Przejście do firmy KM-Net

SKO

beerW sobotę 14 stycznia br. o godz. 17:00 rozegrana została kolejna już runda ALS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. Tym razem do rywalizacji przystąpiły drużyny: Beer Force One, Awaria Stróże i Wojnickie Orły. W wyniku losowania przeprowadzonego jak przed każdym turniejem przez sędziego technicznego Ryszarda Okońskiego w inauguracyjnym pojedynku spotkały się właśnie te dwie ostatnie. Obydwie poniosły porażki w turnieju otwarcia i dlatego przystąpiły do meczu wyjątkowo zmotywowane. Drużyna Wojnickich Orłów wzmocniona ponadto znakomitym rozgrywającym – Januszem Kuboniem, który nie wystąpił w pierwszym meczu Orłów. Na co dzień to znany trener piłkarski i nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Wojniczu.

Początek spotkania, sędziowanego przez sędziego Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej Józefa Chochorowskiego, to nerwowa gra zawodników Awarii i przewaga Orłów. Jednak z upływem czasu spokój zaczyna cechować poczynania siatkarzy ze Stróż i set robi się bardzo wyrównany, ale przewaga z jego początku daje zwycięstwo 25:19 Orłom. Podobnie sytuacja wyglądała w secie drugim, ale tutaj Awaria była jeszcze bliżej końcowego sukcesu i ostatecznie uległa rywalom 21:25 i całym meczu 0:2. W grze zawodników ze Stróż widać jednak znaczny progres w stosunku do pierwszego spotkania i na pewno przysporzą oni jeszcze kłopotów niejednej drużynie.

Widać to zresztą było w pierwszym secie kolejnego spotkania, w którym zagrała właśnie drużyna Awarii Stróże i drużyna Beer Force One oparta na „klanie” Pyrków i Motaków, uznawana przez wielu obserwatorów za jednego z faworytów całej ligi. Męczyła się ona z ambitnymi zawodnikami ze Stróż, ale zwyciężyła ostatecznie 25:19, a w drugim secie ich dominacja nie podlegała już żadnej dyskusji i rozgromili przeciwników do 10.

Ostatnie spotkanie miało zadecydować o tym, czy drużyna Beer Force One zmieni na prowadzeniu dotychczasowego lidera, czyli drużynę Samorządu Gminy Zakliczyn, czy może turniej z kompletem zwycięstw zakończą Wojnickie Orły. Obydwa sety tego meczu wyglądały identycznie. Początek to bardzo wyrównana gra z obu stron, w środku seta przewaga Orłów z Wojnicza - w pierwszym secie prowadzenie 17:11 i 16:12 w drugim, ale końcówka to dominacja zakliczynian i zwycięstwo w obydwu w stosunku 25:22 i 25:19.

To spowodowało, że po rozegraniu 10 spotkań na prowadzeniu dwie drużyny z kompletem trzech zwycięstw - Samorząd Gminy Zakliczyn i Beer Force One. Bez porażki pozostają także drużyny STS (Siatkarze Trzeciego Sortu) Zakliczyn i Skry Zakliczyn, ale rozegrały one dopiero po jednym spotkaniu. Drużyna Wojnickich Orłów pomimo niezłej gry ma na koncie jedno zwycięstwo i dwie porażki, ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, że rozegrała już mecze z drużynami Skry Zakliczyn i Beer Force One, czyli uznawanymi za głównych faworytów. Podobnym rezultatem jak Orły legitymuje się drużyna Na Trzy. Bez zwycięstwa pozostają na razie Awaria Stróże i Czarni Absolwenci. Sytuacja w tabeli zmieni się po najbliższej kolejce w sobotę, gdy swoje drugie i trzecie mecze rozegrają drużyny STS-u i Skry.