Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

zspMiło nam poinformować, że nasza szkoła w poniedziałek, 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości otrzymała Puchar za zajęcie II miejsca w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych.

Poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie w składzie: Kacper Hołda, Bartek Kurzydło, Danuta Łazarz, Anna Łyczko, Ania Pasionek i Gabriela Łazarz - to uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w oficjalnej uroczystości 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na Placu Wolności w Kielcach.

Puchary i pamiątkowe dyplomy wręczono przedstawicielom zwycięskich drużyn Turnieju Pocztów Sztandarowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych województw: świętokrzyskiego, lubelskiego i małopolskiego. Puchar dla naszej szkoły odebrała Danusia Łazarz, z rąk pani Agaty Wojtaszek - wojewody świętokrzyskiego. Pamiątkowy dyplom wręczył płk Paweł Chabielski - komendant centrum przygotowań do misji zagranicznych w Kielcach.

Oprócz otrzymania nagrody mieliśmy wyjątkową możliwość zobaczyć: uroczystą zmianę wart pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, wysłuchać niepodległościowego apelu Pamięci, usłyszeć salwę honorową – serię wystrzałów oddanych w regularnych odstępach czasu!.

Kulminacyjnym punktem była defilada kompanii honorowych, pocztów sztandarowych, reprezentacyjnych pododdziałów wojskowych oraz grup rekonstrukcyjnych. Na zakończenie wystąpiła Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Grandioso”, która zachwyciła żywą, marszową muzyką, doskonałą synchronizacją zespołu oraz pięknymi strojami. Wydarzenie na żywo relacjonowane było przez TVP 3 Kielce.

Pragnę jeszcze raz przypomnieć, że Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych odbył się na przełomie marca i czerwca br. w dwóch kategoriach turniejowych, tj.:

 • konkurs wiedzy o polskich symbolach narodowych i symbolach szkolnych odbył się 29 marca 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Laureatem został Bartłomiej Kurzydło, nagrodę odebrał 2 maja podczas uroczystości Święta Flagi RP na kieleckim Rynku,
 • rywalizacja szkolnych pocztów sztandarowych odbyła się 7 czerwca 2019 roku w siedzibie SP nr 7 w Kielcach, drużyna w składzie: Sławomir Pyrek, Danuta Łazarz i Anna Łyczko zdobyła II miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.

Bardzo dziękuję panu Antoniemu Sobolowi, że pojechał z nami i uatrakcyjnił naszej grupie daleką trasę. Podczas podróży mieliśmy możliwość przeprawić się przez Wisłę promem rzecznym liczącym około 80 lat, w miejscowości Borusowa (woj. małopolskie) do Nowego Korczyna (woj. świętokrzyskie). Dawniej promy były jedynym gwarantem utrzymania łączności ze światem. Obecnie świetnie sprawdzają się w roli atrakcji turystycznej. Płynąc promem rano, delektowaliśmy się wiślanym chłodem, gdy wracaliśmy do domu - pięknym widokiem zachodzącego słońca. Rzeczna atrakcja i pobyt w Kielcach pozostawiły niezapomniane wrażenia.

Poczet sztandarowy wykonał wielką pracę od września zeszłego roku w zakresie musztry, aby wystartować w konkursie. Widoczne to było podczas prezentacji sztandaru z okazji 60-lecia istnienia ZSP. Duża tu zasługa dh. Tadeusza Trytka z OSP Zakliczyn, udzielającego wartościowych porad z zakresu musztry i ceremoniału pocztu sztandarowego.

Maria Soska

opiekun pocztu sztandarowego

 Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem
 Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem
 Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem
 Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem
 Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem
 Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem
 Sztandar z pucharem Sztandar z pucharem  

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.