dstStowarzyszenie Koło Gospodyń „Pod Bocianim Gniazdem” jako współorganizator Gminnych Dożynek 2017 w Stróżach pragnie podziękować Panu Burmistrzowi Dawidowi Chrobakowi za powierzenie tak zaszczytnego i odpowiedzialnego zadania. Dzięki pomocy Pana Burmistrza, Pana Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierza Dudzika, Pana Prezesa Gminnego OSP Tomasza Damiana, Radnego naszej wsi Pana Macieja Krakowskiego, grupy mieszkańców naszej miejscowości i przybyłych gości, wykonaliśmy to zadanie.

W dniu dożynek 13 sierpnia 2017 roku, w Kaplicy p.w. Świętego Jerzego w Stróżach została odprawiona intencja za wszystkich ofiarodawców i sponsorów. Wasza nieoceniona pomoc pozwoliła na godne przyjęcie wszystkich zaproszonych gości i tych, którzy swą obecnością uświetnili tę uroczystość i świetnie się bawili. Dziękujemy także wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań, aby ta uroczystość zaspokoiła oczekiwania wszystkich jej uczestników i przyjmowali wszystkich z godnością i szacunkiem. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na tę uroczystość, bo to, co przygotowaliśmy, to z myślą o Was wszystkich. Dożynki, to wielkie święto wszystkich tych, którzy swą codzienną pracą zabezpieczają to, co w życiu każdej rodziny i pojedynczych mieszkańców jest najcenniejsze. Chleb powszedni i wszystko, co potrzebne każdemu z nas do godziwego życia. W kościele śpiewaliśmy: „O Boże! O Boże! Panie nasz! Przemień ziarno w szumiący, złoty łan. Błogosław rolniczy trud i znój. Chleb powszedni ludowi swemu daj”. Dalsze słowa tej dziękczynnej pieśni brzmią: „Dziś plony z pól wszystkich są zebrane. Z pokorą lud składa dzięki te. Tą pieśnią dziękczynną wypraszamy: Błogosław, o Panie, ziemie te. O Boże! O Boże! Panie nasz! Daj siły na dalszy znój i trud. Rąk naszych chroń pracę Ojcze nasz. O to prosi Cię dzisiaj wierny lud!” Oby zawsze było tak, że Święto Plonów będzie podziękowaniem za pracę nie tylko rolników i wszystkich mieszkańców naszej gminy. Każdy z nas wypracowuje przecież cząstkę tego, co później gości na stołach w naszych domach. Dziękujmy więc za to i jeśli tylko nadarza się taka okazja, razem bawmy się i cieszmy z osiągnięć i sukcesów naszej codziennej pracy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za godne uczestnictwo i wspólną zabawę. A jak potrafimy świętować i bawić się pokazuje foto-relacja widziana obiektywami uczestników.

Stowarzyszenie Koło Gospodyń „Pod Bocianim Gniazdem” w Stróżach

dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze dstroze dstroze
dstroze   

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.