tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

 

olszanski23 lipca bieżącego roku w Domu Weselnym „TARA” spotkali się właściciele, pracownicy oraz zaproszeni gości by móc wspólnie świętować okrągły i wspaniały jubileusz - 30 lat istnienia Firmy Międzynarodowy i Krajowy Przewóz Towarów KAZIMIERZ OLSZAŃSKI z Roztoki. Wśród zaproszonych gości nie mogło więc zabraknąć przedstawiciela lokalnego samorządu - Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Pana Dawida Chrobaka. Po otwarciu uroczystości i przywitaniu wszystkich gości o dorobku 30 lat działalności opowiedziała Pani Ewa Olszańska, która wspólnie z mężem była założycielką firmy. W trakcie swojego wystąpienia przypomniała jakie były jej początki, co działo się po drodze i jakie są zamierzenia na kolejne lata. Następnym kulminacyjnym punktem programu było uhonorowanie państwowym odznaczeniem „Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej” wydawanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa najbardziej zasłużonych osób w firmie, którzy przez ostatnie lata tworzyli jej wizerunek i mają istotny wpływ na jej obecną pozycję rynkową.

Odznakę „Zasłużony dla Transportu Rzeczypospolitej Polskiej” otrzymały osoby zarządzające firmą: Pani Ewa Olszańska, Pani Małgorzata Olszańska, Pan Mariusz Olszański i Pan Mirosław Olszański oraz następujący pracownicy: Pan Ireneusz Zając, Pan Wacław Przeklasa, Pan Wiesław Zięba, Pan Tomasz Orłowski, Pan Stanisław Dziedzic, Pan Andrzej Zając, Pan Roman Górka, Pan Andrzej Ogonek, Pan Ryszard Lasko i Lucjan Jewulski. Wręczenia odznaczeń w imieniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa Pana Adamczyka dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak, który na tę okoliczność otrzymał z ministerstwa specjalne upoważnienie. Było więc dostojnie i dumnie. Warto tutaj nadmienić fakt, że założyciel i właściciel firmy Pan Kazimierz Olszański otrzymał takie samo wyróżnienie już w ubiegłym roku podczas uroczystości transportowych w Akredytowanym Ośrodku Szkoleniowym „Litwiński” w Tęgoborzy. Podczas uroczystości jubileuszowych nie zabrakło również podziękowań składanych przez pracowników dla właścicieli firmy. Pracownicy w swoich podziękowaniach podkreślali, że aby kierować firmami, które chcą prężnie się rozwijać trzeba posiadać nie tylko odpowiednią wiedzę, doświadczenie, ale przede wszystkim ogromną determinację i uparcie dążyć do postawionego sobie celu. Pan Kazimierz Olszański wspólnie z synami na przestrzeni tych 30 lat potrafił wykorzystać wszystkie te atrybuty i zbudować firmę na miarę dwudziestego pierwszego wieku, w której najważniejszym według niego kapitałem jest kapitał ludzki, bez którego nie mógł by osiągnąć zamierzonych celów. Zadowolenie pracowników i dobro innych zawsze stawiają na pierwszym miejscu. Profesjonalizm, takt i wysoka kultura osobista, którymi się posługują zawsze są przez pracowników odbierane z ogromnym zachwytem. Przez wszystkie lata swojej pracy wypracowali sobie nie tylko markę rzetelnej i odpowiedzialnej firmy, ale również dobrych i sprawiedliwych szefów. Potrafią odkryć w każdym z pracowników talent, potencjał i predyspozycję, przez co trafnie przydzielają obowiązki. Za te wszystkie cechy, zalety i wyznawanie słów Alberta Einsteina: że „ Każda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonywana” przyjęli od swoich pracowników okolicznościowe upominki i bukiety kwiatów. Część oficjalna uroczystości prowadzona była przez Pana Józefa Wojtasa i zakończyła się wzniesieniem toastu za dalszą pomyślność i rozwój firmy oraz wspólnym odśpiewaniem „sto lat’ dla właścicieli i pracowników.

olszanscyFirma Międzynarodowy i Krajowy Przewóz Towarów KAZIMIERZ OLSZAŃSKI z Roztoki założona została przez Ewę i Kazimierza Olszańskich w 1986 roku. W tym właśnie roku, po 8 latach pracy jako kierowca zawodowy w PKS Tarnów Pan Kazimierz Olszański postanowił wykorzystać zdobyte doświadczenie i kupić swój pierwszy samochód ciężarowy - Jelcza samowyładowczego, który jak się potem okazało stał się przepustką do własnego biznesu. Po jego zakupie zaczął samemu świadczyć usługi transportowe, współpracując na początek między innymi z Krakowską Chemobudową. Początek lat 90 –tych i szereg przemian gospodarczych w naszym kraju zostały przez niego właściwie wykorzystane i firma zaczęła rosnąć w siłę. Pierwszy nowy samochód jak niejednokrotnie wspomina Pan Kazimierz został sprowadzony przez niego z Eindhoven. W niedługim czasie firma wzbogaciła się o kolejne dwa nowe samochody. Zwiększenie posiadanego taboru dało koncepcję zatrudnienia pierwszych pracowników. Z czasem flota sukcesywnie się powiększała i w dniu dzisiejszym liczy już ponad 30 samochodów – ciągników siodłowych z naczepami. W ramach firmy funkcjonuje także dział transportu, logistyki, magazyn, asenizacja oraz warsztat wykorzystywany zarówno na potrzeby własne jak i świadczący usługi serwisowe dla klientów zewnętrznych. Prowadzona działalność transportowa i wymienione usługi towarzyszące dają obecnie zatrudnienie dla blisko 60 pracowników, którzy mogą godnie żyć i utrzymywać swoje rodziny.

olszanski olszanski olszanski
olszanski olszanski olszanski
olszanski olszanski olszanski
olszanski olszanski olszanski

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych