doznkiPierwsze Dożynki Gminy Zakliczyn odbyły się w 2012 roku w Filipowicach. Kolejne miejscowości w którdozstrozeych gościły delegacje sołectw z wieńcami to: Charzewice, Wesołów, Wróblowice, Paleśnica i teraz czas nadszedł na Stróże

Przypominam, że do 10 lipca przyjmujemy zgłoszenia sołeckich grup dożynkowych. 12 lipca o godzinie 13:00 odbędzie się losowanie kolejności prezentacji sołectw na Dożynkach – zapraszamy sołtysów do ZCK (ratusz sala im. W.S.Jordana) na losowanie, a po nim na spotkanie organizacyjne. Program dożynkowy w Stróżach zapowiada się bardzo imponująco.

Program Dożynek Gminy Zakliczyn – Stróże 2017

 

12:30 - Przybycie Grup Wieńcowych na parking przy kościele w Stróżach i ustawienie na dziedzińcu kościoła p.w. Św. Jerzego.
13:00 - Uroczysta Msza Święta Dziękczynna w kościele.
14:00 - Przejście Korowodu Dożynkowego na kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej w Stróżach, który poprowadzi Strażacka Orkiestra Dęta z Filipowic.
14:10 - Występ Dętej Orkiestry Strażackiej z Filipowic.
14:40 - Oficjalne otwarcie Dożynek, przywitanie Gości i przekazanie Burmistrzowi Miasta i Gminy Zakliczyn chleba dożynkowego przez Starostów Dożynek.
15:20 - Przegląd Grup Wieńcowych - prezentacja grup.
18:00 - Wręczenie nagród loterii fantowej oraz podziękowań za udział w dożynkach.
18:30 - Muzyczny recital Julki Bagińskiej lokalnej gwiazdy estrady
18:45 - Gwiazda wieczoru - gościnnie w Stróżach Kabaret z Kopydłowa
20:30 - Pokaz sztucznych ogni.
21:00 - Festyn ludowy. Do tańca przygrywać będzie Zespół O´Men z Łącka.

Przez cały czas trwania imprezy: animatorzy organizują wiele atrakcji dla dzieci, „dmuchawce, latawce, wiatr”, kucyki Pana Lupy, malowanie twarzy i inne niezapomniane zabawy. Będzie można wykonać sobie niezapomnianą fotografię przy okazjonalnej foto-ścianie. Organizatorami imprezy są: Sołectwo Stróże, Stowarzyszenie Pod Bocianim Gniazdem, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn przy współpracy z ZCK.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.