tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

zckOd 14 do 27 stycznia, to w Małopolsce termin ferii zimowych. Zakliczyńskie Centrum Kultury przygotowało na ten czas bogaty program kulturalny dla dzieci, młodzieży i rodzin. Każdy może wybrać coś interesującego dla siebie; koncerty, spektakle czy warsztaty tematyczne w sali im. S. Jordana w ratuszu to urozmaicona oferta kulturalna na zbliżające się ferie zimowe. My ze swojej strony zapraszamy do zapoznania się z całą feryjną ofertą. Oto kalendarz "Bajecznych ferii zimowych 2019 z ZCK"

 

 

14 – 26 stycznia Bajeczne ferie zimowe 2019 z ZCK

Zakliczyn, ratusz, sala im. S. Jordana

 

 

14 stycznia – 10:00 – 12:00 – warsztaty kulturalno – edukacyjne. Pierwsze z dwóch "Spotkań z historią" poprowadzi instruktor ZCK i historyk Mateusz Reczek. Będzie to spotkanie warsztatowe z udziałem rekonstruktora historycznego specjalizującego się w historii z okresu II wojny światowej. Zapraszamy dzieci i młodzież. Wstęp wolny.

 

tańce15 stycznia – 10:00 – 12:00 – warsztaty taneczne. Kurs Tańca Towarzyskiego prowadzony przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną przygotowującą się do studniówki. Odpłatność 80 zł od osoby za cały kurs płatna przed rozpoczęciem kursu w siedzibie ZCK.

 

16 stycznia – 10:00 – 12:00 – filmowy seans bajkowy. Pierwszy z trzech seansów bajkowych poprowadzi instruktor ZCK Stanisław Kusiak. Na seanse zapraszamy dzieci i rodziny. Wstęp wolny.

 

17 stycznia - 10:00 – 12:00 – warsztaty taneczne. Kurs Tańca Towarzyskiego prowadzony przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną przygotowującą się do studniówki. Odpłatność 80 zł od osoby za cały czterodniowy kurs przed rozpoczęciem kursu. Wpłaty przyjmujemy w siedzibie ZCK w ratuszu.

 

18 stycznia – 10:00 – 12:00 – filmowy seans bajkowy. Pierwszy z trzech seansów bajkowych poprowadzi instruktor ZCK Stanisław Kusiak. Na seanse zapraszamy dzieci i rodziny. Wstęp wolny.

 

20 stycznia – 17:00 – 18:30 – Jasełka parafialne. Spektakl teatralny w wykonaniu młodzieży skupionej wokół parafii pw. św. Idziego opata w Zakliczynie przygotowany pod kierunkiem Anny Oświęcimskiej. Wstęp wolny.

 

21 stycznia – warsztaty kulturalno – edukacyjne. Drugie z planowanych dwóch "Spotkań z historią" poprowadzi instruktor ZCK i historyk Mateusz Reczek. Spotkanie warsztatowe z udziałem rekonstruktora historycznego specjalizującego się w historii z okresu II wojny światowej. Zapraszamy dzieci i młodzież. Wstęp wolny.

 

22 stycznia – 10:00 – 12:00 – warsztaty taneczne. Kurs Tańca Towarzyskiego prowadzony przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną przygotowującą się do studniówki. Odpłatność 80 zł od osoby za cały czterodniowy kurs.

 

odpopiela22 stycznia – 16:00 – 17:30 – Od Popiela do Piasta. ZCK oraz Teatr Lalek "Pinokio" zapraszają na spektakl historyczny o początkach państwa polskiego, oparty na bajce Kornela Makuszyńskiego „Za króla Piasta Polska wyrasta”. Przedstawienie ukazuje historię złego i chciwego Popiela, którego spotyka zasłużona kara oraz przykładnego i dobrego Piasta, który wraz ze swoją żoną Rzepichą zakłada wielki ród Piastów. Po spektaklu zapraszamy dzieci do zabawy z aktorami Teatru Lalek pod tytułem "Dziki Zachód". Zapraszamy dzieci z rodzicami. Wstęp 5 zł od osoby. Bilety do odebrania w siedzibie ZCK od 14 stycznia oraz najpóźniej 20 minut przed spektaklem (jeśli będą wolne miejsca).

