swieta2020bm

Czytaj więcej: Chór Cantando Canzoni zakwalifikowany do VIII Międzynarodowego Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i...Chór Cantando Canzoni działający przy Zakliczyńskim Centrum Kultury znalazł się na liście zespołów zakwalifikowanych do VIII Międzynarodowego Rzeszowskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek 2021r. – edycja specjalna on-line.

 

Czytaj więcej: Cantando Canzoni z kolejnym Brązowym DyplomemJeszcze nie przebrzmiały echa poprzedniego sukcesu naszego zakliczyńskiego chóru Cantando Canzoni, kiedy w późny sobotni wieczór zostały ogłoszone wyniki prestiżowego Festiwalu Cantantes Lublinensis - Edycja Specjalna w Lublinie, gdzie nasz chór zdobył kolejny „Brązowy dyplom” uzyskując 73,4 pkt. Festiwal jest organizowany od 2016 roku przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Lublinie.

Czytaj więcej: Chór Cantando Canzoni w I Ogólnopolskim Konkursie Chórów On-lineOśrodek Upowszechniania Kultury w Wysokiej i Polska Agencja Muzyczna, oraganizatorzy I Ogólnopolskiego Konkursu Chórów On-line Wysoka 2020 opublikowali listę zespołów zakwalifikowanych w konkursie. Chór Cantando Canzoni działający przy Zakliczyńskim Centrum Kultury pod kierunkiem Dawida Nawalańca zakwalifikował się w kategorii chórów mieszanych obok Akademickiego Chóru Politechniki Gdańskiej.

 

Czytaj więcej:  „Cantando Canzoni” nagrywa debiutancką płytę Doceniając talent i zapał osób wchodzących w skład Chóru ZCK „Cantando Canzoni” oraz osiągnięcia działającego pod batutą Adama Pyrka już 10 lat Chóru, Zarząd Stowarzyszenia „Klucz przy współpracy z Zakliczyńskim Centrum Kultury postanowił pomóc w wydaniu debiutanckiej płyty „Cantando canzoni”. Na płycie znajdą się utwory patriotyczne powstałe przed 1945 rokiem.

 

Chór "Cantando Canzoni" zaprezentował się po raz pierwszy w 2008 roku podczas uroczystości związanych ze świętowaniem Odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to wyjątkowy chór – wówczas nazywał się Chórem Wielopokoleniowym i działał przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, z tego względu, iż w jego skład weszły osoby w różnym wieku, począwszy od uczniów szkół podstawowych poprzez absolwentów, nauczycieli, emerytowanych pracowników oświaty oraz rodziców.

Czytaj więcej: Cantando canzoni w Filharminii Krakowskiej 3 marca Chór "Cantando Canzoni" działający przy Czytaj więcej: Cantando canzoni w Filharminii Krakowskiej ZCK koncertował na scenie Filharmonii Krakowskiej wraz z Chórem Akademickim UJ Camerata Jagiellonica i Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego Dominanta z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej „Passionart”.

 

Oprócz naszego Chóru, wystąpiło również zakliczyńskie trio w składzie:

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.