Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

start przemierzamy lesne duktyNiemal 70 biegaczy ze szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Zakliczyn uczestniczyło w biegach terenowych pod hasłem „Przemierzamy Leśne Dukty” , które odbyły się 03.06.2015 r. w na starcie lesnych duktówkompleksie leśnym w Borowej. Organizatorami biegów były Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Gromnik wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Paleśnicy.

Celem imprezy było popularyzowanie i upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu, przedstawienie walorów przyrodniczych oraz rekreacyjnych terenów leśnych Leśnictwa Bieśnik oraz integracja dzieci i młodzieży gminy Zakliczyn.

start dziewcząt Zawody sędziowały nauczycielki z ZSP w Paleśnicy: P. Krystyna Brydniak, Agnieszka Markowicz oraz Ewa Misiak. Bezpieczeństwo na trasach biegów zapewniali strażacy z OSP Filipowice.

Uczestnicy mieli do pokonania 4 ” leśne trasy ” na dystansach od 600 – 1200 m.

W kategorii szkół podstawowych zwycięzcami zostali Joanna Zielonka ze Szkoły Podstawowej w Gwoźdźcu oraz Mikołaj Smółka ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie. Miejsce II zajęła Dagmara Kołdras –SP Paleśnica i Grzegorz Urban z SP w Filipowicach , miejsce III – Magdalena podium Lęsnych duktówMusiał SP Wróblowice oraz Dawid Kraj –SP Gwoździec.

W kategorii gimnazjów I miejsce zajęli Karolina Guśtak oraz Dawid Pachota z Gimnazjum w Paleśnicy, miejsce II Laura Karecka i Sławomir Wolak – Gimnazjum w Zakliczynie, miejsce III Monika Gołąb i Ireneusz Sobol –Gimnazjum w Paleśnicy.

grill na zakończenie Po zakończeniu biegów wszyscy uczestniczy zostali zaproszeni przez dyrektora ZSP w Paleśnicy P. Sylwestra Gostka na wspólne grillowanie, gdzie w bardzo miłej atmosferze młodzież mogła dzielić się swoimi spostrzeżeniami po biegu.
Nadleśnictwo Gromnik było fundatorem ciekawych nagród nie tylko dla zwycięzców , ale również dla wszystkich szkół biorących udział w biegach. Nagrody wręczali przedstawiciele Lasów Państwowych p. Grzegorz Wojtanowski oraz p. Marek Malinowski. Imprezę uświetnił swoją obecnością burmistrz gminy Zakliczyn pan Dawid Chrobak, zachęcając młodzież oraz innych miłośników biegania do popularyzowania tej formy spędzania czasu.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.