Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Emanacje - finałPrzed nami ostatni już festiwalowy weekend! Festiwal EMANACJE dobiega końca, przed nami ostatnie dwa koncerty, na które zapraszamy do Suchej Beskidzkiej oraz Lusławic! Tegoroczny festiwal objął 40 koncertowych wydarzeń, realizowanych w 22 najpiękniejszych zakątkach Małopolski, a na festiwalowych scenach zaprezentowało się przeszło 400 wykonawców! Dziękujemy wspaniałej festiwalowej publiczności i już teraz zapraszamy na kolejną, muzyczną podróż po Małopolsce w przyszłym roku!

W najbliższy weekend zapraszamy na dwa koncerty kameralne w wykonaniu Tria basowego Capelli Cracoviensis oraz kwartetu smyczkowego berlińskiej filharmonii – Philharmonia Quartett Berlin!

W sobotę, 5 września w Sali Rycerskiej suskiego zamku wystąpią znakomici polscy kameraliści, członkowie czołowego zespołu muzyki dawnej – Capella Cracoviensis. W skład tria wchodzą muzycy grający na instrumentach o najniższym rejestrze w orkiestrze smyczkowej – altówce, wiolonczeli i kontrabasie. Oryginalne brzmienie zespołu smyczkowego bez skrzypiec i repertuar wieczoru obejmujący rzadko wykonywane utwory m.in. Michała Haydna – brata słynnego Józefa, czy Antona Albrechtsbergera – nauczyciela samego L. van Beethovena gwarantują wyjątkowy wieczór w pięknych wnętrzach Zamku w Suchej Beskidzkiej.

Natomiast do Lusławic zapraszamy na Koncert Finałowy 3. edycji EMANACJI, który zamykając tegoroczny festiwal inauguruje jednocześnie kolejne prestiżowe wydarzenie realizowane przez lusławickie Centrum. Koncert Philharmonia Quartett Berlin rozpoczyna bowiem I Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena, który potrwa do 13 września. Do udziału w konkursie zakwalifikowały się młode zespoły kameralne z całego świata, które oceniać będzie jury w składzie: Tomasz Tomaszewski (Deutsche Oper, Universität der Künste Berlin), Daniel Stabrawa (Berliner Philharmoniker), Claude Lelong (Ecole Normale Superieure de Paris), Roman Jabłoński i Daniel Blumenthal (Royal Conservatory w Brukseli).

W niedzielę, 6 września publiczność i uczestnicy konkursu będą mieli okazję wysłuchać mistrzowskiego wykonania dzieł W. A. Mozarta, F. Schuberta i L. van Beethovena.

Zapraszamy!

 

Sobota, 5 września, 19:00

Sucha Beskidzka – Zamek Suski

Capella Cracoviensis Bass Trio:

Jacek Dumanowski – altówka

Agnieszka Oszańca – wiolonczela

Grzegorz Frankowski – kontrabas

w programie:

Anton Albrechtsberger – Divertimento C-dur

Leopold Hoffmann – Trio op. 1 nr 1 A-dur

Michael Haydn – Divertimento Es-dur

 

niedziela, 6 września, 19:00

Lusławice – Sala koncertowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Koncert Finałowy 3 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki EMANACJE

Koncert Inauguracyjny I Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej im. L. van Beethovena

Philharmonia Quartett Berlin:

Daniel Stabrawa – skrzypce

Christian Stadelmann – skrzypce

Neithard Resa – altówka

Dietmar Schwalke – wiolonczela

w programie:

Wolfgang Amadeus Mozart – Kwartet smyczkowy C-dur KV 465

Franz Schubert – Quartettsatz c-moll

***

Ludwig van Beethoven – Kwartet smyczkowy B-dur op. 130

 

Szczegóły i rezerwacje bezpłatnych kart wstępu – www.emanacje.pl

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.