tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

dnpO imprezie charytatywnej DLA NICH JEDZIEMY BEZ BARIER było słychać nie tylko w naszej Gminie, ale również w województwie małopolskim. Organizatorami akcji była grupa Nocna Jazda Zakliczyn i Stowarzyszenie Bez Barier. Akcja ma na celu zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitacje podopiecznych Stowarzyszenia Bez Barier. W niedzielę pojechaliśmy dla Basi z Gwoźdźca, Damiana z Faliszewic, Jagódki i Oliwki z Zakliczyna. Akcja prowadzona jest w formie zbiórki publicznej pod numerem 2016/1277/OR do końca 2016 roku.

dlanichW dniu 17 lipca od godzin południowych na teren Orlika w Zakliczynie, zaczęły zjeżdżać samochody, których właściciele postanowili wziąć udział w tym dobroczynnym zlocie. Każde auto biorące udział w zlocie przekazywał odo puszek wolontariuszy Bez Barier opłatę charytatywną w wysokości min. 15 zł. Nie zawiedli fani motoryzacji z różnych miejsc małopolski, przyjechały również auta spoza naszego województwa. Spotkaliśmy również amatora tej imprezy, który przyjechał specjalnie z Belgii. Choć prognozy pogody jeszcze w niedziele rano dodawały nam otuchy, bo około 14 -stej miało przestać padać, to jak na złość o tej właśnie godzinie zaczęło po prostu lać.

Mimo strug deszczu impreza rozpoczęła się o godz. 12.00 uroczystym otwarciem z udziałem naszych zacnych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Pana Dawida Chrobaka, który objął imprezę honorowym patronatem, Pani Ewy Nijak, Radnej Gminy Zakliczyn. Pani Ireny Kusion i Pana Kazimierza Kormana, Radnych Powiatu Tarnowskiego oraz Prezesa SPON Bez Barier, Pana Jerzego Woźniaka i sekretarza SPON Bez Barier Pana Andrzeja Szczepańskiego.

Impreza była przygotowana również z myślą o mieszkańcach Gminy Zakliczyn i okolic. Wydarzenie rozgrywało się na trzech płaszczyznach: dla fanów motoryzacji – konkursy samochodowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn (m.in. o najładniejszy samochód, wnętrze, felgę i komorę silnika), ponadto prezentacja renowacji powłoki lakierniczej, turbosprężarek, symulatory dachowania i zderzeń. W planach imprezy była również symulacja wypadku i wycinanie osoby poszkodowanej z wraku pojazdu, którą miała przeprowadzić OSP Zakliczyn. Jednak w wyniku ciągłych wezwań straży do usuwania skutków intensywnych opadów deszczu w naszej gminie, ten punkt programu został odroczony.

Dla mieszkańców gminy Zakliczyn i okolic przygotowana była Strefa Rodzinna czyli przestrzeń dla całych rodzin z dziećmi. Z racji pogody Strefa Rodzinna od początku imprezy rozgrywała się na hali Orlika o czym informowaliśmy na zakliczyninfo i swoich stronach na facebooku. Wstęp na strefę był darmowy (można było wspomóc akcję dobrowolnie) a tam można było poskakać na dmuchańcach, zjeżdżalniach, uczestniczyć kreatywnych w sesjach zdjęciowych, były bańki mydlane, malowanie twarzy, od godziny 15 –stej Fabryka Radości przeprowadziła specjalne animacje dla dzieci.
Deszcz nie wygrał z młodymi artystami z Paleśnicy i Borowej, pod kierunkiem Pani Stanisławy Martyki, którzy zaśpiewali i zagrali na scenie. Po występie utalentowanej młodzieży z Borowej Paleśnicy na chwilę deszcz ustąpił, by wkrótce znowu zagościć na dobre.

Następnie w strugach deszczu odbywały sie występy grup z okolic Zakliczyna w tym barwny i humorystyczny występ Wróblowianek oraz dzieci ze świetlicy prowadzonej przez stowarzyszenie Bez Barier pod kierunkiem Małgorzaty Nowak.

