teatr

 

Logo MKDNiS kolorowe Zakliczyńskie Centrum Kultury realizuje projekt z zakresu edukacji kulturalnej pt. „ZUL-aplikacja” jest on skierowany do osób dorosłych, dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Zajęcia rozpoczęły się w sierpniu tego roku i składają się z 5 semestrów poświęconych różnorodnej tematyce począwszy od rękodzieła poprzez nowe technologie kończywszy na zajęciach tanecznych, teatralnych czy kulinarnych, projekt będzie trwał do grudnia 2023 roku. Mamy jeszcze wolne miejsca dla chętnych.

 

001

Rozpoczęliśmy od warsztatów rękodzielniczych (haft płaski, makrama), we wrześniu zgłębiliśmy tajniki profilu zaufanego oraz aplikacji rządowych (mObywatel, moje IKP). Uczestnicy pod okiem prowadzącego p. Janusza Krzyżaka- sekretarza gminy Zakliczyn założyli profile zaufane, zalogowali się do portalu e-puap. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy napisali, podpisali i wysłali elektronicznie pismo do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie, a także nauczyli się jak podpisać elektronicznie dokument z rozszerzeniem .pdf i zapisać go na komputerze. Podczas kolejnego spotkania studenci zainstalowali aplikacje mObywatel na swoich smartfonach i poznali zasady obsługi cyfrowego portfela i dodawania dokumentów tj. dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny. Drugą aplikacją zaproponowaną przez prowadzącego było moje IKP -gdzie można podglądnąć recepty i skierowania. Zostały również rozwiązane wszystkie wątpliwości związane z bezpieczeństwem dostępu do dokumentów.

 

009Po zakończeniu pierwszej części poświęconej nowym technologiom w październiku na uczestników czekała kolejna dawka wiedzy, tym razem dotyczącej bezpieczeństwa w sieci, gdzie prowadzący pan Piotr Poręba nauczył jak tworzyć bezpieczne hasła, na co zwrócić szczególną uwagę przy korzystaniu ze stron bankowych i innych do których możemy się zalogować. Przestrzegał przed fałszywymi mailami i sms-ami. Zaakcentował też jak ważne jest dbanie o komputer i telefon - nie tylko z zewnątrz ale także wewnątrz, aktualizując na bieżąco oprogramowanie.

 

Kolejne zajęcia na które serdecznie zapraszamy odbędą się 21 października 2021 roku w sali S.W. Jordana w zakliczyńskim ratuszu, dowiemy się jak w praktyczny sposób wykorzystać smartfona w życiu emeryta ale również i osoby dbającej o swoje zdrowie, poznamy m.in. aplikacje, które pomogą nam w kontrolowaniu stanu zdrowia. W zajęciach praktycznych będzie można się zważyć na wadze elektronicznej, czy zmierzyć ciśnienie. Oprócz zdrowia poznamy użyteczne aplikacje takie jak google maps.

 

W listopadzie natomiast będziemy poruszać kolejne interesujące tematy takie jak: Film - co to właściwie jest, jak zacząć przygodę z filmowaniem, jak stworzyć i prowadzić vloga, jak korzystać z mediów społecznościowych. Oprócz zajęć z nowymi technologiami oferujemy również warsztaty rękodzielnicze (tworzenie kartek okolicznościowych i zajęcia krawieckie).

 

Zapraszamy do udziału mamy jeszcze kilka wolnych miejsc!


Zapisy i szczegółowe informacje u koordynatorów Eweliny Siepieli i Marii Chruściel w Zakliczyńskim Centrum Kultury pod numerem tel. 146283331.

10/ZUL 10/ZUL 10/ZUL
10/ZUL 10/ZUL 10/ZUL
10/ZUL 10/ZUL 10/ZUL
10/ZUL 10/ZUL 10/ZUL

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.