Baner festiwalu

 

003 chrOśrodek Upowszechniania Kultury w Wysokiej i Polska Agencja Muzyczna, oraganizatorzy I Ogólnopolskiego Konkursu Chórów On-line Wysoka 2020 opublikowali listę zespołów zakwalifikowanych w konkursie. Chór Cantando Canzoni działający przy Zakliczyńskim Centrum Kultury pod kierunkiem Dawida Nawalańca zakwalifikował się w kategorii chórów mieszanych obok Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej.

 

 

Kim jest Dawid Nawalaniec? W 2002 r. ukończył Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie w klasie organów prof. E. Sitki.001 chr Funkcję organisty pełni od 2000 r., obecnie w XIV-sto wiecznym kościele p.w. Narodzenia NMP w Czchowie. Od początku swej działalności jako organista prowadzi chóry i schole parafialne. Od 2006 roku prowadzi działalność pedagogiczną, pracuje z dziećmi i młodzieżą a także z osobami niepełnosprawnymi.

 

009 chrUkończył Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie na wydziale Muzyka Kościelna, Liturgiczne Studium Wokalne w Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Krakowie, następnie ukończył studia licencjackie ze specjalnością Edukacja Artystyczna z zakresu Sztuki Muzycznej w  Instytucie Muzyki na Uniwersytecie Rzeszowskim, oraz uzyskał tytuł magistra chóralistyki na tej samej uczelni. W 2014 roku ukończył studia z Emisji Głosu na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, a także studia Chórmistrzoskie również na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, jest też absolwentem Podyplomowych Studiów Organistowskich II stopnia w Tarnowie.

 

Ma na swoim koncie także Podyplomowe Studia dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów w MCK „Sokół” w Nowym Sączu. Ukończył również logopedię na Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie. Organizował liczne koncerty m.in. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, zapoczątkował koncerty muzyki filmowej, a także przygotowywał aranżacje i oprawę muzyczną na dwa ostatnie Koncerty Uwielbienia (w 2018 i 2019 roku) z chórem i orkiestrą Zanurzeni w Miłosierdziu, składającym się z ponad 80 osób, którymi następnie dyrygował.

006 chr

Prowadził wiele chórów dziecięcych i młodzieżowych, a także ponad 40 osobową schole parafialną „ScholaAngelus.pl”. Wielokrotnie przygotowywał oratorium drogi krzyżowej Ślad Losu. Od 11 lat śpiewa w zawodowym Strzyżowskim Chórze Kameralnym pod dyrekcją prof. dr hab. Grzegorza Oliwy, oraz Podkarpackim Chórze Męskim, koncertując po całej Polsce a także za granicą. Ukończył kilka kursów mistrzowskich z zakresu Emisji Głosu m.in. w Poznaniu u prof. Jadwigi Gałęskiej – Tritt, czy też w Monachium u prof. Janusza Niziołka.

 

Bierze udział również w licznych warsztatach i kursach dyrygenckich w Polsce: Bielsko Biała (2013 r.), Sopot (2013 r.), Olsztyn (2014 r.) i poza008 chr granicą, m.in.: Bacrelona (2012 r.), Bardejov (2012 r., 2013 r.), oraz w Nicea (2014 r.). Od półtorej roku prowadzi Parafialny Chór Cantores Sancti Jacobi, przy Parafii pw św. Jakuba Młodszego Apostoła w Powroźniku, a od października także Chór Cantando Canzoni przy Zakliczyńskim Cemntrum Kultury.

 

Zakwalifikowanie się zakliczyńskiego chóru do I Ogólnopolskiego Konkursu Chórów On-line Wysoka 2020 to nie jedyny sukces dyrygenta. W kategorii chórów kościelnych w tymże konkursie został również zakwalifikowany Parafialny Chór Cantores Sancti Jacobi z Powroźnika. Serdecznie gratulujemy chórowi i dyrygentowi. Życzymy dalszych sukcesów z niecierpliwością oczekując na możliwość wysłuchania na żywo pięknych utworów w wykonaniu naszego chóru.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.