Baner festiwalu

 

001W sobotę opublikowano Protokół Jury VIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie. Jury w składzie: prof. dr hab. Marta Wierzbieniec – przewodnicząca Jury i członkowie: dr Monika Brewczk i dr Anna Marek- Kamińska przesłuchało 27 prezentacji zespołowych w dniu 30 stycznia 2021r. Chór Cantando Canzoni pod batutą Dawida Nawalańca startował w kategorii chórów dorosłych i uzyskał 80 punktów oraz Srebrny Dyplom.

 

 

W tej kategorii nie przyznano Dyplomu Złotego ani Brązowego. Obok naszego chóru Srebrny Dyplom otrzymał również Chóru Veritas z Nowosielec z dyrygentem Tomaszem Piątkiem.

 

W niedzielę zaś na zakończenie okresu kolędowego Chór Cantando Canzoni na zaproszenie proboszcza parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czchowie, w której na co dzień jest organistą dyrygent Dawid Nawalaniec, a także Burmistrza Czchowa i Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie, zaprezentował swoje umiejętności podczas koncertu kolęd.

 

Koncert miał formę muzycznej podróży sentymentalnej po Europie i świecie, został nagrodzony obfitymi brawami. Zabrzmiały najpopularniejsze kolędy śpiewane na Wschodzie i Zachodzie, a wśród nich nie mogło zabraknąć kolędy "Cicha noc", która jest jedną z najbardziej znanych kolęd na świecie, powstała ponad 200 lat temu, po raz pierwszy wykonana podczas pasterki w austriackim Oberndorf bei Salzburg, a słowa jednej z wersji w języku polskim ułożył ok. 1930 roku Piotr Maszyński.
 

Każda z wykonanych kolęd została opatrzona bogatym komentarzem mówiącym o historii jej powstania i popularności. Na zakończenie wykonano kolędę Ciesz się wesel Betlejem" przy akompaniamencie muzycznym dyrygenta - Dawida Nawalańca, który również wcielił się w rolę konferansjera. Chór Cantando Canzoni nie spoczywa na laurach i już od najbliższej próby pracuje nad kolejnym repertuarem muzycznym, o czym poinformujemy w stosownym czasie.

Serdecznie gratulujemy talentów, zapału i zaangażowania zarówno dyrygentowi jak i wszystkim członkom chóru.

cantando cantando cantando
cantando cantando cantando

 

 

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.