Przejście do firmy KM-Net

cmr

pdu

Dożynki we Wróblowicach113 sołectw zgłosiło swój udział w jutrzejszych Dożynkach Gminy Zakliczyn. To rekordowa liczba, prawie drugie tyle co dotychczas. Z tego tytułu ogólna pula 500-złotowych nagród Zakliczyńskiego Centrum Kultury za spełnienie wymogów regulaminu urasta do sporej sumki. Do Wróblowic wybierają się następujące sołectwa: Borowa, Charzewice, Faściszowa, Filipowice, Gwoździec, Lusławice, Paleśnica, Ruda Kameralna, Słona, Stróże, Wesołów i Wola Stróska.

Dożynki we Wróblowicach2Gromadny odzew społeczności na zaproszenie ucieszył organizatorów – Sołectwo Wróblowice, „Wróblowianki” i burmistrza Dawida Chrobaka – aczkolwiek ta frekwencja zmusza wróblowiczan do niemałego wysiłku organizacyjnego. Logistycznie będzie niełatwo wszystko ogarnąć, ale od czego są strażacy, którzy już za mostem w kierunku Siemiechowa kierować będą zaprzęgi i gości zmierzających do kaplicy pw. św. Maksymiliana Kolbego. Ochotnicy w mundurach będą czuwać, by zapobiec zakorkowaniu się szlaków. Nie inaczej będzie przy remizie, gdzie stanie scena, tutaj pojazdy będą kierowane na wyznaczone parkingi. Ciekawostka: tylko Faściszowa i Lusławice zdecydowały się na zaprzęgi konne, reszta delegacji uda się wozami z ciągnikami, Słona zaś wybiera się… samochodem terenowym. Łącznie ok. 180 osób będzie reprezentować zgłoszone wsie podczas jutrzejszych gminnych dożynek. Orszaki zapowiadają się barwnie, równie ciekawie ośpiewanie wieńców, pewnie dowcipnie, z muzyką i rymem.

Wśród gości awizowani są posłowie, radni i wicemarszałek Stanisław Sorys. Po Mszy św. (początek godz. 15) i korowodzie orszaków gości przywita burmistrz Dawid Chrobak. Potem nastąpi wspomniane ośpiewanie wieńców. Każda grupa wręczy wieńce i bochny chleba swoim faworytom. W programie artystycznym wystąpi młodzieżowy kabaret, będą zabawy dla dzieci, zaś wieczorem hulanka w rytm zespołu Albatros. Powyżej pod bannerem szczegółowy program święta.

Zapraszamy na gminne święto plonów do Wróblowic!

Partner zakliczyninfo

Warto zobaczyć

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.