Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

julia finalistkaobie uczennice na gali15 czerwca 2015 r. w Sejmie odbył się finał konkursu plastyczno – literackiego „Szkoła marzeń”, zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci.
W konkursie „Szkoła marzeń” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i placówek opiekuńczych z całego kraju. Jego uczestnicy mieli przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić w dowolnej formie, zarówno plastycznej, jak i literackiej.

w sejmie Do tegorocznego konkursu zgłosiło się najwięcej, bo 7,5 tys. uczestników, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie. Nagrodzone prace zostały opublikowane na stronie internetowej Senatu. W swoich pracach laureaci zaprezentowali bardzo różne wizje szkoły marzeń – zarówno futurystyczne, wybiegające w przyszłość, jak i sięgające głęboko w historię czy bardzo swojskie, osadzone w naturalnym środowisku.

dyplom JulkiWśród 11 laureatów finału konkursu „Szkoła marzeń” w kategorii prac plastycznych znalazła się, znana ze swoich licznych sukcesów wokalnych, uczennica gimnazjum w Paleśnicy, Julia Bagińska, natomiast Dagmara Kołdras, uczennica szkoły podstawowej, zastała wyróżniona na etapie okręgowym i wspólnie z Julią reprezentowała nas w jego warszawskim finale.

julkaidagmaraWyjazd do stolicy był w całości finansowany przez Biuro Poselskie prof. Włodzimierza Bernackiego i Biuro Senatorskie prof. Kazimierza Wiatra, które zajęły się organizacją etapu okręgowego w Tarnowie. Wycieczka do Warszawy stanowiła nagrodą za zwycięstwo na tym etapie konkursu. Podczas uroczystości finałowych w Sali Kolumnowej Sejmu przedstawiciele ambasad Iranu, Łotwy i Słowenii mówili o obowiązujących w ich krajach systemach szkolnictwa. Po części oficjalnej odbyło się zwiedzanie Parlamentu połączone z uczestnictwem dzieci i młodzieży w mini obradach oraz głosowaniu w Izbie Senackiej. Następnie uczestnicy udali się na obiad do restauracji sejmowej. Na zakończenie uroczystości wszystkim zaproszonym na finał konkursu zostały wręczone dyplomy. Organizatorzy życzyli także zebranym spełnienia oczekiwań dotyczących wizji wymarzonej szkoły. Serdecznie gratulujemy Julii i Dagmarze oraz wszystkim uczniom naszego zespołu, którzy licznie wzięli udział w szkolnym etapie konkursu.
Relacje z finału konkursu można zobaczyć również na;
https://www.facebook.com/events/680940158718206/permalink/693417550803800/?ref=3&ref_newsfeed_story_type=regular&action_history=null 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.