Przejście do firmy KM-Net

SKO

001IX Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Gminie Zakliczyn, odbył się w tym roku na Jamnej w przeddzień 101 rocznicy Bitwy  Warszawskiej, Święta Wojska Polskiego i Święta Pojednania. Jamna, to miejsce, które ze względu na swą wojenną i tragiczną historię doskonale wpisało się w ideę przyświecającą organizatorom biegu czyli oddania hołdu bohaterom antykomunistycznego podziemia. Uczestnicy przekładanego kilkakrotnie ze względu na pandemię biegu, rywalizowali na symbolicznym dystansie 1963 m oraz w ramach Rodzinnej Gry Miejskiej „Niezłomni”.

024Wśród mężczyzn prawie 2 kilometrowy dystans biegu w niełatwym terenie najszybciej pokonał Marek Sikoń (7,14) Kolejne miejsca zajęli: 2 – Krystian Kuzak, 3 – Adrian Walaszek, 4 – Antoni Ligęza, 5 – Łukasz Soska, 6 – Jerzy Soska. W rywalizacji kobiet zwyciężyła kilkukrotna uczestniczka biegów „Tropem Wilczym” w Zakliczynie Kamila Zając. Miejsca: 2 – Agnieszka Walaszek, 3 – Maria Kasprzykowska, 4 – Wiktoria Szafarczyk, 5 – Natalia Szafarczyk, 6 – Monika Macheta.

Uczestnicy Rodzinnej Gry Terenowej musieli wykazać się nie tylko dobrą kondycją ale także: wiedzą na temat Bitwy na Jamnej i Żołnierzy Wyklętych, umiejętnością czytania mapy i celnością w rzucie granatem. Trasę bezbłędnie pokonały trzy drużyny, uzyskując ta samą ilość punktów, dlatego o kolejności na podium zadecydowały czasy.

I miejsce zajęła Karolina Gac z rodziną, II miejsce Agnieszka Markowicz z rodziną, III miejsce Jadwiga Perkman z rodziną. Na kolejnych lokatach uplasowali się: Ira Robert, Perkman Krzysztof, Grzegorczyk Paweł, Galas Krzysztof z rodzinami.

014Pamiątkowe statuetki przesłane przez ogólnopolskiego organizatora Biegu „Tropem Wilczym” Fundację Wolność i Demokracja wręczone zostały przez Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Dawida Chrobaka osobom, które od kilku edycji biegu współpracują i pomagają przy organizacji i przeprowadzeniu biegu w Gminie Zakliczyn. Okolicznościowe statuetki otrzymali: Monika Kulak - Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zakliczynie, Adam Gancarek właściciel Schroniska Dobrych Myśli i Chatki Włóczykija, Bartłomiej Tokarz z żoną z Sekcji Młodzieżowej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Pluton Tarnów. Podziękowania należą się także wolontariuszom pracującym w biurze zawodów Paniom: Małgorzacie Chryk, Annie Oświęcimskiej, Marii Szwedo i Joannie Flakowicz oraz członkom SKKT „Compass”, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu zawodów: Monice Krzemień. Arkadiuszowi Gołąb i Kornelowi Chryk.

015Bieg zorganizowany został przez Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne „Compass” we współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym „Jordan”, organizacje które działają przy Szkole Podstawowej w Zakliczynie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom IX edycji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ,,Tropem Wilczym.

Opiekunowie SKKT PTTK „Compass”: Irena i Janusz Flakowicz