Baner festiwalu

 

Podziękowanie za wsparcie i pracę podczas Dożynek Gminy Zakliczyn i Powiatu Tarnowskiego

 

dgipwienceZa nami 7. Dożynki Gminy Zakliczyn i 20. Dożynki Powiatu Tarnowskiego, a przed nami 19. Święto fasoli – to już w najbliższy weekend, a w kolejną niedzielę "Eko-festyn" na zakliczyńskim Rynku. Przygotowujemy się do kolejnych wydarzeń i rozliczamy Dożynki. Największe wydatki dożynkowe realizowane są z dofinansowania, jakie ZCK otrzymało z budżetu Gminy Zakliczyn oraz z budżetu Powiatu Tarnowskiego. Spośród sponsorów najwyższe kwoty uzyskaliśmy (bądź uzyskamy, bo część sponsorów przeleje nam środki po uzyskaniu od nas sprawozdań z realizacji umów sponsorskich) z Grupy Azoty oraz Tarnowskiej Organizacji Turystycznej – po 10 tys. zł. Na kolejnym miejscu znajduje się Stowarzyszenie "Klucz" działające przy ZCK z kwotą ponad 9 tys. zł , klogomtórą uzyskaliśmy z grantu "Docenić lokalne dziedzictwo" finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego (8 tys. zł) oraz wkładu własnego Stowarzyszenia, firma Bruk – Bet; 5 tys. zł, Zakłady Mechaniczne – 4 tys. zł. Krakowski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz firma Gładysz i Synowie dają na Dożynki po 1 tys. zł, a Małopolska Izba Rolnicza – 700 zł.

 

 

dozynkigipWkład finansowy jest bardzo ważny, ale też niezmiernie istotny jest wkład pracy pracowników oraz wolontariuszy. Chciałbym podziękować tym, którzy długo przed Dożynkami, w trakcie Dożynek i po imprezie pomagali i pracowali na sukces organizacyjny imprezy, a więc: Wiesław Hajduk i Marek Kiełbasa - dziękuję Panom za użyczony teren pod imprezę, Antoni Soból, Agnieszka i Mariusz Osysko oraz cała ekipa pracowników państwa Osysków, kierownik Tadeusz Bukry i pracownicy ZUK, panie sprzątające z Urzedu Miejskiego w Zakliczynie, moi dzielni, pracowici i kreatywni ludzie z Zakliczyńskiego Centrum Kultury; Halina Machel, Maria Chruściel, Stanisław Kusiak, Edyta Ramian, Marek Niemiec, stażystka Lucyna Kusion, jak mrówka pracowity praktykant z ZSP w Zakliczynie odbywający w ZCK praktykę Filip Gondek i jego brat Sylwester Gondek, praktykantki z ZSP Justyna Bijak i Oliwia Sieja, studentka - wolontariuszka Patrycja Zelek, Krzysztof Gucwa, Krystyna Matras, Małgorzata i Mieczysław Martykowie, przewodniczący Zakliczyna Kazimierz Ryba, państwo starostowie dożynek powiatowych; Lucyna i Jan Zelkowie z Lusławic, państwo starostowie dożynek gminnych Zofia i Wacław Boczkowie z Faściszowej, pan Tadeusz Bąk – burmistrz Wojnicza, pan Janusz Kowalski – dyrektor Domu Kultury w Tuchowie, druhowie z jednostek OSP Zakliczyn, Filipowice, Stróże i Wola Stróska, Lidia i Stanisław Ziółkowscy z Kończysk, nasi partnerzy ze Starostwa Powiatowego; Anna Kowalska, Elżbieta Łabędź, Marcelin Wójcik, sekretarz gminy Janusz Krzyżak, Alicja Nosek z UM w Zakliczynie, prezes ZG Z OSP Tomasz Damian, komendant Komisartaitu Policj w Wojniczu dgipMarek Brożek oraz policjanci z KP w Wojniczu i KM w Tarnowie, sołtysi i ich pomocnicy z Faściszowej, Faliszewic, Roztoki, Paleśnicy i Filipowic – ich dzieło to piękne witacze przy wjeździe do każdej ze stron gminy. Wam wszystkim oraz nie wymienionym z nazwiska bardzo dziękuję za ciężką pracę. Dziękuję też naszym lokalnym sponsorom: „Tar- Groch – Fil” s.j. T. Krakowski, E. Drożdż, M.Kijowski, J. Drożdż, Piekarnia Lucynka z Filipowic, Zakład Piekarniczy Henryk Migdał, Piekarnia „Zelek” Maria i Jan Zelek, Gminna Spółdzielnia "SCh" w Zakliczynie – Piekarnia, Delikatesy – Król, Zieleniak – Łukasz Kosakowski, AL.Capone , PHU Almarco Aleksander Bajorek, Cukiernictwo Artystyczne Piotr Rydz, Pracownia Cukierniczo-Gastronomiczna "Dana" Magdalena Jurkiewicz, Becker sp. z o.o., Centrum Języków Obcych Language Solutions Jadwiga Martyka-Rojek.

Na zakończenie moje podziękowania dla burmistrza Dawida Chrobaka, który dla Zakliczyna sprowadził Dożynki i od marca do zakończenia Dożynek "żył imprezą" biorąc udział osobiście we wszystkich pracach zmierzających do sukcesu organizacyjnego wydarzenia, moblizując do tego również Swoje służby gminne.

 

Wszystkim wymienionym z nazwiska i nazwy oraz godności oraz nie wymienionym literalnie, bardzo dziękuję za ciężką i solidną pracę podczas organizacji i realizacji imprezy. Dziękuję też firmom; nagłośnieniowej i ochroniarskiej, które spisały się bardzo dobrze podczas realizacji imprezy, a także wszystkim artystom; De Mono, Złotemu Maanamowi, Grupie Furmana, Kabaretowi Czwarta Fala, Chórowi "Cantando canzoni", Juli Ogonek, muzykom ludowym i ośpiewującym wieńce, którzy dali z siebie to co najlepsze. 

 

 

Kazimierz Dudzik – dyrektor ZCK

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.