tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

Stróże

Jak już wspominaliśmy, w minionym roku w Szkole Podstawowej w Stróżach zawiązało się kółko teatralne rodziców, które w czerwcu wystawiło piękny spektakl w ramach ogólnopolskiego programu „Szkoły dla ekorozwoju” pt. „Na straganie”. Okazją do zobaczenia tego spektaklu były Dni Zakliczyna.

Tym razem rodzice wspólnie z dziećmi i kółkiem muzycznym przygotowali przedstawienie jasełkowe pt. „Z kamerą w stajence”. Od listopada odbywały się próby dwa razy w tygodniu, aby jak najlepiej wypaść na scenie.

Wyjątkowa premiera jasełek odbyła się tuż przed świętami, 22 grudnia 2015 r., w Szkole Podstawowej w Stróżach.

Wśród zaproszonych gości byli: pan Burmistrz Dawid Chrobak, pani Agnieszka Malisz – inspektor ds. oświaty, pani radna z Woli Stróskiej i jednoczesnie aktorka Paulina Siemińska,  radny Stróż Maciej Krakowski , sołtys Woli Stróskiej Józef Teper i sołtys Stróż Antoni Teper. Rodzice i dzieci zawodowo wcielili się w rolę aktorów. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie, podziwiając ich oryginalną grę. Przepiękne stroje jak i dobrze dobrana oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem i z ogromną niecierpliwością oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły obejrzeć swoich rodziców w roli aktorów. Przedstawienie okazało się kolejnym wielkim sukcesem, bo owacjom i oklaskom nie było końca. Na uwagę zasługuje fakt, że jasełka wystawione przez naszą grupę teatralną były grane aż cztery razy! Pierwszy raz podczas wspomnianego spotkania 22 grudnia. Drugi, podczas obchodów z okazji Dnia Babci i Dziadka 14 stycznia. Trzeci, 17 stycznia dla wszystkich mieszkańców Stróż, Woli Stróskiej, Zdoni a także zaproszonych gości. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy DPS w Stróżach i DPJ w Zakliczynie, przedstawiciele Stowarzyszenia „Pod Bocianim Gniazdem” w Stróżach a także „WOK Nad Potokiem” z Woli Stróskiej. Jeszcze jeden gościnny występ czeka naszych aktorów w niedzielę 24 stycznia o godz. 16.00 na świetlicy w Wesołowie. Będzie to występ dla wszystkich seniorów z okazji ich święta. Okres świąteczny dobiega końca ale nasi aktorzy już zabierają się do pracy, gdyż kolejny występ planują w czerwcu z okazji Święta Rodziny. Dyrektor pani Elżbieta Malawska-Pajor ze wzruszeniem podziękowała rodzicom za wspaniałe przedstawienie i zachęcała do organizacji dalszych przedsięwzięć aktorskich.

Stróze Stróze Stróze
Stróze Stróze Stróze
Stróze Stróze Stróze
Stróze Stróze Stróze
Stróze Stróze Stróze
Stróze Stróze Stróze

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych