Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Lato na RudzieUpłynęło nieco ponad miesiąc od ostatniej imprezy w Rudzie Kameralnej, a już mieliśmy okazję bawić się na kolejnej. Tradycyjnie już w lipcu zorganizowano kolejną edycję „Lato na Rudzie”. Nowością był honorowy patronat Starostwa Powiatowego w Tarnowie, natomiast tradycyjna była forma imprezy – festyn z grillem, muzyką i zabawą taneczną. Sprawdzony zespół – oczywiście GAMA, sprawdzona i zaprawiona w bojach obsługa grilla oraz zgrane grono osób zaangażowanych w prowadzenie przedsięwzięcia - wszystko to musiało się przełożyć na udaną imprezę. Do tego doszła dobra pogoda oraz wspaniale bawiący się goście, których liczba zaskoczyła organizatorów. Oczywiście, pozytywnie!

Zaczęło się o 18:00. Tradycyjnie, jak na każdej naszej imprezie, gości powitał sołtys Andrzej Różowski oraz pani świetlicowa Iwona Padoł. Organizatorzy zawsze pamiętają o najmłodszych, tak więc to im poświęcono pierwsze godziny zabawy. Nasi milusińscy oddali się w ręce doskonale już znanej „Lotnej Brygady”, czyli Małgorzaty Płonki i Edyty Garbacz, tym razem wspieranych przez Halinę Machel z zaprzyjaźnionej „Wioski pod kobiecą ręką”, czyli Gwoźdźca. Było malowanie twarzy, konkursy, z których najwięcej frajdy sprawiło skakanie prze linę. Najmłodsze pociechy umiejętnie zwabiono łakociami do tańca w rytm skocznych dziecięcych piosenek. Dzieci, choć początkowo troszkę skrępowane, to jednak szybko rozkręciły się i zabawa była naprawdę przednia.

Około 20:00 bawili się już dorośli, choć dzieci jeszcze przez długi czas uczestniczyły w zabawach. Tych sporo przygotowano również dla starszych. Komicznie wypadła konkurencja taneczna polegająca na tym, że jeden z partnerów tańczył w obszernych, kolorowych portkach, a w momencie, gdy muzyka ucichła partnerka musiała je z niego zdjąć i założyć na siebie. Po chwili muzyka znów cichła i portki wracały do partnera. Liczyła się szybkość i wyczucie. Okazało się, że nie tak łatwo zdjąć spodnie, zwłaszcza z kogo innego… Zwycięzcy, wśród gromkich wybuchów śmiechu, odebrali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe.

Równie dużo emocji było przy kolejnym konkursie – „Wściekłej polce”. Wystartowało kilkanaście par. Zespół GAMA przygrywał poleczki, a pomiędzy tańczącymi kręciły się jurorki, stopniowo „wypraszając” pary, które bądź to nie tańczyły polki, bądź nie wkładały w taniec odpowiedniej ilości serca i zaangażowania. Po kilkunastu minutach pozostało pięć par i mimo dogrywki, szybszego tempa i coraz większego zmęczenia tańczących (oraz orkiestry) nie udało się wyłonić zwycięzcy. Jury postanowiło więc nagrodzić wszystkie pięć par, co spotkało się z ogólną aprobatą.

Zmęczeni tańcem mogli się posilić pysznymi daniami z grilla, skosztować wiejskiego chleba, smalczyku i innych tradycyjnych potraw. Wśród gości rozprowadzono kupony, które wzięły udział w losowaniu nagród, wśród których najcenniejszą był rower górski. Do wygrania były również maszyna do lodów, stelaż pod róże oraz zestaw książek. W wyniku losowania (losy ciągnęła córka jednego ze sponsorów – Agnieszka Brosch) główna nagroda trafiła w ręce Ignacego Czuby, a szczęśliwym numerem okazała się… trzynastka.

Po losowaniu były już tańce, tańce i tańce w rytm skocznej ludowej muzyki. Nikt chyba nie odczuwał niedosytu, a najbardziej wytrwali świetlicę opuszczali nad ranem. Zabawa upłynęła we wspaniałej atmosferze, za co wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy! Równie gorąco dziękujemy sponsorom i wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy. Pełny wykaz na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Ruda-Kameralna-%C5%9Awietlica/360595780805188?ref=hl

 Lato na Rudzie  Lato na Rudzie  Lato na Rudzie
 Lato na Rudzie  Lato na Rudzie  Lato na Rudzie

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.