 

23 stycznia – 12:15 – 14:00 – filmowy seans bajkowy. Drugi z trzech seansów bajkowych poprowadzi instruktor ZCK Stanisław Kusiak. Na seanse zapraszamy dzieci i rodziny. Wstęp wolny.

 

24 stycznia – 10:00 – 12:00 – warsztaty taneczne. Ostatnie warsztaty w ramach Kursu Tańca Towarzyskiego prowadzonego przez instruktora tańca Krzysztofa Węglarczyka. Zapraszamy młodzież ponadgimnazjalną przygotowującą się do studniówki. Odpłatność 80 zł od osoby za cały czterodniowy kurs.

 

karolek24 stycznia – 16:00 – 17:30 – Jak Karolek został Papieżem. ZCK oraz Teatr Lalek "Pinokio" zapraszają na spektakl lalkowy opowiadający o historii życia Papieża Polaka. To niezwykła opowieść o chłopcu, którego dziś znają ludzie na całym świecie. Spektakl ukazuje jego dzieciństwo, lata młodości oraz drogę do kapłaństwa i wybór na stolicę Piotrową. W trakcie spektaklu mały Karolek zadaje dzieciom wiele ciekawych pytań. Wspólnie z animatorami widzowie tańczą i śpiewają. Po spektaklu zapraszamy dzieci do zabawy z aktorami Teatru Lalek "Pionokio" pod tytułem "Wioska Smerfów". Zapraszamy dzieci z rodzicami. Wstęp 5 zł od osoby. Bilety do odebrania w siedzibie ZCK od 14 stycznia oraz najpóźniej 20 minut przed spektaklem (jeśli będą wolne miejsca).

 

25 stycznia – 10:00 – 12:00 – filmowy seans bajkowy. Ostatni z trzech seansów bajkowych poprowadzi instruktor ZCK Stanisław Kusiak. Na seanse zapraszamy dzieci i rodziny. Wstęp wolny.

 

 

separacja26 stycznia – 17:00 – 19:10 – Separacja? Spektakl komediowy krakowskiej Sceny "Rodo" (trzyaktowa farsa). Na finał ferii zapraszamy do ratusza nieco starszą, dorosłą młodzież. Sztuka teatralna "Separacja" jest opowieścią o nauczycielskim małżeństwie, które przeżywszy ze sobą ćwierć wieku wkracza w fazę nieuchronnego kryzysu. Joanna i Patryk wystawiają sobie rachunki za przeżyte razem lata. Zarzuty są śmieszne i banalne, ale wobec nie dających się okiełznać emocji, dają asumpt do podjęcia decyzji o separacji. Typowa komedia omyłek, nieporozumień, zabawnych intryg. Test na samotność i separację nie wypada pomyślnie i, jak to w komedii bywa, wszystko kończy się happy endem. Wstęp 20 zł od osoby. Bilety do odebrania w siedzibie ZCK od 14 stycznia oraz najpóźniej 20 minut przed spektaklem (jeśli będą wolne miejsca, bo już mamy pierwsze poważne rezerwacje).

 

CantandoKropkę na i stawiamy w dniu 27 stycznia w niedzielę.

 

27 stycznia o godzinie 16:15 wraz z gwardianem Franciszkanów zapraszamy do kościoła pw. MB Anielskiej w Zakliczynie na Koncert noworoczny Chóru ZCK "Cantando canzoni" pod kierunkiem Adama Pyrka. Chóry wykona najpiękniejsze, tradycyjne kolędy, a gościnnie z Chórem wystąpią: pianistka Krystyna Man Li Szczepańska i skrzypek Krzysztof Pyrek. Wstęp wolny.

 

 

 

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych