Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

jamnaChatka Włóczykija tradycyjnie w maju tętni muzyką i śpiewem. A wszystko to za przyczyną inwencji i polotu gospodarza tego urokliwego miejsca na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim - Adama Gancarka. Wielko + Mało = Polska - mawiał śp. o. Jan W. Góra - piewca tej ziemi. I dlatego tak trwale udało się w Jamnej zakorzenić panu Adamowi, niegdyś obywatelowi Wielkopolski, związanemu mentalnie i z racji wykształcenia z poznańskim Uniwersytetem Adama Mickiewicza. Stanicę i schronienie znalazła tu jego rodzina i tato, który na co dzień dogląda jamneńskiego dobytku i inwentarza. Gancarkowie chętnie i życzliwie podejmują gości, a już tych artystycznie uzdolnionych - wręcz z atencją.

I tak, już w piątkowe popołudnie 18 maja pojawili się na jamneńskim wzgórzu miłośnicy piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Wieczorem zabrzmiały akordy trzech zespołów: duetu Ola Daraż i Tomek Olesiński, następnie pokazali się „Póki co”, a na deser wystąpili „Jan i Klan”. Występy zapowiadali Jolanta Ulowska i Robert Marcinkowski, w doskoku swoje trzy grosze wtrącał wszędobylski Adam Gancarek - założyciel i propagator idei Schroniska Dobrych Myśli na Jamnej. Dobrego nastroju tutaj nie brakowało, a po koncercie, a jakże, musiało się odbyć nocne gitarowanie przy ognisku, jak to jest tutaj w zwyczaju.

herbpowiatuNazajutrz pokrzepieni swojskim jadłem i napitkiem uczestnicy Festiwalu rozkoszowali się pięknem krajobrazu i świeżym powietrzem. Piechurzy wystartowali do pieszego rajdu spod schroniska, inni uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, sprawnie posługując się gliną, nie zabrakło wszelakich konkursów i oferty plenerowej rozrywki dla milusińskich. Drugi dzień festiwalowy również obfitował w śpiewogranie. Sobotni wieczór otworzyli oficjalnie Adam Gancarek i burmistrz Dawid Chrobak, jeden z patronów imprezy, reprezentujący też Starostę Tarnowskiego. Gmina Zakliczyn i Powiat Tarnowski wsparły finansowo to pogórzańskie, artystyczno-turystyczne przedsięwzięcie o ustalonej już w kraju renomie. Koncert rozpoczął się od prezentacji repertuaru grupy „Cztery Pory Miłowania”. Po kwartecie pokazała się „Ostatnia Paczka”. Następnie solista Marek Andrzejewski i na zakończeni sobotniego koncertu zagrał i zaśpiewał ansambl „Byle do góry”.

W zadaszonej sali koncertowej towarzyszyły publiczności nęcące nozdrza zapachy z dymiącego rusztu, można było nabyć płyty z branżową muzyką, kubki i inne gadżety, koszulki z festiwalowym nadrukiem. Festiwal Piosenki Turystycznej „Pod Słońce” na Jamnej rozpoczął się w piątek przy zmiennej aurze, za to w sobotę i w niedzielę iście pod słońcem, w pełni jego blasku.

 Festiwal "Pod Słońce" 2018  Festiwal "Pod Słońce" 2018  Festiwal "Pod Słońce" 2018
 Festiwal "Pod Słońce" 2018  Festiwal "Pod Słońce" 2018  Festiwal "Pod Słońce" 2018
 Festiwal "Pod Słońce" 2018   

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.