Baner festiwalu

 

chórDoceniając talent i zapał osób wchodzących w skład Chóru ZCK „Cantando Canzoni” oraz osiągnięcia działającego pod batutą Adama Pyrka już 10 lat Chóru, Zarząd Stowarzyszenia „Klucz przy współpracy z Zakliczyńskim Centrum Kultury postanowił pomóc w wydaniu debiutanckiej płyty „Cantando canzoni”. Na płycie znajdą się utwory patriotyczne powstałe przed 1945 rokiem.

 

Chór "Cantando Canzoni" zaprezentował się po raz pierwszy w 2008 roku podczas uroczystości związanych ze świętowaniem Odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to wyjątkowy chór – wówczas nazywał się Chórem Wielopokoleniowym i działał przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, z tego względu, iż w jego skład weszły osoby w różnym wieku, począwszy od uczniów szkół podstawowych poprzez absolwentów, nauczycieli, emerytowanych pracowników oświaty oraz rodziców.

Chór w swoim różnorodnym repertuarze ma zestaw pieśni patriotycznych mówiących o historii polskiego narodu, odwadze Polaków i woli walki w różnych okresach polskiej trudnej historii - te właśnie utwory usłyszymy na tworzącej się płycie.

 

Pierwsze próby przed nagraniem rozpoczęły się 15 lipca 2019 roku. Członkowie „Cantando Canzoni” codziennie spotykają się w Sali im. Spytka Jordana w Zakliczynie by przygotować i usystematyzować materiał na płytę. W związku z tym m.in. staraniem ZCK została zakupiona i zamontowana na scenie sali im. S. Jordana profesjonalna kurtyna. Prace nad nagraniem płyty rozpoczną się 22 lipca i potrwają co najmniej. Planujemy, że najpóźniej w październiku bieżącego roku płyta Chóru ZCK „Cantando Canzoni” będzie logomkidndostępna w siedzibie ZCK.

 

Projekt „Nagranie Cantando Canzoni" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny Ślad", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.muzyka

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.