Przejście do firmy KM-Net

SKO

mycie okienstart przed świetlicą Mija miesiąc rządów nowej Pani świetlicowej – Iwony Padoł na świetlicy w Rudzie Kameralnej, pora więc na pierwsze podsumowanie, streszczenie tego co przez ten czas działo się na świetlicy. A działo się sporo – fani na facebooku na bieżąco śledzą naszą stronę https://www.facebook.com/pages/Ruda-Kameralna-%C5%9Awietlica/360595780805188?ref=hl   Więc po kolei. Na początek powstała całkiem nowa, oficjalna strona naszej świetlicy. Strona została stworzona od podstaw, redagują ją nowe osoby z panią świetlicową na czele. Strona ma być dla wszystkich - każdy może pisać, zgłaszać swoje uwagi, pomysły, komentować itd. Był to strzał w dziesiątkę, gdyż pierwsze pomysły już się posypały.

prace przed świetlicą Odświeżeniu uległ również budynek świetlicy – pani Iwonka pracę zaczęła od gruntownych porządków. Do pomocy zgłosiło się sporo osób, którym na sercu leży rozwój naszej miejscowości. Nie sposób wymienić tu wszystkich, zresztą nie o to chodzi. Zaznaczyć jedynie trzeba , że są to osoby w większości od dawna wspierający świetlicę, sołtysówka w świetlicybez których nie byłoby możliwe znaleźć się na tym etapie rozwoju społeczno-kulturalnego gdzie jesteśmy obecnie. To oni przyczyniali się do powodzenia przedsięwzięć podejmowanych przez poprzedników Pani Iwonki, poddawali pomysły, pomagali w organizacji, wspierali i doradzali nie oczekując nic w zamian, pozostając w cieniu. Cieszy również fakt, że pojawiają się nowe twarze, nowe osoby chcące poświęcać swój czas dla wspólnego dobra. DZIĘKUJEMY! Poprzez połączenie sił udało się doprowadzić do porządku budynek i jego otoczenie. Niepotrzebne rzeczy wyrzucono, wszystkie pomieszczenia uprzątnięto, posegregowano i uporządkowano wyposażenie.
Wokół świetlicy przeprowadzono pielęgnacyjną przycinkę krzewów i drzew, uporządkowano skalniak, zasadzono nowe rośliny. Urządzono także pomieszczenie na poddaszu na potrzeby sołtysa i rady sołeckiej – tak powstała „Sołtysówka”, gdzie w spokoju odbywają się zebrania rady sołeckiej.
wędrówki w zieloniW efekcie „burzy mózgów” na naszej nowej stronie padł pomysł poprawy stanu boiska. Boisko wybronowano, posiano trawę i porządkowanie terenu wokół figurkiuwalcowano. Zaopatrzyliśmy się w zbiornik 1000l, który po napełnieniu zabezpieczył wodę na podlewanie. Jest spora szansa, że doczekamy się zielonej, piłkarskiej murawy. Na okres wzrostu trawy boisko jest nieczynne, jednak pan sołtys Andrzej Różowski i pani świetlicowa porozumieli się z panem Kazimierzem Pachotą, który udostępnił na ten czas boisko obok dawnej szkoły, za co z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować! W trakcie realizacji jest kolejny pomysł – adaptacja pod boisko do piłki siatkowej. Siatka już jest, wykonujemy słupki. Docelowo będzie można grać tak w siatkówkę jak i – uwaga! - w tenisa ziemnego!
nordik w RudzieKolejnym pomysłem który już wprowadziliśmy w życie jest zdobywający coraz większą popularność Nordic Walking. Oczywiście w Rudzkim wydaniu, czyli po naszych pięknych lasach. Jest to impreza cykliczna, raz w miesiącu będziemy pokonywać kolejne trasy.
Na początek zaliczyliśmy Dąbrowy, w maju planowana jest wędrówka na Mogiły połączona z ogniskiem, czerwiec to wędrówka wzdłuż Zimnego Potoku, w lipcu popielgrzymujemy na odpust do Św. Świerada w Tropiu. Kolejne trasy według pomysłów, do zwiedzania jest sporo. Wszystkich chętnych zapraszamy do przyłączenia się!
Tyle w tym miesiącu… Zapewniamy że to nie koniec i zapraszamy wszystkich do korzystania z atrakcji naszej świetlicy!

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.