Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Ostatni majowy weekend zapowiada się pod względem oferty kulturalnej równie bogato jak poprzedni.
Wernisaż na „Poddaszu”
wystawa pauliny kmakZaczynamy w piątek (29 maja) wernisażem wystawy „Psychika nieświadoma” Pauliny Kmak w Galerii „Poddasze” Zakliczyńskiego Centrum Kultury. Paulina Kmak jest Nowosądeczanką, ukończyła Grafikę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na Wydziale Sztuki w 2013 roku. Promotorem jej pracy dyplomowej z fotografii była dr Beata Długosz. Pierwsze kontakty Pauliny z fotografią miały miejsce jeszcze w dzieciństwie, kiedy to próbując utrwalać postrzeganą przez siebie rzeczywistość zestawiała i archiwizowała uchwycone momenty w osobistych dziennikach. Pracując jako grafik w jednaj z sądeckich agencji reklamowych zaczęła szerzej wykorzystywać metodę łączenia fotografii, rysunku i grafiki. Kładła przy tym duży nacisk na geometrię i kolorowe płaszczyzny, co spowodowało wprowadzanie rozmaitych linii, figur geometrycznych i sekwencji graficznych do obrazów zamkniętych w zaskakujących kadrach. Tego typu mariaż stał się jej znakiem rozpoznawczym. Paulina wspierała także swoją twórczością sądecki zespół Phantom Trees, wykonując m.in. okładki ich płyt czy też teledysk do utworu „Some Old Tune”. Jak sama mówi, ciągle stara się uczyć i sprawdzać swoje możliwości, a wrażliwość na świat jest jednym z najlepszych nauczycieli. Inspiracje do zdjęć wynikają najczęściej z rozmów z przyjaciółmi o ich problemach, przeżyciach i doświadczeniach. Wystawa „Psychika nieświadoma” jest dokumentacją wizji autorki. Tematem przewodnim jest człowiek i jego wnętrze – cierpienie, ukryte emocje. Ukazane najczęściej za pomocą koła – mandali, symbolizujących wytwór psychiki człowieka. Prezentowane fotografie to pewnego rodzaju dziennik emocji, które gdzieś głęboko siedzą w głowie autorki. Wystawa jest częścią Kraków Photo Fringe, projektu realizowanego przez Fundację Sztuk Wizualnych oraz Fundację Lablab. Zapraszamy na wernisaż z udziałem autorki do ratusza – początek, godzina 18:00.

Piknikowa sobota


święto rodziny Ruda W Zakliczynie na Zielonej świetlicy od godziny 14 do 19-tej odbędzie się cykliczna impreza Święto rodziny w tym roku nosząca podtytuł „W Krainie Baśni”. W programie zobaczymy m.in. na początek występ Magdaleny Tul znanej z programu Roberta Janowskiego „Jaka to melodia” i reprezentantki Polski w konkursie Eurowizji dwa lata temu, a na finał zespół The New Tones który występował na scenie ubiegłorocznego Święta fasoli. Ponadto będą występy taneczne dzieci, konkursy rodzinne, przejażdżki bryczką oraz zjeżdżalnie. W sobotę od godziny 14 – tej rozpocznie się w Święto Rodziny w Rudzie Kameralnej przy tutejszej świetlicy ZCK. Wśród atrakcji animacje, święto rodziny Paleśnicagry i konkursy, przejażdżki konne, autobusem „Ogórkiem” Kazimierza Spiesznego, spotkanie z rajdową ciężarówką oraz zabawa z zespołem Gama. Organizatorami są: świetlica ZCK i sołtys Rudy Kameralnej, a imprezę wspiera Powiat Tarnowski. W sobotę, również o godzinie 14:00, rozpocznie się Święto Rodziny w Paleśnicy organizowane przez tutejszy Zespół Szkolno – Przedszkolny na obiektach przyszkolnych. W programie m.in.: występy przedszkolaków i uczniów, karaoke, konkursy i zabawy rekreacyjne, zamki dmuchane i zjeżdżalnie oraz występy Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice” oraz zespołu „Nocne motyle”.

Organy i koncert jubileuszowy w Filipowicach
W sobotę, 30 maja, w kościele pw. Matki Bożej Śnieżnej w Filipowicach o godzinie 18:00 rozpocznie się uroczysta msza święta podczas której zabrzmią nowe, 28 – głosowe organy firmy Johannus, które do Filipowic przyjechały z Torunia. To, że profesjonalny i jak mówi proboszcz ks. Piotr Pabis: „instrument na lata” pojawił się w filipowickiej świątyni, to zasługa pochodzącego z Filipowic ks. W Ładysława Pachoty, który na okoliczność swoich jubileuszy; 60 lat życia, 35 lat kapłaństwa oraz 30 lat działalność katedralnego Chóru Puellae Orantes – postanowił organy ufundować, w czym wspomogli go lokalni przedsiębiorcy. Po mszy świętej, rzecz oczywista, odbędzie się koncert Puellae Orantes.

Na finał maja u Franciszkanów
31 maja w niedzielę Chór Nauczycielsko - Uczniowski działający przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie zaprasza z Franciszkanami na Koncerkoncert na Boże Ciało t Maryjnych Pieśni Majowych który odbędzie przy Grocie Klasztoru Ojców Franciszkanów w Zakliczynie podczas nabożeństwa majowego i mszy świętej o godz. 18:00. W razie deszczowej pogody - koncert odbędzie się w kościele.

Boże Ciało na Rynku i koncert
Tradycyjne już główna uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, potocznie zwana także Świętem Ciała i Krwi Pańskiej, a w tradycji ludowej Boże Ciało (msza święta oraz procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy w Rynku)– odbędzie się 4 czerwca. W tym roku zakliczyńskie uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała, staraniem głównie pani Moniki Kulak - Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki, będą miały szczególną, artystyczna oprawę. Na scenie na Rynku wystąpi Grupa Uwielbienia GRUW. Koncert, nad którym honorowy patronat objął ordynariusz tarnowski – ksiądz biskup Andrzej Jeż, rozpocznie się o godzinie 18:00.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.