Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

galaW Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbyła się uroczysta Małopolska Gala Strażacka. Wręczono podczas niej odznaki honorowe województwa małopolskiego – Krzyż Małopolski oraz nagrodzono i doceniono służbę strażaków w czterech kategoriach – w konkursach na najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej, najlepszą młodzieżową drużynę pożarniczą, najlepszego strażaka ochotnika oraz funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej.

Galę prowadzili wicemarszałek Małopolski Łukasz Smółka i Anna Pieczarka z zarządu województwa. W wydarzeniu wziął również udział Wojciech Piech, sekretarz Małopolski.

- Za ogromne poświęcenie, odwagę i profesjonalizm. Za to, że jesteście zawsze wtedy, gdy potrzebna jest pomoc. Za to, że zawsze można na Was liczyć. Za to wszystko chcemy Wam dzisiaj – jako samorząd województwa małopolskiego – bardzo serdecznie podziękować. Podziękować i wyrazić wdzięczność za Waszą pracę, która wzbudza powszechny szacunek i zaufanie. To dla Was, Drodzy Strażacy, Szanowne Druhny i Szanowni Druhowie, jest ta gala - przekonywała Anna Pieczarka.

- Ludzie o wielkich sercach, których pasją jest pomoc innym. Nierzadko ratują komuś dorobek, ale i życie. Podczas tej gali pierwszy raz w województwie małopolskim chcemy symbolicznie docenić i nagrodzić służbę strażaków w czterech kategoriach. Poznamy laureatów konkursów na najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Małopolsce, najlepszą młodzieżową drużynę pożarniczą, najlepszego strażaka ochotnika oraz funkcjonariusza Państwowej Straży Pożarnej - mówił Łukasz Smółka.

Głos zabrali Edward Siarka - prezes zarządu oddziału wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Małopolsce, Marek Bębenek – komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej i Kazimierz Koprowski – prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Radny miasta Tarnowa Piotr Sak odczytał list od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. W uroczystości uczestniczyli też m.in. posłowie Wiesław Krajewski i Michał Wojtkiewicz, senator Kazimierz Wiatr, radni województwa małopolskiego Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Sorys oraz samorządowcy z powiatów i gmin Małopolski.

Wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Anna Pieczarka z zarządu województwa wręczyli również dziewięć srebrnych i dwie złote odznaki honorowe województwa małopolskiego – Krzyż Małopolski w uznaniu zasług za codzienną, ochotniczą służbę na rzecz bezpieczeństwa, gotowość niesienia pomocy oraz ratowanie życia i zdrowia mieszkańców regionu. Przyznał je specjalną uchwałą zarząd województwa małopolskiego.

Po rozstrzygnięciu konkursów zorganizowanych przez oddział wojewódzki Związku OSP RP przy wsparciu województwa małopolskiego i WFOŚiGW w Krakowie, odbyło się ponadto oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu „Strażak Małopolski 2019” Gazety Krakowskiej.

Wydarzenie zakończył koncert kapeli „Ciupaga”.

 Strażacka gala w Lusławicach  Strażacka gala w Lusławicach  Strażacka gala w Lusławicach
 Strażacka gala w Lusławicach  Strażacka gala w Lusławicach  Strażacka gala w Lusławicach
 Strażacka gala w Lusławicach  Strażacka gala w Lusławicach  Strażacka gala w Lusławicach
 Strażacka gala w Lusławicach  Strażacka gala w Lusławicach  Strażacka gala w Lusławicach
 Strażacka gala w Lusławicach   

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.