Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

MAKTegoroczne wakacje w Gwoźdźcu obfitowały w szereg zajęć tematycznych dla dzieci w wieku 6-13 lat, łącznie spotkaliśmy się z naszymi podopiecznymi 18 razy. Każde spotkanie przynosiło nowe doznania i uczyło czegoś nowego. Wszystkie nasze zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu i miały na celu pokazanie najmłodszym, że podczas wakacji można świetnie się bawić, nie tylko siedząc w domu przed telewizorem czy grając w gry.

Nasze zajęcia były podzielone na trzy bloki tematyczne:

Zajęcia harcerskie nauczyły dzieci współpracy, rozwiązywania zaszyfrowanych wiadomości i orientacji w terenie, angażując w zabawę również rodziców. Dzieci wraz z rodzicami mieli za zadanie przejść grę terenową, w której wszyscy musieli wykazać się znajomością terenu, zdobytą podczas zajęć wiedzą odnośnie najbliższej okolicy, również historyczną, oraz rozwiązywaniem zaszyfrowanych wiadomości. Dzięki zaangażowaniu zarówno rodziców, jak i dzieci oraz ich wiedzy, nikt się po drodze nie zgubił, a w nagrodę czekało na nich wspólne ognisko i szereg zabaw rodzinnych.

Zajęcia fotograficzne. Podczas spotkań dzieci mogły się dowiedzieć szeregu interesujących ciekawostek dotyczących fotografii oraz sposobów i technik, jakimi się posługiwać przy wykonywaniu najprostszych fotografii w swoim otoczeniu. Dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom nabywanym podczas różnych ćwiczeń na zajęciach nasi młodzi artyści stworzyli bardzo ciekawą galerię fotografii, którą zaprezentowali podczas wernisażu swoim najbliższym. Fotografie te również zostały wystawione na stoisku Fundacji MAK podczas XVIII Święta Fasoli w Zakliczynie, by każdy mógł podziwiać zaangażowanie i efekty pracy dzieci.

Zajęcia muzyczne. Okazały się być bardzo interesującymi zajęciami, nie tylko ze względu na naukę śpiewu, ale również z racji zapoznania dzieci z rytmem i instrumentami perkusyjnymi, którymi mogły się posługiwać na każdych zajęciach, a także ćwiczyć w domu. Oprócz śpiewu nie zabrakło również aktywności fizycznej, a to za sprawą zajęć z Zumby, dzięki którym nasi milusińscy na własnej skórze mogli się dowiedzieć czym jest rytm i jak wygląda. Kulminacyjnym momentem tych zajęć okazał się występ na wielkiej scenie podczas XVIII Święta Fasoli w Zakliczynie.

MAKDzieci uczestniczące na nasze zajęcia zawsze mogły liczyć na drobny poczęstunek oraz na zakończenie każdego bloku tematycznego otrzymywały drobny upominek: pamiątkową chustę, przypinkę czy medal oraz dyplom z podziękowaniami za ich pracę, wytrwałość i zaangażowanie w zajęcia.

Mamy nadzieję, że nasze zajęcia podobały się naszym podopiecznym w takim samym stopniu, jak i nam prowadzącym zajęcia oraz wolontariuszom, z relacji dzieci wiemy, iż to, co zrobiliśmy w te wakacje, było dla nich wielką frajdą. Mamy zamiar kontynuować w taki czy inny sposób nasze wakacyjne przygody, zapraszamy zatem w przyszłym roku do Gwoźdźca wszystkie dzieciaki, które chciałyby razem z nami odkrywać nowe nieznane ścieżki wspólnej zabawy.potrafisz

 

Podsumowanie Projektu „Wakacje z Fundacją MAK” realizowanego w Gwoźdźcu podczas tegorocznych wakacji, współfinansowanego ze środków otrzymanych z Fundacji „Potrafisz Polsko”, które to pochodzą z dotacji wyborczej przekazanej przez pełnomocnika KWW Kukiz`15.

 Wakacje z MAK  Wakacje z MAK  Wakacje z MAK
 Wakacje z MAK  Wakacje z MAK  Wakacje z MAK
 Wakacje z MAK  Wakacje z MAK  Wakacje z MAK
 Wakacje z MAK  Wakacje z MAK  Wakacje z MAK
 Wakacje z MAK  Wakacje z MAK  Wakacje z MAK
 Wakacje z MAK   

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych