Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

dnpO imprezie charytatywnej DLA NICH JEDZIEMY BEZ BARIER było słychać nie tylko w naszej Gminie, ale również w województwie małopolskim. Organizatorami akcji była grupa Nocna Jazda Zakliczyn i Stowarzyszenie Bez Barier. Akcja ma na celu zbiórkę funduszy na leczenie i rehabilitacje podopiecznych Stowarzyszenia Bez Barier. W niedzielę pojechaliśmy dla Basi z Gwoźdźca, Damiana z Faliszewic, Jagódki i Oliwki z Zakliczyna. Akcja prowadzona jest w formie zbiórki publicznej pod numerem 2016/1277/OR do końca 2016 roku.

dlanichW dniu 17 lipca od godzin południowych na teren Orlika w Zakliczynie, zaczęły zjeżdżać samochody, których właściciele postanowili wziąć udział w tym dobroczynnym zlocie. Każde auto biorące udział w zlocie przekazywał odo puszek wolontariuszy Bez Barier opłatę charytatywną w wysokości min. 15 zł. Nie zawiedli fani motoryzacji z różnych miejsc małopolski, przyjechały również auta spoza naszego województwa. Spotkaliśmy również amatora tej imprezy, który przyjechał specjalnie z Belgii. Choć prognozy pogody jeszcze w niedziele rano dodawały nam otuchy, bo około 14 -stej miało przestać padać, to jak na złość o tej właśnie godzinie zaczęło po prostu lać.

Mimo strug deszczu impreza rozpoczęła się o godz. 12.00 uroczystym otwarciem z udziałem naszych zacnych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn Pana Dawida Chrobaka, który objął imprezę honorowym patronatem, Pani Ewy Nijak, Radnej Gminy Zakliczyn. Pani Ireny Kusion i Pana Kazimierza Kormana, Radnych Powiatu Tarnowskiego oraz Prezesa SPON Bez Barier, Pana Jerzego Woźniaka i sekretarza SPON Bez Barier Pana Andrzeja Szczepańskiego.

Impreza była przygotowana również z myślą o mieszkańcach Gminy Zakliczyn i okolic. Wydarzenie rozgrywało się na trzech płaszczyznach: dla fanów motoryzacji – konkursy samochodowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn (m.in. o najładniejszy samochód, wnętrze, felgę i komorę silnika), ponadto prezentacja renowacji powłoki lakierniczej, turbosprężarek, symulatory dachowania i zderzeń. W planach imprezy była również symulacja wypadku i wycinanie osoby poszkodowanej z wraku pojazdu, którą miała przeprowadzić OSP Zakliczyn. Jednak w wyniku ciągłych wezwań straży do usuwania skutków intensywnych opadów deszczu w naszej gminie, ten punkt programu został odroczony.

Dla mieszkańców gminy Zakliczyn i okolic przygotowana była Strefa Rodzinna czyli przestrzeń dla całych rodzin z dziećmi. Z racji pogody Strefa Rodzinna od początku imprezy rozgrywała się na hali Orlika o czym informowaliśmy na zakliczyninfo i swoich stronach na facebooku. Wstęp na strefę był darmowy (można było wspomóc akcję dobrowolnie) a tam można było poskakać na dmuchańcach, zjeżdżalniach, uczestniczyć kreatywnych w sesjach zdjęciowych, były bańki mydlane, malowanie twarzy, od godziny 15 –stej Fabryka Radości przeprowadziła specjalne animacje dla dzieci.
Deszcz nie wygrał z młodymi artystami z Paleśnicy i Borowej, pod kierunkiem Pani Stanisławy Martyki, którzy zaśpiewali i zagrali na scenie. Po występie utalentowanej młodzieży z Borowej Paleśnicy na chwilę deszcz ustąpił, by wkrótce znowu zagościć na dobre.

Następnie w strugach deszczu odbywały sie występy grup z okolic Zakliczyna w tym barwny i humorystyczny występ Wróblowianek oraz dzieci ze świetlicy prowadzonej przez stowarzyszenie Bez Barier pod kierunkiem Małgorzaty Nowak.

Deszcz nie odpuszczał i nie zanosiło się na przejaśnienia, dlatego podjęliśmy decyzję o przeniesieniu całej imprezy na halę Orlika. Scena była mokra i nasiąknięta wodą a zamiast artystów rozpanoszyły się na niej wielkie kałuże. Niestety musieliśmy odwołać koncert gwiazdy wieczoru i zespołu Mercurius.
W międzyczasie odwiedziła na lokalna telewizja –tarnowska.tv. I mimo niekorzystnej pogody zrobiła reportaż – do zobaczenia tutaj: http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/10435,charytatywny-zlot-samochodowy-w-zakliczynie.html

Gorąca atmosfera zapanowała na hali Orlika podczas pokazu tańca Agnieszki Filipowicz i Tomasza Koniarza, tancerzy międzynarodowej mistrzowskiej klasy tanecznej w tańcu towarzyskim, trzykrotnych Mistrzów Polski w Disco Fox. Mistrzowie porwali uczestników do tańca a hala Orlika zamieniła się w parkiet taneczny. Po tanecznej nucie nastąpiło ogłoszenia wyników konkursów samochodowych o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn, między innymi na najładniejszy samochód, wnętrze, felgę i komorę silnika. Nagrody i puchary wręczał Burmistrz i organizatorzy. Zwycięskie auta legitymowały się rejestracjami między innymi z Buska Zdroju, Tarnowa, Brzeska, Bochni, powiatu tarnowskiego i Poznania. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim autom zlotu, które dla nas są zwycięskie, bo przyjechały w szczytnym celu, by pomagać.
Nasza zabawa fantowa oferowała cenne rzeczy, między innymi: krawat Burmistrza z dedykacją, koszulkę Unii Tarnów z autografami, zestawy agenta Bonda, przedmioty z krakowskich manufaktur ręcznie robione i wiele innych. Wszystkie fanty znalazły amatorów, dzięki prowadzącemu zabawę agentowi Bondowi i jego dziewczynie.

W tej chwili mamy już ok 8.000 zł łącznie z wpłatami sponsorów, darczyńców, zabawą fantową i hojnością fanów motoryzacji. Akcja trwa nadal, do końca 2016 roku. Można wspomóc jeszcze leczenie i rehabilitację naszych dzieci: Jagódki i Oliwki z Zakliczyna, Damiana z Faliszewic oraz Basi z Gwoźdźca wpłacając dowolną kwotę na konto akcji: numer konta 77 8589 0006 0140 0000 1267 0001, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Bez Barier, 32-840 Zakliczyn ul. Rynek 1, tytuł wpłaty: Dla Nich Jedziemy Bez Barier

Gorące podziękowanie za organizację należą się ekipie NOCNEJ JAZDY ZAKLICZYN, która powstała z miłości do samochodów i pasji do pomagania. Jej skład tworzą młodzi ludzie z okolic Zakliczyna, którzy mają otwarte serca i całkowicie dobrowolnie i bez jakiegokolwiek zysku organizują wraz ze Stowarzyszeniem Bez Barier tego typu charytatywne akcje. Przypomnijmy, że w kwietniu 2016 w ramach tej zbiórki podczas wieczornego zlotu samochodowego na zakliczyńskim rynku, w ciągu niespełna 2 godzin zebrano 2.079,22 zł . Kwota ta została już rozdysponowana dla 10 podopiecznych Stowarzyszenia Bez Barier na zakup leków i artykułów medycznych.
Wrr
Lipcowe przedsięwzięcie nie miałoby racji bytu, gdyby nie solidarność i współpraca wielu instytucji i firm. Składamy serdeczne podziękowania:

Panu Dawidowi Chrobakowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn za objęcie imprezy honorowym patronatem, wspieranie imprezy i zabawy fantowej,
Panu Jerzemu Woźniakowi Prezesowi Stowarzyszenia BEZ BARIER za wspieranie imprezy i wpłatę
Pani Ewie Nijak Radnej Gminy Zakliczyn za wspieranie wydarzenia i czynny udział w zabawie fantowej,
Pani Irenie Kusion Radnej Powiatu Tarnowskiego za wspieranie wydarzenia i wpłatę,
Panu Kazimierzowi Kormanowi Radnemu Powiatu Tarnowskiego za udział i wpłatę,
Centrum Zdrowia Zakliczyn – za wsparcie finansowe imprezy ,
Zakliczyńskiemu Centrum Kultury z wsparcie i patronat medialny wydarzenia,
Panu Jackowi Świderskiemu za wspieranie logistyczne i specjalistyczny transport,
Firmie WOLIMEX z Limanowej za dokonaną wpłatę,
Firmie BRUK-BET z Niecieczy za dokonaną wpłatę,
Firmie Gładysz i Synowie Zgłobice za podarowanie gadżetów,
Firmie Ubezpieczeniowej Sławomir Sobol z Zakliczyna za ubezpieczenie imprezy,
Firmie LOTOS – za podarowanie upominków,
OSP Zakliczyn za rozłożenie sceny, zabezpieczenie imprezy, wsparcie techniczne,
Unii Tarnów - za podarowanie koszulki z autografami żużlowców na licytację,
Firmie CARAT – Auto Detailing – Bogumiłowice za nagrodę w formie profesjonalnej odnowy powłoki lakierniczej,
Firmie dzianinkowo.pl Kraków za przekazanie przedmiotu na licytację,
Firmie bombkowo.pl za przekazanie przedmiotu na licytację,
Firmie F.H.U. Nowak „TURBOSPRĘŻARKI” – Kraków za nagrodę w postaci bonu 800 zł na usługę regeneracje lub tuning turbosprężarki,
Firmie DESAL - Łukanowice, Wojnicz za podarowanie wraku samochodu,
Restauracji Missterium Maćkowi Jewuła z Wojnicz za zapewnienie posiłków, napoi, stanowiska gastronomiczne,
Firmie „Fabryka Radości” - Zbylitowska Góra, za zapewnienie dzieciom atrakcji i przekazanie połowy dochodu na cel akcji,
Firmie ELEKTROINSTAL – Antoni Turek – Faściszowa za pieczę nad instalacją elektryczną na Orliku,
Zespołowi TERAZ MY z Nowego Sącza za gotowość występu na scenie,
Zespołowi Mercurius z Tarnowa za chęć występu na scenie,
DJ Sound&Show Paweł Jarek za nadawanie pozytywnej atmosfery na zlocie,
Ludowemu Klubowi Sportowemu „Dunajec” za wsparcie logistyczne imprezy na Orliku,
Fundacji PRODRIVER z Tarnowa za udostępnienie symulatora zderzeń, dachowania,
Firmie Świderski – Żwirownia – Roztoka za dokonaną wpłatę,
Tarnowkiej.tv za świetny reportaż oraz
NJSBC *KRK* za przekazanie przedmiotów na licytację,
Cabrio Club Crakow za przekazanie przedmiotów na licytację.
Anonimowemu darczyńcy z Wiednia za przekazanie przedmiotów i słodyczy na licytację.
Składamy gorące podziękowania dla występujących zespołów na scenie m.in młodym artystom z Paleśnicy i Borowej, WRÓBLOWIANKOM z Wróblowic, świetlicy z Filipowic, przedszkolu z Zakliczyna. Pogoda wyjątkowo nie dopisała, tym bardziej dziękujemy za przybycie.
Dziękujemy podopiecznym Stowarzyszenia BEZ BARIER za obecność oraz wszystkim mieszkańcom gminy Zakliczyn i miejscowości sąsiednich. Gorące podziękowania dla wolontariuszy BEZ BARIER, którzy ochoczo wspierali imprezę. Dziękujemy Stowarzyszeniu POD BOCIANIM GNIAZDEM za upieczenie i częstowanie uczestników przepysznymi słodkimi wypiekami, Akademii dla Aktywnych w Słonej za przygotowanie ciepłego poczęstunku i smakołyków dla obsługi, wolontariuszy, występujących i gości.
Dziękujemy Nocnej Jeździe Zakliczyn za współpracę przy organizacji imprezy.
Dziękujemy za przyjazd mimo deszczowej pogody i okazanie serca : - Cabrio Club Crakow - NJSBC *KRK* - TEAM DRIVING *KBR* - IIIegal Night Nowy Sącz - Bobowa i okolice w mojej bryce - MotoSpot Busko-Zdrój - Skull's Garage - CTT Nowy Sącz - osobom z Zakliczyna i okolic. Wszystkim Darczyńcom, Sponsorom, Wolontariuszom i sympatykom za pomoc i zrozumienie.

Organizatorzy: Nocna Jazda Zakliczyn i Stowarzyszenie Bez Barier

pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali pojechali
pojechali pojechali  

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych