrowie Górniczej (2021), I miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Obojowym im. Emiliana Pardusa w Miechowie, III miejsca w III Ogólnopolskim konkursie Instrumentów Dętych im. B. Strawy i F. Krzymińskiego w Lublinie. W 2020 artysta miał możliwość wystąpienia z orkiestrą absolwentów i uczniów POSM I st. im. E. Młynarskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie koncertował wraz z Tytusem Wojnowiczem.

Wielokrotnie występował podczas audycji dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

 

Ze względu na plenerowy charakter wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu zwiedzania Arboretum.

Harmonogram: (obowiązuje limit 50 miejsc)
13.50 - zbiórka w Centrum, uzupełnienie formularzy Covid 19
14.00 - 15.30 - zwiedzanie Arboretum
15.45 - 17.15 - zwiedzanie Ekspozycji Multimedialnej 

Bilety wstępu do parku w cenie 25 zł/ normalny i 15 zł/ ulgowy są dostępne na stronie https://www.bilety24.pl/koncert/1155-zimowe-zwiedzanie-luslawic-spacer-w-arboretum-1330-1430-ekspozycja-multimedialna-1445-1545-koncert-prezentacje-1600-71323?id=369415. Dzieci poniżej wieku szkolnego są zwolnione z opłat za wstęp.

 

Ekspozycja multimedialna „Krzysztof Penderecki – Dziedzictwo Polskiej Muzyki XX i XXI wieku”:  https://youtu.be/biXCvja5Bls

żródło:https://penderecki-center.pl/aktualnosci

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.