tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

001Katarzyna Foszcz studiuje na Uniwersytecie Rzeszowskim. Licencjat obroniła w zeszłym roku cyklem rysunków „Rzeczy”. W Galerii Poddasze wystawia swoje prace wykonane techniką mieszaną. Ekspozycja „Wszystko” odnosi się do cyklu rysunków „Odbicia” i powstawała od października 2015 roku do początku 2016. (Format każdej z 24 prac to 70x100 cm).
- Inspiracją do powstania tego cyklu były nocne odbicia świateł zza okna wynajmowanego przez krótki czas pokoju, zgeometryzowane znaki zmieniające się wraz ze zmianą oświetlenia, czy to przez księżyc, czy latarnie, czy po prostu przejeżdżający samochód, wzory tworzone na ścianie przez gałęzie drzew, rozwieszone na balkonie pranie - wyjaśnia 23-letnia autorka pochodząca z Zalasowej, będąca na początku swojej drogi artystycznej. - Wszystko to przypominało wyświetlony z rzutnika niemy film, bardzo spokojny, nostalgiczny. Tworząc moje rysunki, starałam się utrwalić uczucia, jakie towarzyszyły mi, obserwując te światła, czasem ich absurdalne załamania, przejrzystości, wibracje, znikanie.

Podczas wernisażu, urządzonego tradycyjnie już w piątkowy wieczór, na uczestników spotkania, w tym grupę przyjaciół i rodzinę artystki, która wiernie podąża w ślad za jej talentem, czekała urokliwa, czworonożna niespodzianka. Jaka? O niej, jak i o innych epizodach wernisażu opowiedzą poniższe czarno-białe fotografie autorstwa Stanisława Kusiaka, nawiązujące skądinąd kolorystyką do prac pani Katarzyny.

 

Foszcz Foszcz Foszcz
Foszcz Foszcz Foszcz
Foszcz Foszcz Foszcz
Foszcz Foszcz Foszcz

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych