Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Czytaj więcej: Ferencowie w Galerii Do końca lutego 2020 roku w Galerii ZCK "Poddasze" królować będą najlepsze prace fotograficzne ostatniej dekady Urszuli i Pawła Ferenców. Prace można nie tylko podziwiać, ale i zakupić. To spora frajda dla miłośników sztuki, bowiem w czasie, gdy na "Poddaszu" odbywał się wernisaż wystawy, kolejna praca Pawła Czytaj więcej: Ferencowie w Galerii Ferenca została wyróżniona przez Światowe Towarzystwo Artystów Fotografów WBTPA (wyróżnione zdjęcie po prawej). Wernisaż wystawy „Decennium” odbył się w sobotni wieczór, 25 stycznia, po Spotkaniu Kazimierzowskim z Anną Szczepańską w którym udział wzięli również państwo Ferencowie. Spora grupa uczestników Spotkania (Anny Szczepańskiej nie wyłączając) wzięła udział w wernisażu, a wśród obecnych znaleźli się ci, których wystawy gościliśmy niedawno; Mariola Mazgaj i Krystyna Gurgul. Obecny był także Krzysztof Madej – samorządowiec i fotografik – którego wystawa przymierzana jest do Galerii „Poddasze”, zresztą Stanisław Kusiak ma pełny portfel zamówień wystawienniczych na najbliższy rok z okładem.

Czytaj więcej: W sobotę, 25 stycznia 2020 roku o godzinie 19 – tej, tuż po zakończeniu Spotkania Kazimierzowskiego z Anną Szczepańską, rozpocznie się wernisaż wystawy znakomitego, sądeckiego małżeństwa fotograficznego; Urszuli i Pawła Ferenców. Tytuł wystawy to "Decennium", co z niderlandzkiego tłumaczy się na polski jako "dekada" i jest to strzał w dziesiątkę, bo na wystawie zobaczymy zbiór 50 fotografii artystów pochodzących z lat 2009 - 2019. Jak się zaczęła ich wspólna pasja fotograficzna ? Ferencowie lubili wspólne wypady w góry i lasy. Kiedy Paweł Ferenc kupił sobie aparat i zaczął robić zdjęcia w plenerze, Urszula nudziła się, czekając na męża i ....z tych nudów sama chwyciła za aparat. U Pawła, na co dzień nauczyciela muzyki i gitarzysty sądeckiego kabaretu Ergo, przygoda z fotografią zaczęła się od Smieny 8 w czasach gdy był uczniem technikum, potem nastąpiła przerwa. Zainteresowanie fotografią wróciło 11 lat temu.

Czytaj więcej: „W aureoli miłości” na PoddaszuWystawę malarstwa Krystyny Gurgul „W aureoli miłości” można obecnie oglądać w Galerii ZCK „Poddasze” w zakliczyńskim ratuszu. To kolejna znakomita pozycja wystawiennicza przygotowana przez kustosza Galerii Stanisława Kusiaka. Krystyna Gurgul (do niedawna kierownik Oddziału Muzeum Okręgowego w Tarnowie - Zamek w Dębnie), wraz z mężem Włodzimierzem i Stanisławem Kusiakiem starannie przygotowała ekspozycję swoich prac na ratuszowym poddaszu, które od kilkunastu lat pełni funkcje nie tylko węzła komunikacyjnego w ZCK ,ale też jest miejscem zaadoptowanym do organizowania wystaw. Podobnie jak w przypadku wernisażu Marioli Mazgaj, tak i podczas wernisażu wystawy Krystyny Gurgul poddasze okazało się zbyt ciasnym pomieszczeniem dla wszystkich przybyłych na otwarcie wystawy.

Czytaj więcej: Powrót do pasjiPani Mariola Mazgaj to autorka nowo otwartej wystawy w Galerii Poddasze ZCK pn. „Powrót do pasji. Malarstwo i rysunek”. Wernisaż na poddaszu ratusza zgromadził sporo wielbicieli jej talentu, odkrytego już w przestrzeni internetowej z racji publikacji jej prac na portalu społecznościowym, aż dziw bierze, że debiutuje na ekspozycyjnej niwie. Do pokazania fragmentu swojej szerokiej twórczości zachęciły skromną autorkę życzliwe osoby, przede wszystkim dyr. Krystyna Sienkiewicz-Witek, kuratorka wystawy, oraz kustosz Galerii - Stanisław Kusiak. Wzruszona pani Mariola w swoim słowie, tuż po powitaniu uczestników ratuszowego spotkania przez dyr. ZCK Kazimierza Dudzika, podkreśliła wielkie znaczenie akceptacji jej artystycznej pasji przez rodzinę i przyjaciół, a przede wszystkim ogromnego wsparcia męża, towarzyszącego jej podczas wernisażu (i równie wzruszonego).

