Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Msza za PrezydentaDzień po zaprzysiężeniu nowo wybranego Prezydenta RP, z inicjatywy burmistrza Dawida Chrobaka, w zakliczyńskim kościele parafialnym pw. św. Idziego odprawiona została Msza św. dziękczynna w intencji prezydenta Andrzeja Dudy.

W pierwszy piątek miesiąca Eucharystię koncelebrowali o. Bonawentura Nosek – kapelan Sióstr Bernardynek, ks. Piotr Abram – wikariusz i ks. Robert Pyzik – misjonarz z Kazachstanu, przebywający w Polsce na wypoczynku, jeszcze w zeszłym roku wikary zakliczyńskiej fary.

W pięknej homilii o. Bonawentura nawiązał do dorobku i przesłania Sierpnia. Miesiąca wielu ważkich wydarzeń w historii Polski (czytaj w Głosicielu). W tę najnowszą historię wpisuje się również akt zaprzysiężenia Andrzeja Dudy w dniu 6 sierpnia. Z kolei w swoim słowie poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Wojtkiewicz nawoływał do ustawicznej modlitwy w intencji prezydenta z Krakowa, by mógł godnie i skutecznie sprawować swój odpowiedzialny urząd. Nabożeństwo zakończyło się  odśpiewaniem hymnu „Boże, coś Polskę”.

W zakliczyńskiej świątyni obecni byli, prócz wymienionych osób, radni miejscy i powiatowi, Jacek Hudyma z Zarządu Powiatu z małżonką, wójtowie Wietrzychowic i Wierzchosławic, samorządowcy, działacze i przedsiębiorcy, wierni z parafii i spoza niej. Relację zamieściła tarnowska.tv.

 Msza za Prezydenta  Msza za Prezydenta  Msza za Prezydenta
 Msza za Prezydenta  Msza za Prezydenta  Msza za Prezydenta

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.