Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Czytaj więcej: Cieszą poziom i frekwencjaRozmowa z Piotrem Porębą - Prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego Jordan Zakliczyn

 

- UKS Jordan pokusił się o przygotowanie szerokiej oferty dla adeptów tenisa stołowego spoza klubu. Przypomnijmy czytelnikom, co to za zawody?

- W sobotę 7 grudnia w hali sportowej w Szkole Podstawowej w Zakliczynie odbył się I Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy JORDAN. Patronat nad imprezą objął gospodarz obiektu pan Dyrektor mgr Józef Gwiżdż, zaś sędziowie klasy państwowej PZTS, to: Marek Jasielski i Franciszek Jasielski

Czytaj więcej: Wigilia u „Wróblowianek” w odnowionej remizieTrzecia niedziela grudnia to kolejny dzień obfitujący w wydarzenia zapowiadające zbliżające się szybkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. Wigilie dla osób starszych zorganizowano w Stróżach, zaś godzinę wcześniej zgromadzono się w odświętnym nastroju w równie miłym gronie we wróblowickiej remizie. Tamże „Wróblowianki”, w dopiero co oddanym do użytku obiekcie po przeprowadzonym przez samorząd gminy remoncie, urządziły jak co roku wieczerzę wigilijną,

Czytaj więcej: W Stróżach, w to wigilijne popołudnie…Spotkane przedświąteczne zgromadziło w stróskiej remizie oddanych przyjaciół z okolicznych wsi oraz sprawdzonych sympatyków, którzy rokrocznie nie omieszkają przekroczyć gościnne progi Domu Strażaka, odpowiadając na zaproszenie organizatorów. Gospodynie ze Stróż cieszyły się podwójnie z tej okazji. Raz, że mogły podzielić się z bliźnimi tym, co mają, i co panowie - Wojewoda z Burmistrzem życzliwie przekażą, dwa - to okazja pochwalenia się niemałym dorobkiem Koła Gospodyń Wiejskich „Pod bocianim gniazdem”, w tym… świeżo odnowioną kuchnią - dzięki wsparciu włodarza miasta i gminy. Po termomodernizacji remizy - to kolejna wartościowa inwestycja, a na zewnątrz obok budynku powstają tu jeszcze dwie altanki dla potrzeb mieszkańców i plenerowych imprez tu przeprowadzanych, jak ta charytatywna dedykowana choremu Szczepanowi Martyce. Gospodynie, pod wodzą rzutkiej pani prezes Ewy Krakowskiej, mają tym samym większe pole do popisu. Wigilijnym menu i szczodrymi upominkami podzieliły się z osobami starszymi ze Stróż, Filipowic, Rudy Kameralnej, Woli Stróskiej, Wesołowa i Zdoni dzięki wsparciu - przymnijmy - Burmistrza Zakliczyna i Wojewody Małopolskiego.

Czytaj więcej: „W aureoli miłości” na PoddaszuWystawę malarstwa Krystyny Gurgul „W aureoli miłości” można obecnie oglądać w Galerii ZCK „Poddasze” w zakliczyńskim ratuszu. To kolejna znakomita pozycja wystawiennicza przygotowana przez kustosza Galerii Stanisława Kusiaka. Krystyna Gurgul (do niedawna kierownik Oddziału Muzeum Okręgowego w Tarnowie - Zamek w Dębnie), wraz z mężem Włodzimierzem i Stanisławem Kusiakiem starannie przygotowała ekspozycję swoich prac na ratuszowym poddaszu, które od kilkunastu lat pełni funkcje nie tylko węzła komunikacyjnego w ZCK ,ale też jest miejscem zaadoptowanym do organizowania wystaw. Podobnie jak w przypadku wernisażu Marioli Mazgaj, tak i podczas wernisażu wystawy Krystyny Gurgul poddasze okazało się zbyt ciasnym pomieszczeniem dla wszystkich przybyłych na otwarcie wystawy.

Czytaj więcej: Strażacy z Melsztyna drukują kalendarzStanowią najmniejszą jednostkę pożarniczą w gminie, nie dysponują pojazdem bojowym ani remizą (dopóki nie powstanie tu zaprojektowana już świetlica wiejska, stanowiąca jednocześnie punkt informacji turystycznej dla turystów odwiedzających zamek). Do dyspozycji mają jedynie zbiornik p-poż. Mimo wszystko dumnie noszą mundur, zwłaszcza że otrzymali niedawno w przydziale kilka całkiem nowych. Dlatego chcą się  nimi pochwalić, choćby na strażackim kalendarzu, o którym pamięta co roku prezes Józef Franczyk, wszak każdy dodatkowy grosz, jak ten pozyskany z kwesty w Melsztynie, wspomaga funkcjonowanie jednostki. Redakcja Głosiciela, poproszona i w tym roku o wykonie zdjęć do tegoż kalendarza, ochoczo i bezinteresownie na prośbę przystała, dorzucając do tej puli fotki z tegorocznych Biesiad Rycerskich na wzgórzu melsztyńskim i ujęć tamtejszej przyrody.