Deszcz nie odpuszczał i nie zanosiło się na przejaśnienia, dlatego podjęliśmy decyzję o przeniesieniu całej imprezy na halę Orlika. Scena była mokra i nasiąknięta wodą a zamiast artystów rozpanoszyły się na niej wielkie kałuże. Niestety musieliśmy odwołać koncert gwiazdy wieczoru i zespołu Mercurius.
W międzyczasie odwiedziła na lokalna telewizja –tarnowska.tv. I mimo niekorzystnej pogody zrobiła reportaż – do zobaczenia tutaj: http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/10435,charytatywny-zlot-samochodowy-w-zakliczynie.html

Gorąca atmosfera zapanowała na hali Orlika podczas pokazu tańca Agnieszki Filipowicz i Tomasza Koniarza, tancerzy międzynarodowej mistrzowskiej klasy tanecznej w tańcu towarzyskim, trzykrotnych Mistrzów Polski w Disco Fox. Mistrzowie porwali uczestników do tańca a hala Orlika zamieniła się w parkiet taneczny. Po tanecznej nucie nastąpiło ogłoszenia wyników konkursów samochodowych o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn, między innymi na najładniejszy samochód, wnętrze, felgę i komorę silnika. Nagrody i puchary wręczał Burmistrz i organizatorzy. Zwycięskie auta legitymowały się rejestracjami między innymi z Buska Zdroju, Tarnowa, Brzeska, Bochni, powiatu tarnowskiego i Poznania. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim autom zlotu, które dla nas są zwycięskie, bo przyjechały w szczytnym celu, by pomagać.
Nasza zabawa fantowa oferowała cenne rzeczy, między innymi: krawat Burmistrza z dedykacją, koszulkę Unii Tarnów z autografami, zestawy agenta Bonda, przedmioty z krakowskich manufaktur ręcznie robione i wiele innych. Wszystkie fanty znalazły amatorów, dzięki prowadzącemu zabawę agentowi Bondowi i jego dziewczynie.

W tej chwili mamy już ok 8.000 zł łącznie z wpłatami sponsorów, darczyńców, zabawą fantową i hojnością fanów motoryzacji. Akcja trwa nadal, do końca 2016 roku. Można wspomóc jeszcze leczenie i rehabilitację naszych dzieci: Jagódki i Oliwki z Zakliczyna, Damiana z Faliszewic oraz Basi z Gwoźdźca wpłacając dowolną kwotę na konto akcji: numer konta 77 8589 0006 0140 0000 1267 0001, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Bez Barier, 32-840 Zakliczyn ul. Rynek 1, tytuł wpłaty: Dla Nich Jedziemy Bez Barier

Gorące podziękowanie za organizację należą się ekipie NOCNEJ JAZDY ZAKLICZYN, która powstała z miłości do samochodów i pasji do pomagania. Jej skład tworzą młodzi ludzie z okolic Zakliczyna, którzy mają otwarte serca i całkowicie dobrowolnie i bez jakiegokolwiek zysku organizują wraz ze Stowarzyszeniem Bez Barier tego typu charytatywne akcje. Przypomnijmy, że w kwietniu 2016 w ramach tej zbiórki podczas wieczornego zlotu samochodowego na zakliczyńskim rynku, w ciągu niespełna 2 godzin zebrano 2.079,22 zł . Kwota ta została już rozdysponowana dla 10 podopiecznych Stowarzyszenia Bez Barier na zakup leków i artykułów medycznych.
Wrr
Lipcowe przedsięwzięcie nie miałoby racji bytu, gdyby nie solidarność i współpraca wielu instytucji i firm. Składamy serdeczne podziękowania:

