Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Koncert orkiestry w FilipowicachOdpust w Filipowicach jest za każdym razem wielkim wydarzeniem w tej „muzykalnej” wsi. To nie jest określenie na wyrost, wszak od ponad 20 lat działa tu Strażacka Orkiestra Dęta, stąd pochodzi ks. Władysław Pachota, założyciel i dyrygent znakomitego Dziewczęcego Chóru Katedralnego Puellae Orantes, fundator (przy wsparciu lokalnych przedsiębiorców) profesjonalnych organów marki Johannus w parafialnej świątyni na jubileusze swojego kapłaństwa i tarnowskiego chóru, jego siostrzeniec ks. Robert Piechnik, filipin z Tarnowa (rodem z Filipowic), grywa na puzonie w przeróżnych formacjach muzycznych (zaczynał swoją karierę muzyczną w filipowickiej orkiestrze), zaś organistą w filipowickim kościele pw. Matki Bożej Śnieżnej jest Adam Pyrek, pedagog i dyrygent m. in. zakliczyńskiego chóru nauczycieli, rodziców i uczniów - Ballada.

2 sierpnia br. zaraz po odpustowej sumie organizatorzy nowatorskiego przedsięwzięcia zaprosili mieszkańców gminy na nietypowy koncert przy remizie. Mówi Józef Wojtas, radny i p.o. prezesa OSP Filipowice: - Postanowiliśmy wspólnie z zarządem OSP oraz Klubem Przyjaciół Strażackiej Orkiestry Dętej spotkać się z dwóch podstawowych przyczyn. Po pierwsze, aby zaprezentować koncert Strażackiej Orkiestry Dętej pn. „Próba w plenerze”, realizowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, którego autorem i koordynatorem jest wspaniały i długoletni muzyk naszej orkiestry Joanna Migdał. Po drugie, w związku z tym, że podczas Gminnego Dnia Strażaka w Gwoźdźcu nie było możliwości przekazania odznaczeń związkowych, chcieliśmy przy tej okazji dokonać ich uroczystego wręczenia.

W okresie od 1 sierpnia do 15 października br. zaplanowano trzy wydarzenia w ramach projektu. Są to: wspomniany, otwarty piknik promocyjny i upowszechniający działalność orkiestry "Próba w plenerze", ponadto 2-dniowe wyjazdowe warsztaty muzyczne dla członków orkiestry oraz spotkanie podsumowujące.

- Głównym celem projektu "Próba - Warsztat - Sukces: Strażacka Orkiestra Dęta w Filipowicach w akcji". jest podniesienie wiedzy i umiejętności muzycznych członków Strażackiej Orkiestry Dętej w Filipowicach, jak również popularyzacja kultury, gry na instrumentach dętych i perkusyjnych oraz idei działania strażackich orkiestr dętych wśród członków społeczności lokalnej. Głównymi odbiorcami działań realizowanych w ramach projektu są członkowie Strażackiej Orkiestry Dętej w Filipowicach, jak również mieszkańcy gminy Zakliczyn, miłośnicy i sympatycy działalności orkiestry – wyjaśnia pani Joanna, koordynatorka projektu.

Wniosek został przygotowany z inicjatywy osób zaangażowanych w funkcjonowaniu orkiestry, tj. Joanny Migdał, Dominika Malika oraz Małgorzaty Soski. Sam projekt realizowany jest przez grupę nieformalną „Strażacka Orkiestra Dęta w Filipowicach”, reprezentowaną przez tych liderów przy wsparciu organizacyjnym Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn "Klucz".

fio

bs

 

 

 

 

Projekt został dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Obecnie filipowicką orkiestrę, prowadzoną przez kapelmistrza Dominika Malika i instruktora Huberta Fałowskiego, pod opieką logistyczną kierownika Tadeusza Martyki, tworzą:

Saksofony – Joanna Bieniek, Kinga Lupa, Joanna Malik, Joanna Migdał, Magdalena Paruch, Maksymilian Paruch, Karolina Piechnik, Adam Tobiasz, Anna Tobiasz.

Klarnety – Dariusz Franczyk, Bartek Łukasik, Karolina Soska, Wiktoria Spieszny, Rafał Zielonka.

Flety – Patrycja Kubacka, Aleksandra Mróz, Amanda Spieszny.

Trąbki/kornety – Joanna Bieniek, Radosław Lasota, Jakub Mędrek, Klaudia Nieć, Piotr Ojczyk Piotr, Patryk Salamon, Maciej Spieszny, Piotr Woźniak.

Tenory/sakshorny – Magdalena Kopeć, Marcin Martyka, Sebastian Panek.

Puzony – Marcin Cudek, Łukasz Ojczyk, Zbigniew Tobiasz, Tomasz Woźniak, Anna Zięba.

Sekcja rytmiczna – Łukasz Piechnik, Tomasz Podrazik, Jarosław Pyrek, Waldemar Spieszny.

Impreza przy remizie bardzo się spodobała. Nie zawiodła publiczność i mecenasi, Piekarnia Lucynka i firma PHG, którzy ufundowali przedni żurek w czarce chlebowej dla pokrzepienia. Już niebawem będzie można posłuchać naszych muzyków z Filipowic podczas Święta Pojednania i Odpustu Jamneńskiego. Prócz SOD Filipowice koncertować będą jeszcze dwie inne orkiestry. A więc zapraszamy 15 i 16 sierpnia do Jamnej.

 próba w plenerze próba w plenerze próba w plenerze
 próba w plenerze próba w plenerze próba w plenerze
 próba w plenerze próba w plenerze próba w plenerze
 próba w plenerze próba w plenerze próba w plenerze
 próba w plenerze próba w plenerze próba w plenerze
 próba w plenerze próba w plenerze próba w plenerze
 próba w plenerze próba w plenerze próba w plenerze
 próba w plenerze próba w plenerze próba w plenerze
 próba w plenerze próba w plenerze próba w plenerze
 próba w plenerze   

 

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.