Czytaj więcej: Praktyczny sprawdzian nabytych umiejętnościNasi strażacy odbywają regularne ćwiczenia na różnych szczeblach i w różnych aspektach. Szkolenia  są niezbędne, bo zdarzeń drogowych, jak to w Roztoce (notabene z udziałem poszkodowanego, choć bez uszczerbku na zdrowiu, strażaka z zakliczyńskiej jednostki) albo niedawny pożar słomianych bali w Lusławicach - przybywa. Był to praktyczny sprawdzian wyszkolenia dwudziestu druhów świeżo po szkoleniu z ratownictwa medycznego.

Gminne ćwiczenia na Kamieńcu dotyczyły pozorowanego wypadku drogowego, tj. działania związane z wydostaniem „rannych” z pojazdu przy użyciu wszelakiego sprzętu i udzielenie im pierwszej pomocy. Dtugi epizod dot. pomocy medycznej „poszkodowanym” osobom w zadymionej hali sportowej Dunajca.

Czytaj więcej: To już ćwierćwiecze ulicznych zawodów…Jubileuszowa 25. edycja Ulicznego Biegu Niepodległości stanowiła  główny akcent gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada br. Program święta wzbogacony o uroczystą Eucharystię w kościele parafialnym pw. św. Idziego, której przewodniczył ks. proboszcz Paweł Mikulski, z udziałem Strażackiej Orkiestry Dętej „Filipowice pod batutą Dominika Maoik, dzielił się na trzy części oraz grantowe spektakle ZCK przeprowadzone w innych terminach. Po Mszy św. w intencji Ojczyzny i Gminy Zakliczyn tradycyjnie uczestnicy Święta Niepodległości przemaszerowali do Rynku pod pomnik ofiar wojen i komunizmu, gdzie przemówił pan burmistrz, zaś poczty sztandarowe i delegacje samorządu z Burmistrzem Zakliczyna, szkół, organizacji oraz przedstawicieli partnerskiego Jászfényszaru oddały hołd. Podobnie uczyniono pod pomnikiem mjr. „Kuby” Bojarskiego i innych legionistów spoczywających na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie. W kościele, w Rynku i w nekropolii zaprezentowano zwycięski w Łowczówku wieniec żałobny wykonany przez młodzież szkolną ze Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie.

Czytaj więcej: Spółdzielnia Socjalna „Serce PogórzaMiło nam poinformować, że Spółdzielnia z Dzierżanin otrzymała I wyróżnienie w kategorii głównej konkursu „Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej 2019”. Kapituła konkursu doceniła nasze przedsiębiorstwo społeczne za efektywne wykorzystanie lokalnego dziedzictwa kulinarnego do rozwoju biznesu społecznego i strategię marketingową promującą zasoby lokalne.

W imieniu całego zespołu Spółdzielni dziękujemy: Organizatorom Konkursu, Kapitule oraz Fundatorom, jak również naszym klientom, bez których nasza praca nie miałaby sensu. Gratulujemy również pozostałym zwycięzcom.

 

Czytaj więcej: Sprawy lokalne, bez wielkiej politykiNowo wybrany poseł Solidarnej Polski - Norbert Kaczmarczyk - sprawił swoim wyborcom i mieszkańcom gminy mikołajkowy prezent. 6 grudnia br. w samo południe nastąpiło uroczyste uruchomienie biura poselskiego posła Kaczmarczyka. W zakliczyńskim Rynku, w tej samej pierzei,  funkcjonuje, niedawno przekształcone z poselskiego, biuro senatorskie prof. Kazimierza  Wiatra - senatora RP z listy Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym mieszkańcy gminy mają możliwość konsultacji z dwoma placówkami reprezentującymi obie izby parlamentu. W biurze senatorskim, pod tym samym adresem, nadal będzie udzielał bezpłatnych porad prawnych burmistrz Dawid Chrobak.

Czytaj więcej: Studenckie stypendia wręczoneW dniu 17 listopada br. wręczyliśmy stypendia dla uzdolnionej młodzieży z gminy Zakliczyn. Wręczenie nastąpiło w Paleśnicy podczas imprezy pn. „Senioriada”. Stypendia wręczał Burmistrz Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak oraz Prezes Stowarzyszenia Bez Barier Bogdan Litwa. W roku akademickim 2019/2020 nagrodzeni studenci otrzymali stypendia w ramach czterech programów: „Agrafka Bez Barier”, „Studencka Agrafka” z gm. Zakliczyn i Wojnicz, Stypendia Prezesa "Bez Barier", Stypendium na I rok studiów stacjonarnych „Lektor”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za złożenie wniosku. Gratulujemy aplikantom wysokiej średniej, nietuzinkowych osiągnięć naukowych i działalności społecznej.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych