Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

wigiliaJuż po raz 17. Klub Gastronom wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej zaprosili w skromne progi placówki przy ul. Grabina seniorów, osoby starsze i samotne oraz ludzi dobrego serca. Wśród tego grona gość specjalny: JE ks. bp Władysław Bobowski.

Goście witani w drzwiach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w szpalerze przez uczniów klas gastronomicznych i dyrektora Krzysztofa Małka. W programie wieczerzy występy artystyczne, życzenia świąteczne z opłatkiem w dłoni, kolacja wigilijna, wizyta św. Mikołaja. Nie zabrakło pięknych, polskich kolęd i betlejemskiej szopki z kolędnikami.

„Zbliżają się radosne Święta Bożego Narodzenia. Ich przeżywaniu towarzyszy szczególny nastrój - nastrój rodzinny. Oto bowiem w ludzkiej rodzinie przychodzi na świat Boży Syn - Zbawiciel. Spotykamy się więc dziś, by w ten szczególny dzień przeżyć, jak co roku, radość Bożego Narodzenia. Niech malutki Chrystus, który narodził się w ubogiej stajence, błogosławi Wam każdego dnia, a niepowtarzalny nastrój wigilijny trwa w Waszych sercach przez wszystkie dni Nowego Roku” - powiedzieli na wstępie prowadzący spotkanie.

Do najważniejszych gości Wigilii, prócz księdza biskupa, należeli pensjonariusze Domu Pogodnej Jesieni z dyr. Ryszardem Kuczyńskim, podopieczni pani dyr. Małgorzaty Chrobak z Domu Pomocy Społecznej w Stróżach, Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach, Klub Seniora z prezes Janiną Bolechałą, emeryci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, starsze osoby i te w niedostatku z parafii Zakliczyn i parafii w Olszynach. Temu gronu towarzyszyli przedstawiciele samorządu: przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak, oraz duchowni: ks. proboszcz Paweł Mikulski, proboszcz parafii w Olszynach - ks. Jakub Rozum, o. Szymon Wierzbiak z klasztoru i parafii MB Anielskiej. Nie zawiedli radni powiatowi: wiceprzewodniczący RPT Adam Czaplak, Kazimierz Korman - honorowy obywatel gminy Zakliczyn. Ponadto b. poseł Władysław Żabiński - honorowy obywatel gminy Zakliczyn, b. burmistrz i dyrektor ZSP Jerzy Soska z małżonką, dyr. Zuzanna Filipska z GOPS, kierownik warsztatów szkolnych Janusz Jaszczur, Rada Rodziców z jej przewodniczącą Martą Misiak, pedagodzy, absolwenci szkoły, dobroczyńcy i przyjaciele placówki.

Serdeczne życzenia świąteczne przekazali zgromadzonym: JE ks. bp Władysław Bobowski, przewodniczący RPT Paweł Smoleń (który ufundował słodkie krówki firmowe z nadrukiem „ZSP Zakliczyn”), burmistrz Dawid Chrobak (z podarkiem w postaci wydrukowanych przezeń kalendarzy ściennych Urzędu Miejskiego z fotoreportażem ze stróskich Dożynek Gminy Zakliczyn AD 2017) i na koniec wystąpień - dyr. ZSP Krzysztof Małek, gospodarz Wigilii.

Po tych miłych słowach, na początku okrasy artystycznej wystąpił Zespół Folklorystyczny „Gwoździec”, przybyły tu pod opieką kier. Agaty Nadolnik i tańczącego choreografa Janusza Cierlika. Zespołowi towarzyszyła w nieco okrojonym składzie Kapela Ludowa „Gwoździec”. Starsza grupa pokazała się sympatycznie w suitach: rzeszowskiej i krakowskiej.

Po pokazie tancerzy przyszedł czas na koncert scholi „Saint Gilles” z Wróblowic pod kierunkiem Andrzeja Piątka (organy). Pięknie zabrzmiały wielogłosowo, harmonicznie, pastorałki, kolędy i piosenki świąteczne, jak np. song „Uciekali” z musicalu „Metro”.

Po występie młodzieży z Wróblowic zaprezentowali się chórzyści z Parafialnego Chóru Męskiego z Olszyn z zespołem instrumentalnym pod dyrekcją Wojciecha Wojtasa (organy, akordeon). Wstęp autorstwa Antoniego Cieśli, po czym mocne, męskie głosy wypełniły przestrzeń. Kolędy chór intonował również po wieczerzy. Śpiewacy z Olszyn to oddani przyjaciele szkoły, od początku towarzyszący wigilijnej kolacji w ZSP (ciekawostka: w składzie chóru od wielu lat Zbigniew Bałczyński - pracownik ZSP).

Modlitwa ks. Mikulskiego nad opłatkami zapoczątkowała ceremonię złożenia sobie wzajemnych życzeń. Łamiąc się chlebem, winszowano sobie m. in. zdrowia i ponownego spotkania za rok. A że w holu zgromadziło się ponad 200 osób, to ten punkt programu święta nieco potrwał.

Po tych miłych chwilach, opiekunowie młodzieży i dobre dusze Wigilii, Marta Kwaśniewska-Kobylarczyk, Elżbieta Skrobisz i Tomasz Owca - dali znak do rozpoczęcia świątecznej kolacji. Uczniowie w fartuszkach uwijali się jak mrówki, a ze szkolnej kuchni popłynęły smakowite zapachy. Na początek: barszcz czerwony z uszkami, następnie równie pyszna ryba po grecku z dodatkami, na deser słodkie ciastko z malinami. W międzyczasie w holu pojawił się oczekiwany gość. Z workiem prezentów przybył prosto z Miry św. Mikołaj w towarzystwie aniołków, darząc wszystkich bez wyjątku dobrym słowem. Prezenty od Świętego otrzymali wszyscy uczestnicy Wigilii. Ks. bp. Bobowski dodatkowo przyjął w podzięce za zaszczycenie swoją obecnością portret bł. o. Krystyna Gondka, zaś w rewanżu św. Mikołajowi (z racji wieloletniej „posługi” jowialnego pana Antoniego, kościelnego z Olszyn) podarek wręczyła w imieniu Rady Rodziców jej szefowa - Marta Misiak.

Wspólny śpiew kolęd przy świątecznym stole, w takt muzyków olszyńskiego chóru, zakończył to wzruszające, wigilijne, przedwieczorne spotkanie.

Za pośrednictwem redakcji organizatorzy pragną podziękować wszystkim dobroczyńcom, za finansowe, bezinteresowne wsparcie Wigilii 2017. Są to:

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zakliczynie

Bank Spółdzielczy Rzemiosła O/Zakliczyn

Poczta Polska

Rada Rodziców ZSP

Paweł Smoleń

Kazimierz Korman

Adam Czaplak

Krystyna Jurkowska

Ewa Olszańska

Jan Basta

Ryszard Kuczyński

Danuta Skalska-Cygan i Zenon Cygan

Marek Kuboń

Klub Seniora

Agata Nadolnik

Kazimierz Bednarek

Małgorzata Głowacka

Stanisława Siemińska

Bogdan Jaszczur

Józef Bolechała

Teresa i Kazimierz Kopciowie

Maria Soska

Stanisław Mietła

Halina Kobylarczyk

Jerzy Soska

Paweł Opioła

Delikatesy Centrum

Anna Świderska

Anna Olszańska

Emilia Owca

i osoby anonimowe

Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP Wigilia w ZSP
Wigilia w ZSP   

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.