Panu Dawidowi Chrobakowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn za objęcie imprezy honorowym patronatem, wspieranie imprezy i zabawy fantowej,
Panu Jerzemu Woźniakowi Prezesowi Stowarzyszenia BEZ BARIER za wspieranie imprezy i wpłatę
Pani Ewie Nijak Radnej Gminy Zakliczyn za wspieranie wydarzenia i czynny udział w zabawie fantowej,
Pani Irenie Kusion Radnej Powiatu Tarnowskiego za wspieranie wydarzenia i wpłatę,
Panu Kazimierzowi Kormanowi Radnemu Powiatu Tarnowskiego za udział i wpłatę,
Centrum Zdrowia Zakliczyn – za wsparcie finansowe imprezy ,
Zakliczyńskiemu Centrum Kultury z wsparcie i patronat medialny wydarzenia,
Panu Jackowi Świderskiemu za wspieranie logistyczne i specjalistyczny transport,
Firmie WOLIMEX z Limanowej za dokonaną wpłatę,
Firmie BRUK-BET z Niecieczy za dokonaną wpłatę,
Firmie Gładysz i Synowie Zgłobice za podarowanie gadżetów,
Firmie Ubezpieczeniowej Sławomir Sobol z Zakliczyna za ubezpieczenie imprezy,
Firmie LOTOS – za podarowanie upominków,
OSP Zakliczyn za rozłożenie sceny, zabezpieczenie imprezy, wsparcie techniczne,
Unii Tarnów - za podarowanie koszulki z autografami żużlowców na licytację,
Firmie CARAT – Auto Detailing – Bogumiłowice za nagrodę w formie profesjonalnej odnowy powłoki lakierniczej,
Firmie dzianinkowo.pl Kraków za przekazanie przedmiotu na licytację,
Firmie bombkowo.pl za przekazanie przedmiotu na licytację,
Firmie F.H.U. Nowak „TURBOSPRĘŻARKI” – Kraków za nagrodę w postaci bonu 800 zł na usługę regeneracje lub tuning turbosprężarki,
Firmie DESAL - Łukanowice, Wojnicz za podarowanie wraku samochodu,
Restauracji Missterium Maćkowi Jewuła z Wojnicz za zapewnienie posiłków, napoi, stanowiska gastronomiczne,
Firmie „Fabryka Radości” - Zbylitowska Góra, za zapewnienie dzieciom atrakcji i przekazanie połowy dochodu na cel akcji,
Firmie ELEKTROINSTAL – Antoni Turek – Faściszowa za pieczę nad instalacją elektryczną na Orliku,
Zespołowi TERAZ MY z Nowego Sącza za gotowość występu na scenie,
Zespołowi Mercurius z Tarnowa za chęć występu na scenie,
DJ Sound&Show Paweł Jarek za nadawanie pozytywnej atmosfery na zlocie,
Ludowemu Klubowi Sportowemu „Dunajec” za wsparcie logistyczne imprezy na Orliku,
Fundacji PRODRIVER z Tarnowa za udostępnienie symulatora zderzeń, dachowania,
Firmie Świderski – Żwirownia – Roztoka za dokonaną wpłatę,
Tarnowkiej.tv za świetny reportaż oraz
NJSBC *KRK* za przekazanie przedmiotów na licytację,
Cabrio Club Crakow za przekazanie przedmiotów na licytację.
Anonimowemu darczyńcy z Wiednia za przekazanie przedmiotów i słodyczy na licytację.
Składamy gorące podziękowania dla występujących zespołów na scenie m.in młodym artystom z Paleśnicy i Borowej, WRÓBLOWIANKOM z Wróblowic, świetlicy z Filipowic, przedszkolu z Zakliczyna. Pogoda wyjątkowo nie dopisała, tym bardziej dziękujemy za przybycie.
Dziękujemy podopiecznym Stowarzyszenia BEZ BARIER za obecność oraz wszystkim mieszkańcom gminy Zakliczyn i miejscowości sąsiednich. Gorące podziękowania dla wolontariuszy BEZ BARIER, którzy ochoczo wspierali imprezę. Dziękujemy Stowarzyszeniu POD BOCIANIM GNIAZDEM za upieczenie i częstowanie uczestników przepysznymi słodkimi wypiekami, Akademii dla Aktywnych w Słonej za przygotowanie ciepłego poczęstunku i smakołyków dla obsługi, wolontariuszy, występujących i gości.
Dziękujemy Nocnej Jeździe Zakliczyn za współpracę przy organizacji imprezy.
Dziękujemy za przyjazd mimo deszczowej pogody i okazanie serca : - Cabrio Club Crakow - NJSBC *KRK* - TEAM DRIVING *KBR* - IIIegal Night Nowy Sącz - Bobowa i okolice w mojej bryce - MotoSpot Busko-Zdrój - Skull's Garage - CTT Nowy Sącz - osobom z Zakliczyna i okolic. Wszystkim Darczyńcom, Sponsorom, Wolontariuszom i sympatykom za pomoc i zrozumienie.

Organizatorzy: Nocna Jazda Zakliczyn i Stowarzyszenie Bez Barier

pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali  

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych