Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Zakliczyn, dnia 18 stycznia 2021 r.

Czytaj więcej: Zapytanie  ofertowe na skład, druk i dostarczenie do Wydawcy

 

 

 

Zakliczyńskie Centrum Kultury
Rynek 1, 32-840
tel. + 48 14 628 3332
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapytanie ofertowe nr 1/2021
dotyczy: składu, druku i dostarczenia do Wydawcy Wydawnictwa

Czytaj więcej: Ferencowie w Galerii Do końca lutego 2020 roku w Galerii ZCK "Poddasze" królować będą najlepsze prace fotograficzne ostatniej dekady Urszuli i Pawła Ferenców. Prace można nie tylko podziwiać, ale i zakupić. To spora frajda dla miłośników sztuki, bowiem w czasie, gdy na "Poddaszu" odbywał się wernisaż wystawy, kolejna praca Pawła Czytaj więcej: Ferencowie w Galerii Ferenca została wyróżniona przez Światowe Towarzystwo Artystów Fotografów WBTPA (wyróżnione zdjęcie po prawej). Wernisaż wystawy „Decennium” odbył się w sobotni wieczór, 25 stycznia, po Spotkaniu Kazimierzowskim z Anną Szczepańską w którym udział wzięli również państwo Ferencowie. Spora grupa uczestników Spotkania (Anny Szczepańskiej nie wyłączając) wzięła udział w wernisażu, a wśród obecnych znaleźli się ci, których wystawy gościliśmy niedawno; Mariola Mazgaj i Krystyna Gurgul. Obecny był także Krzysztof Madej – samorządowiec i fotografik – którego wystawa przymierzana jest do Galerii „Poddasze”, zresztą Stanisław Kusiak ma pełny portfel zamówień wystawienniczych na najbliższy rok z okładem.

Czytaj więcej: W sobotę, 25 stycznia 2020 roku o godzinie 19 – tej, tuż po zakończeniu Spotkania Kazimierzowskiego z Anną Szczepańską, rozpocznie się wernisaż wystawy znakomitego, sądeckiego małżeństwa fotograficznego; Urszuli i Pawła Ferenców. Tytuł wystawy to "Decennium", co z niderlandzkiego tłumaczy się na polski jako "dekada" i jest to strzał w dziesiątkę, bo na wystawie zobaczymy zbiór 50 fotografii artystów pochodzących z lat 2009 - 2019. Jak się zaczęła ich wspólna pasja fotograficzna ? Ferencowie lubili wspólne wypady w góry i lasy. Kiedy Paweł Ferenc kupił sobie aparat i zaczął robić zdjęcia w plenerze, Urszula nudziła się, czekając na męża i ....z tych nudów sama chwyciła za aparat. U Pawła, na co dzień nauczyciela muzyki i gitarzysty sądeckiego kabaretu Ergo, przygoda z fotografią zaczęła się od Smieny 8 w czasach gdy był uczniem technikum, potem nastąpiła przerwa. Zainteresowanie fotografią wróciło 11 lat temu.

Czytaj więcej: Wigilia u „Wróblowianek” w odnowionej remizieTrzecia niedziela grudnia to kolejny dzień obfitujący w wydarzenia zapowiadające zbliżające się szybkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Wigilie dla osób starszych zorganizowano w Stróżach, zaś godzinę wcześniej zgromadzono się w odświętnym nastroju w równie miłym gronie we wróblowickiej remizie. Tamże „Wróblowianki”, w dopiero co oddanym do użytku obiekcie po przeprowadzonym przez samorząd gminy remoncie, urządziły jak co roku wieczerzę wigilijną,

Czytaj więcej: W Stróżach, w to wigilijne popołudnie…Spotkane przedświąteczne zgromadziło w stróskiej remizie oddanych przyjaciół z okolicznych wsi oraz sprawdzonych sympatyków, którzy rokrocznie nie omieszkają przekroczyć gościnne progi Domu Strażaka, odpowiadając na zaproszenie organizatorów. Gospodynie ze Stróż cieszyły się podwójnie z tej okazji. Raz, że mogły podzielić się z bliźnimi tym, co mają, i co panowie - Wojewoda z Burmistrzem życzliwie przekażą, dwa - to okazja pochwalenia się niemałym dorobkiem Koła Gospodyń Wiejskich „Pod bocianim gniazdem”, w tym… świeżo odnowioną kuchnią - dzięki wsparciu włodarza miasta i gminy. Po termomodernizacji remizy - to kolejna wartościowa inwestycja, a na zewnątrz obok budynku powstają tu jeszcze dwie altanki dla potrzeb mieszkańców i plenerowych imprez tu przeprowadzanych, jak ta charytatywna dedykowana choremu Szczepanowi Martyce. Gospodynie, pod wodzą rzutkiej pani prezes Ewy Krakowskiej, mają tym samym większe pole do popisu. Wigilijnym menu i szczodrymi upominkami podzieliły się z osobami starszymi ze Stróż, Filipowic, Rudy Kameralnej, Woli Stróskiej, Wesołowa i Zdoni dzięki wsparciu - przymnijmy - Burmistrza Zakliczyna i Wojewody Małopolskiego.

Czytaj więcej: „W aureoli miłości” na PoddaszuWystawę malarstwa Krystyny Gurgul „W aureoli miłości” można obecnie oglądać w Galerii ZCK „Poddasze” w zakliczyńskim ratuszu. To kolejna znakomita pozycja wystawiennicza przygotowana przez kustosza Galerii Stanisława Kusiaka. Krystyna Gurgul (do niedawna kierownik Oddziału Muzeum Okręgowego w Tarnowie - Zamek w Dębnie), wraz z mężem Włodzimierzem i Stanisławem Kusiakiem starannie przygotowała ekspozycję swoich prac na ratuszowym poddaszu, które od kilkunastu lat pełni funkcje nie tylko węzła komunikacyjnego w ZCK ,ale też jest miejscem zaadoptowanym do organizowania wystaw. Podobnie jak w przypadku wernisażu Marioli Mazgaj, tak i podczas wernisażu wystawy Krystyny Gurgul poddasze okazało się zbyt ciasnym pomieszczeniem dla wszystkich przybyłych na otwarcie wystawy.

Czytaj więcej: Praktyczny sprawdzian nabytych umiejętnościNasi strażacy odbywają regularne ćwiczenia na różnych szczeblach i w różnych aspektach. Szkolenia  są niezbędne, bo zdarzeń drogowych, jak to w Roztoce (notabene z udziałem poszkodowanego, choć bez uszczerbku na zdrowiu, strażaka z zakliczyńskiej jednostki) albo niedawny pożar słomianych bali w Lusławicach - przybywa. Był to praktyczny sprawdzian wyszkolenia dwudziestu druhów świeżo po szkoleniu z ratownictwa medycznego.

Gminne ćwiczenia na Kamieńcu dotyczyły pozorowanego wypadku drogowego, tj. działania związane z wydostaniem „rannych” z pojazdu przy użyciu wszelakiego sprzętu i udzielenie im pierwszej pomocy. Dtugi epizod dot. pomocy medycznej „poszkodowanym” osobom w zadymionej hali sportowej Dunajca.

Czytaj więcej: To już ćwierćwiecze ulicznych zawodów…Jubileuszowa 25. edycja Ulicznego Biegu Niepodległości stanowiła  główny akcent gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. Program święta wzbogacony o uroczystą Eucharystię w kościele parafialnym pw. św. Idziego, której przewodniczył ks. proboszcz Paweł Mikulski, z udziałem Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice pod batutą Dominika Maoik, dzielił się na trzy części oraz grantowe spektakle ZCK przeprowadzone w innych terminach. Po Mszy św. w intencji Ojczyzny i Gminy Zakliczyn tradycyjnie uczestnicy Święta Niepodległości przemaszerowali do Rynku pod pomnik ofiar wojen i komunizmu, gdzie przemówił pan burmistrz, zaś poczty sztandarowe i delegacje samorządu z Burmistrzem Zakliczyna, szkół, organizacji oraz przedstawicieli partnerskiego Jászfényszaru oddały hołd. Podobnie uczyniono pod pomnikiem mjr. „Kuby” Bojarskiego i innych legionistów spoczywających na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie. W kościele, w Rynku i w nekropolii zaprezentowano zwycięski w Łowczówku wieniec żałobny wykonany przez młodzież szkolną ze Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie.

Czytaj więcej: Spółdzielnia Socjalna „Serce PogórzaMiło nam poinformować, że Spółdzielnia z Dzierżanin otrzymała I wyróżnienie w kategorii głównej konkursu „Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2019”. Kapituła konkursu doceniła nasze przedsiębiorstwo społeczne za efektywne wykorzystanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego do rozwoju biznesu społecznego i strategię marketingową promującą zasoby lokalne.

W imieniu całego zespołu Spółdzielni dziękujemy: Organizatorom Konkursu, Kapitule oraz Fundatorom, jak również naszym klientom, bez których nasza praca nie miałaby sensu. Gratulujemy również pozostałym zwycięzcom.

 

Czytaj więcej: Urodziny Profesora23 listopada br. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego świętowano 86. urodziny patrona i założyciela lusławickiego kampusu - profesora Krzysztofa Pendereckiego. Wyjątkowy koncert pod batutą Macieja Tworka z towarzyszeniem znakomitych zespołów z I,Culture na czele oraz chórami Filharmonii Krakowskiej i solistami: Natalią Rubiś (sopran), Karoliną Sikorą (sopran), Anną Lubańską (mezzosopran), Adamem Zdunikowskim (tenor) oraz Robertem Jezierskim (bas) był źródłem niezapomnianych wrażeń.

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.