Czytaj więcej: Wielkanocna ekspozycja WTZPrzedświąteczna akcja, tj. wystawa prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Dzierżaninach sukcesywnie się rozwija. Trzecia edycja wielkanocnej akcji WTZ pn. „Sztuka jest wieczną wiosną” ponownie wzbudziła spore zainteresowanie. Dwudniowa ekspozycja prac w zakliczyńskim ratuszu udowodniła niemałe umiejętności i wrażliwość artystyczną adeptów sztuki z Dzierżanin. Czego tam nie było… Na stołach pyszniły się barwą przeróżne atrybuty świąteczne: zajączki, kurczaczki, gąski, pisnaki i kraszanki, karteczki, zmyślne kompozycje, a nawet instalacje, wianki na drzwi, stroiki, szkło, puzderka, oryginalne ozdoby na świąteczny stół, a nawet ikony na desce (dwie zakupił pan burmistrz, pochlebnie wypowiadający się o warsztatowej akcji, podziwiając inwencję twórców i ich pomysłowe, estetyczne prace).

Czytaj więcej: Osobliwości architektury w obiektywie prezesa TTF„Kształty Architektoniki” to tytuł wystawy w Galerii Poddasze ZCK Tomasza Sobczaka, prezesa Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego (nieprzerwanie od 2008 roku).

Ten utytułowany tarnowski fotografik prezentuje w ratuszu fotogramy w sporych rozmiarach, ukazujące niezwykłe kompozycje, instalacje, konstrukcje, budowle, napotkane w kilku krajach, które odwiedzał ze swoim obiektywem. Najczęściej są to ujęcia niezwykłej urbanistyki Chicago, ale i z Europy, np. z Hiszpanii. Ludzie pojawiają się tu sporadycznie, najważniejsza jest - w zamierzeniu autora - architektura.

Czytaj więcej: Wystawa „Szklane Serce” w lusławickiej… szklarniW niecodziennej scenerii studenci krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych eksponują swoje prace. Kuratorki ekspozycji „Heart of Glass”: Karolina Łukawska i Patrycja Zelek wybrały śmietankę wschodzących artystów z tej uczelni, by zainspirować ich tematem i miejscem. Autorzy instalowali swoje prace w szklarni państwa Lucyny i Jana Zelków w Lusławicach, często posługując się materiałem i sprzętem wyszukanym na miejscu w lusławickim gospodarstwie, rodzinnym domu Patrycji Zelek - studentki piątego roku ASP w Krakowie.

Czytaj więcej: Plener rzeźbiarski Kenara w lusławickim CentrumW dniach 18-28 maja br. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego grupa młodych rzeźbiarzy z Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem pod kierownictwem artystycznym Andrzeja Mrowcy i Wojciecha Hyca uczestniczyła w plenerze rzeźbiarskim. Zadaniem młodych adeptów sztuki było połączenie w jednej pracy dwóch elementów: muzyki oraz przyrody. Z kilkudziesięciu wybrano ostatecznie sześć prac, które zostały przekazane lusławickiemu Centrum i od teraz zdobić będą jego wnętrza.

Zespół Szkół Plastycznych im. A. Kenara obchodzi w tym roku 140-lecie istnienia. Jest znakomitą i poważaną placówką edukacyjną, finansowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej: Wernisaż w samo południeW najbliższy piątek 27 maja w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbędzie się wernisaż wystawy rzeźby w wykonaniu młodych twórców z Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem, uczestniczących w 10-dniowym plenerze rzeźbiarskim, prowadzonym przez panów Andrzeja Mrowcę oraz Wojciecha Hyca.

Wernisaż będzie połączony z prezentacją muzyczną w wykonaniu Messages Quartet. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! Piątek, 27 maja br., godz. 12:00.

Wystąpi Messages Quartet: Małgorzata Wasiucionek, Oriana Masternak - skrzypce, Maria Dutka – altówka, Beata Urbanek-Kalinowska - wiolonczela.

Czytaj więcej: Tatry w obiektywie Krzysztofa Wojnarowskiego„W górach jest wszystko co kocham…” - słowa Jerzego Harasymowicza celnie oddają pasję Krzysztofa Wojnarowskiego, autora wystawy „Między Mnichem a Szatanem. Tatrzańskie światłocienie” prezentowanej w Galerii Poddasze ZCK w ramach Krakow Photo Fringe - projektu ukazującego oryginalne przedsięwzięcia artystyczne w skali Małopolski. Podczas wernisażu ten ceniony redaktor, tłumacz i fotografik zrzeszony w Związku Polskich Artystów Fotografików przybliżył widzom tajniki fotografii górskiej, opowiadał interesująco o swoich wędrówkach w Tatry i noclegach nieraz w ekstremalnych warunkach, o niezwykłym świetle, jakie tylko tutaj występuje; właśnie dla tego unikatowego światłocienia - zapewniał - warto wybrać się w góry. Autor mówił też o „dojrzewaniu”, selekcji i technice tatrzańskich ujęć, pieczołowicie gromadzonych na przestrzeni kilkunastu lat.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.